Paradoksai statybų sektoriuje


90 proc. Žemės planetos supa vandenynai, bet tik 3 proc. vandens tinkamas gerti. Daugiau nei du milijonai žmonių neturi prieigos prie geriamo vandens80 milijonų litrų vandens per metus sunaudojama linoleumo gamybos procesų metu. Šio kiekio užtektų užpildyti du olimpinius baseinus”, – šiandien, rugsėjo 20 dieną, vykusioje konferencijoje Viešbučiai, verslo centrai ir kultūriniai objektai – optimali šiuolaikiškos eksploatacijos pusiausvyra skirtingo pobūdžio pastatuose atsakingą požiūrį į statybas ir renovaciją pristatė Audrius Mizaras Tarkett Baltics” Lietuvos regiono vadovas 

Nuo atsakomybės ir disciplinos prasideda žmonių gerovė. Tai patvirtina ir Tadas SkiparisSamsung” rinkodaros ir tiekimo specialistas. Pasak konferencijos pranešėjo, tinkamai sureguliavus mikroklimatą, darbingumas padidėja mažiausiai 10 proc.. Dar ne taip seniai viešbučiai buvo tik nakvynei skirti kambariai, šiandien viešbutis – yra poilsiui, pramogoms, darbui skirtų erdvių sistema. Deja, vis dar viešbučiuose tenka pastebėti nesėkmingai pasibaigusių kovos su šalčio gūsiais būdų. Samsung” siūlo Wind free” sistemą, kuri veikia oro kondicionieriaus principu, padeda sutaupyti elektros energijos sąnaudas, pastato inžinerines sistemas sujungti ir, be abejo, personalizuoti. Taip, kad kiekvienam svečiui būtų patogu. Dišono mieste (Prancūzijoje), istoriniame viešbutyje, buvo įmontuotos šios sistemos, siekiant pagerinti viešbučio svečių poilsio kokybę ir išvengti statybos darbų.  

Bendrovės Aktyvus sėdėjimas” generalinis direktorius Vaidotas Bernotas pastebėjo, kad ergonomika lygu laisvė. Konferencijoje pranešėjas priminė seną posakį, kad nustojus judėti, pradedame pelyti. Kaip sena mašina tėvų garaže. Ši taisyklė taikoma kompiuteriniam žmogui. Kuris iš mūsų neprisiskirtų prie šios kategorijos? Biure dirbame kasdien. Net jeigu tas biuras – viešbutyje. Ir čia veikia trys veiksmai – sėdėjimas, regėjimas, judėjimas. Kadangi judame mažai, baldai turi užtikrinti žmogaus judesį. Ne žmogus turi sekti daiktus, o daiktai turi leisti būti mobiliam.  

Domantas Lukšėnas, Do architects” vyresnysis architektas, kalbėjo apie tai kas skiria išmanų projektavimą nuo gudraus. Modernaus meno centras (MO) muziejus projekte buvo nuspręsta išnaudoti visas erdves. Ir ne todėl, kad statyba brangi, bet ir erdvė. Architektams MO muziejaus projekte buvo iškelta nemažai reikalavimų. Muziejui skirtas sklypas – mažas, biudžetas irgi skirtas suspaustas. Todėl apart erdvių taupymo, visos patalpos buvo kuriamos labai funkcionalios, tai reiškia, kad prireikus jas būtų galima padidinti. Pasirinktos ilgaamžės medžiagos – plienas, betonas. Pastatas skaitmenizuotas, todėl nereikia administratoriaus, žmogaus, tikrinančio bilietukus, apsaugos. 

Architektų firmos „Henning Larsen Architects” vyresnysis architektas, dizaino vadovas ir vyriausiasis planuotojas Mateušas Mastalskis (Mateusz Mastalski),  pasakoja, kad architektūrai didelę reikšmę daro klimatas. Ir ne tik dėl naudojamų medžiagų, bet ir sukuriamo efekto. Tai dalis užduoties, kurią turi įgyvendinti architektai.  

Konferencijoje taip pat dalyvavo ir apie viešbučio vonios kambarių projektavimą kalbėjo Villeroy & Bosh Gustavsberg” atstovas Lietuvoje Vytautas Zamalaitis. Eksporto vadovas bei vyresnysis dizaineris Alexandre Grade pristatė viešųjų erdvių akustiką gerinančias priemones. UAB JUNG Vilnius” Techninio skyriaus vadovas Artūras Kriukovas pristatė elektros jungiklį viduramžių pilyje.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų