Parodoje „EXPO 2020 Dubai“ vokiečiai pristatytis pirmąjį pasaulyje horizontaliai judantį liftą dangoraižiams


Kai „EXPO 2020“ atidarys savo duris Dubajuje 2020 metų spalio mėnesį, Vokietijos paviljone bus demonstruojamas pirmasis pasaulyje be lynų judantis liftas. MULTI revoliucija keičia žmonių judėjimo pastatuose būdą, suteikdama visiškai naujas perspektyvas architektams, nekilnojamojo turto savininkams ir keleiviams. Naudojant linijinius variklius kiekviename salone, nereikia jokių lynų, o MULTI gali judėti vertikaliai ir horizontaliai. Be lynų MULTI leidžia statyti daug aukštesnius pastatus miestuose. Tai leidžia daugiau erdvės paskirti butams.

„Thyssenkrupp Elevator“ sistema tapo viena iš parodos švyturių, kurią pristatys Vokietijos federalinė ekonomikos ir energetikos ministerija.

„Dubajus yra miestas, kuris suteikia platformą išradimams, pritraukdamas žmones ir verslus iš viso pasaulio. „MULTI“ rems šį tikslą, parodydamas „EXPO 2020“, kaip technologijos gali pagerinti miesto judumą“, – sako Peteris Valkeris, „Thyssenkrupp Elevator“ generalinis direktorius.

„EXPO 2020“ „MULTI“ parodys, kaip įvairūs transportavimo sprendimai nuo požeminės logistikos iki oro taksi gali būti sujungti su liftais. Horizontaliai judančio MULTI, pakels keleivių pervežimą į naują lygį. MULTI pirmą kartą buvo pristatyta 2017 metais. Tuokart technologija buvo išbandyta 800 metrų aukščio dangoraižyje, Vokietijoje. Šiuo metu inovacija sertifikuojama.

Thyssenkrupp Elevator“ rinkoje dirba jau 40 metų. Su daugiau nei 50 000 aukštos kvalifikacijos darbuotojų įmonė siūlo pažangius ir novatoriškus produktus.

Vokietijos paviljonas taip pat sulaukė didelio smalsuolių būrio.

„LAVA“ dizaineriai vokiečių paviljonui sukūrė erdvią konstrukciją su laisvos formos stogu, kurį prilaiko vertikalūs plieniniai kabeliai, bei vertikaliu gamtos ir technologijos miesteliu. Dizaineriai neslėpė, kad siekė išlaikyti ankstesnių vokiečių paviljonų stilistiką, kaip pavyzdžiui, 1929, 1967 metais. LAVA sukūrė koncepciją taip pat atsakydama į Dubajaus klimatą, pritaikydama vietinę kiemo namų tipologiją su uždaru išoriniu fasadu ir kambariais, orientuotais į vidinę kiemo erdvę. Remiantis vertikaliais plieniniais kabeliais, stogas išlaiko šilumą ir kontroliuoja šviesą bei temperatūrą atriume.

Erdvi konstrukcija yra efektyviai sukrautas erdvės tūris. Architektai sako, kad uždarosios oro erdvės kontrastas ir patrauklios parodos patirtis sukuria jaudinantį pasikeitimą tarp vidinių ir išorinių erdvių. Terasose ir ant stogo auga augalai iš Vokietijos, sukurdami jaukią atmosferą. Projektas kurtas pagal LAVA tvarumo filosofiją:

  1. Medžiagų optimizuota konstrukcija, pagrįsta gamtos geometrija.
  2. Pasyvios energijos taupymo priemonės, taikomos pačioje projekto vystymo pradžioje, kaip pavyzdžiui, sukrauti statybiniai elementai ne tik sulaiko vertikalią oro erdvę, bet taip pat sumažina tiesioginę saulės šviesą, sukuriant apsaugotą atriumą su minimalia saulės energija ir optimaliu klimatu.
  3. 3. Pastatų dalių ir medžiagų pakartotinis panaudojimas – naudojant algoritmus atliekų mažinimui

 „Tai parodo LAVA darbą su natūraliomis geometrijomis. Siekiama sukurti efektyvias ir gražias struktūras ir erdves, naudojant integracines technologijas ir pažangiausias medžiagas. Pastatai veikia daugelyje tvarių lygių – aplinkos, struktūrinių ir socialinių“, – sakė LAVA direktorius Tobias Valliseris.

Lietuviai taip pat ruošiasi parodai Dubajuje. Lietuvos paviljonas, pasak mūsų šalies ekspozicijos šioje parodoje generalinio komisaro, Aplinkos ministerijos „EXPO“ grupės vyriausiojo patarėjo Romo Jankausko, iškils daugiau kaip 15 arų sklype vadinamojoje darnaus vystymosi zonoje. Ministerijos skelbtą konkursą laimėjusios jaunų architektų grupės pasiūlyta paviljono idėja „Openarium“ skirta parodyti mūsų valstybės atvirumą pasauliui ir ištikimybę tradicijoms. Idėjos autoriai – architektai Edita Bružikaitė, Mantas Čekaitis, Mindaugas Bučas ir kt.

Antroji vieta atiteko projektui „Atviras paviljonas“ (autoriai – Giedrius Mamavičius, Gabrielė Ubarevičiūtė, Aidas Čergelis ir UAB „Siena“), trečioji vieta – MB „Dukart jot“ pateiktam „Manifestui“.

Kaip sakė Lietuvos ekspozicijos šioje pasaulinėje parodoje generalinis komisaras, Aplinkos ministerijos „EXPO“ grupės vyriausiasis patarėjas Romas Jankauskas, konkursui buvo pateikta 12 projektų. Vieną iš jų teko atmesti, nes jo pateikėjas neužtikrino anonimiškumo.

Likusieji vienuolika darbų vertinti viešai. Be konkursą organizavusios Aplinkos ministerijos ir jai talkinančių Ekonomikos ir inovacijų ir Energetikos ministerijų atstovų, į vertinimo komisiją buvo pakviesti žinomi architektai Audrius Ambrasas, Gintautas Blažiūnas, Vaidotas Kuliešius, Edgaras Neniškis, Architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė, visuomenės atstovai – verslininkas Vladas Lašas, rašytojas Justinas Žilinskas ir kt.

Konkurso prizininkai gavo pinigines premijas, o su nugalėtoju sudaryta sutartis techniniam projektui parengti ir jo vykdymui prižiūrėti.

Aplinkos ministerija primena, kad parodoje „EXPO 2020“ dalyvaus ir savo paviljonus turės daugiau kaip 180 valstybių. Planuojama, kad šią parodą per šešis mėnesius aplankys apie 25 mln. žmonių.

Parodos organizatorių nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų