Parodų salė Austrijoje – galimybė nepraleisti geros istorijos

2018 m. lapkričio 8 d.

Agnė.

Austrijoje iškilusi 10450 m2 parodų salė buvo renovuota keliais etapais. Dar septintojo dešimtmečio pabaigoje Dornbirn miesto pakraštyje pastatytą projektą renovavo net kelios architektų studijos, kuriems vadovavo Marte Marte kompanija. Jos viena po kitos, kaip dėlionę, komponavo elementus į visas, čia esančias, 14 parodų salių. Čia yra tradicinė graikiška agora – centrinė aikštė. Iš jos eina atvira erdvė, kuri suorientuoja lankytoją sekti sales ir išgyventi istoriją, kaip neatskiriamą savo dalį.  

 Išskirtinis dizainas – neatsitiktinumas, o pasirinkimas 

2014 m. Marte Marte“ architektai įtikino konkurso žiuri, priimti išskirtinio dizaino teikiamas galimybės. Tai buvo galingas didžiulės simbolinės struktūros gestas. Nieko nelaukę architektai sujungė keturias parodų sales į vieną gigantišką erdvę, monolitinį 170 m ilgio, beveik 70 m pločio ir 16,5 m aukščio pastatą, į kurį įkvėpė naują energiją. Visą kompleksą sudaro du pastatai. 

Parodų lankytojai vedami per parodų salių seriją – raudoną, juodą, raudoną, juodą… Milžiniška spalvų galia yra tokia ryški ir neaprėpiama, kokia buvo naudojama herbuose. Sales skiria tik aukštos stiklinės pertvaros.  

Įspūdingas fojė tarp dviejų parodų salių yra visiškai raudonos spalvos, o penkios elipsės formos arkos su atramine betonine plokšte formuoja arkadą ir atskiria lankytojų srautą nuo tų, kurie atsipalaiduoja kavinėje.  

Dėmesys darbuotojams   

Visas pastato kompleksas yra pergrupuotas. Tam panaudotos grotelės, sluoksniuoti pluoštai, taip atsiranda įspūdis, kad viskas yra labai arti.  Sienos padengtos akustinių plokščių tinkleliu, sugeriančiu garsą, kuris didelėje erdvėje įgauna sodrų skambesį. 

Lubos gali būti nuleidžiamos. Tarp fasado atramų su pertvaromis tilptų net 70 standartinių durų. 

Kalbant apie apšvietimą, skirtingos pastato sekos apima visą spektrą skirtingų apšvietimo sprendimų. Daugiausiai dėmesio skirta bendram apšvietimui, siekiant išvengti šešėlių.  

Architektai „Marte Marte pasistengė, kad objektas taptų patogiu tiek lankytojams, darbuotojams, tiek ir pastato erdvėse dirbantiems pardavėjams. Rytinė ir vakarinė pastatų fasado dalys yra identiškos.  Iš dviejų kiemų numatyti du įėjimai. Vienas – lankytojų, kitas – prekių pristatymo. Taigi pastatas išreikštas ir funkcionalus iš visų pusių.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/04/PAROC_ULTRA_2020_Structum_340x430.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!