Paryžiaus Eliziejaus laukai pavirs nepaprastu sodu

2021 m. sausio 13 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Paryžiaus merė Anne Hidalgo pranešė apie planus atnaujinti vieną garsiausių miesto įžymybių Eliziejaus laukus. 1,9 km ilgio alėja virs „nepaprastu sodu“, tarnausiančiu kaip apmąstymų vieta tiek paryžiečiams, tiek turistams.

Apželdinimo darbai vyks keliais etapais. Iki 2024 metų Paryžiaus olimpiados pasikeis Santarvės aikštė, o vėliau – ir visas prospektas. Šis projektas kainuos apie 250 milijonų eurų.

Minimoje vietoje numatyta perpus sumažinti automobilių eismą, o kelius paversti žaliosiomis zonomis, skirtomis pėstiesiems, ir sukurti medžių tunelius, kurie padės pagerinti oro kokybę.

1667 metais sodininkas André Le Notre Eliziejaus laukų teritoriją išdėstė kaip Tiuilri sodo tęsinį. Vienu gražiausiu prospektu pasaulyje laikomi Eliziejaus laukai atsirado 1670 metais, bet XIX amžiaus viduryje ją pertvarkė urbanistas Georges’as Eugene’as Haussmannas.

Šiandien ši vieta laikoma pernelyg užteršta ir apkrauta vartotojiškumo. Norima, kad ši zona taptų ekologiška. Paryžiaus merė A. Hidalgo teigė, kad tai nėra vienintelis projektas, kurį planuojama įgyvendinti Paryžiuje. Kiti planai susiję su Eifelio bokštu ir jo apylinkėmis.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!