Pasaulio architektūros forumas kitais metais bus atidarytas Niujorke

2019 m. lapkričio 6 d.

Britų kuratorė Beatričė Galilee atidarė naują architektūros forumą, kuris kitais metais prasidės kaip konferencija Niujorke. Renginyje dalyvaus tokie visame pasaulyje gerai žinomi pranešėjai, kaip Elizabeth Diller ir Shohei Shigematsu.

Visos dienos pokalbių ciklas įvyks 2020 m. Sausio 25 d., šeštadienį, Renzo Piano sukurtame „The Times“ centre, Niujorke.

„Mes sukūrėme jautrią, pasaulio, aplinką, nes norime, kad joje įtakingiausi architektai ir visuomenės veikėjai skirtų laiko apmąstymams ir diskusijoms apie erdvinį aplinkos poveikį žmogui”, – sakė organizatorių atstovas.

Dalyvių sąraše yra japonų architektė Junya Ishigami, „MoMA” vyresnioji architektūros ir dizaino kuratorė Paola Antonelli bei Architektų asociacijos direktorė Eva Franch Gilabert.

Taip pat: V&A vyriausioji kuratorė Catherine Ince; Kanados dizaineris ir pedagogas Bruce’as Mau; Davidas OReilly, Caroline Priado Perezas ir Emmauelis Prattas iš Čikagos pelno nesiekiančio fondo; Alberto Veiga, vadovaujantis ispanų studijai „Barozzi Veiga“; Niujorko menininkas Michaelas Wangas.

Konferencija bus pirmoji, sukurta kartu su privataus kapitalo valdytoju Diego Marroquin ir Alexandra Hodkowski. Trijulė subūrė komandą, kad renginių ciklo metu galėtų plačiąjai visuomenei pristatyti tris architektūros koncepcijas: „dabar, šalia ir dar arčiau“.

„Parodose yra vietos, kurias reikia užimti, o ne tik stebėti“ – sakė Beatričė Galilee.

Papildomos temos apima duomenų technologijos poveikį ir būdus, kaip architektūra ir dizainas gali padėti išspręsti aplinkosaugos problemas.

„Mes norime apmąstyti, kokią naujos architektūros idėjos daro įtaką gyvenimui, pradedant miesto planavimu ir baigiant dizainu, pradedant technologijų plėtra ir baigiant bendruomeniniais projektais. Mes taip pat norime apsvarstyti platesnį kontekstą, kuris duoda impulsą šiuolaikinei architektūros kultūrai, nesvarbu, ar tai menas, ar aplinkos tyrimai, erdviniai tyrimai“, – teigė kuratorės atstovas.

„Iki šiol mes visi žinome, kad architektūra susijusi ne tik su plytomis ir plienu, ir stiklu, bet ir apie tai, kaip mąstome, jaučiame, gyvename, dirbame, žaidžiame ir svajojame“, – tęsė jis.

Bilietus į pirmąjį renginį jau galima įsigyti „The World Around“ svetainėje. Renginys taip pat bus tiesiogiai transliuojamas socialiniuose tinkluose, kartu su architektūros ir dizaino mokyklomis.

Wang Ziling nuotr. Dezeen.com informacija

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!