Pasiekimų pristatymas – energinis efektyvumas „Made in Germany“. Lietuviški pastatai gauna apdovanojimus

2017 m. spalio 13 d.

Admin.

Ketvirtadienį Vilniuje buvo pristatyti visuomenei ir apdovanoti penki pastatai, kuriuose įdiegtos vokiškos energiją taupančios technologijos. Šventinę kalbą apdovanojimų renginio metu pasakė Michael Morgenstern, Vokietijos ambasada; Christina Wittek, Vokietijos federalinė ūkio ir energetikos ministerija bei Monika Biraitė-Juodvalkienė, LR Aplinkos ministerija.

 „Vokiškos technologijos ir patirtis darnios energetikos srityje yra paklausios visame pasaulyje“,- sako Christina Wittek, Vokietijos federalinės ūkio ir energetikos ministerijos departamento direktorė. „Apsilankymas dviejuose atrinktuose pastatuose gerosios vokiškos praktikos pavyzdžiuose Lietuvoje, akivaizdžiai parodė, kad tokio formato renginys yra geriausias būdas dažnai nematomas technologijas pristatyti plačiajai visuomenei ir kitiems projektų plėtotojams bei architektams“.

„Vokietijos ir Lietuvos bendradarbiavimas energinio efektyvumo srityje jau daug metų besitęsianti sėkmės istorija“, – sako Florian Schröder, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) valdybos narys – vykdantysis direktorius. „Šie penki pastatai rodo, kad Lietuvos rinka yra patraukli Vokietijos įmonėms ir joje yra konkrečios pardavimų galimybės“. Pasiekimų pristatymas energinio efektyvumo srityje turėtų dar labiau sustiprinti bendradarbiavimą šiame sektoriuje. 

Buvo apdovanoti šie pastatai: Administracinis pastatas „Green Hall 2”, UAB „August ir Ko” gamykla Širvintų rajone, Daugiabučių gyvenamųjų namų „Karaliaučiaus slėnio“ 7-tas etapas Vilniuje, Pilnų namų bendruomenės reabilitacijos centro valgykla Varėnos raj., Reabilitacijos centras „UPA“ Druskininkuose. 

Visi pastatai pasižymi tuo, kad juose buvo įdiegtos vokiškos technologijos, pavyzdžiui: geoterminio šildymo sistemos, fasadai, apšvietimo sistemos, vėdinimo įrenginiai. Jų dėka šių pastatų patalpų mikroklimatas jaukus ir malonus žmogui, o išmanios valdymo sistemos, kokybiškos bei inovatyvios statybinės medžiagos ir technologijos garantuoja darnų ir ekonomišką energijos vartojimą. Apdovanojimų renginio metu buvo pristatyti pastatai ir juose panaudotos technologijos. Apie visą tai galima paskaityti specialiai šiam projektui išleistoje brošiūroje.

Gerosios vokiškos praktikos projektų Lietuvoje pristatymą organizavo Vokietijos ir Baltijos šalių  prekybos rūmai (AHK). Tai vienas iš Vokietijos federalinės ūkio ir energetikos ministerijos eksporto skatinimo iniciatyvos projektų. Nuo 2007 m. ši iniciatyva remia projektus Lietuvoje ir sėkmingai padeda Vokietijos smulkioms ir vidutinėms įmonėms užmegzti kontaktus su Baltijos valstybių verslininkais.

Kad pastarųjų metų verslo kelionės į Lietuvą buvo sėkmingos ir padėjo užmegzti naudingus verslo kontaktus vaizdingai demonsruoja penki gerosios vokiškos praktikos projektai Vilniuje, Druskininkuose, Varėnos ir Širvintų rajonuose.

Jūratė Lemke, šio projekto vadovė AHK mielai atsakys į visus klausimus dėl kontaktų ir įmonių. Brošiūrą „Pasiekimų pristatymas – energinis efektyvumas „Made in Germany“, kurioje išsamiai pristatyti visi apdovanoti pastatai bei išvardintos panaudotos vokiškos technologijos galima nemokamai užsisakyti.

 

Kontaktai: Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Jūratė Lemke, projekto vadovė, jurate.lemke@ahk-balt.org, Tel.: +370 5 212 7930 

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/08/340x430-px_Structum.lt_.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!