Paskelbti išmaniausi Didžiosios Britanijos miestai

2018 m. rugsėjo 18 d.

Agnė.

Pagal šių metų  „Huawei“ paskelbtus Didžiosios Britanijos išmaniausiųjų miestų reitingus (angl. UK Smart Index Cities) pažangiausiais miestais indeksuojami Bristolis ir Londonas.

Išmanaus miesto strategija apima technologijas ir duomenis apie miesto paslaugas, tokias kaip energija, ryšys, transportas, komunalinės paslaugos ir paslaugų kokybė. Šiuose miestuose išplėstos inovacijų programos, integruojant miesto paslaugų operacijų centrus. Taip pat skatinamos atviros prieigos prie duomenų, diegiamos energetikos naujovės ir stiprinamas bendruomenės įtraukimas.

Bristolis

Bristolio miesto taryba ir Bristolio universitetas sukūrė miesto komunikacijos ir mainų platformą. Projektas yra pagrįstas atviru didelės spartos duomenų perdavimo tinklu.

Bristolio miesto taryboje suburta „Miesto inovacijų komanda“ (angl. „City Innovation Team). Šie žmonės dirba su pilotiniais inovatyviais projektais, tarkim, Bristolio duomenų namais (angl. Bristol Data Dome) – 3D erdve realaus laiko duomenims vizualizuoti. Tai sistema, kuri užtikrina, kad naujieji skaitmeniniai sprendimai būtų orientuoti į piliečių poreikius.

Londonas

Antrąją vietą, išmaniųjų Didžiosios Britanijos miestų sąraše, užėmė Londonas. Londonas taip pat, kaip ir Bristolis, keliauja iki atvirų duomenų. Miestas sukūrė ir įdiegė atvirų duomenų srautų rinkinį. Jį integravo į Londono plėtros planavimo leidimų duomenų bazę.

Atsakomybę už Londono skaitmeninę plėtrą dalijasi meras, Didžiosios Britanijos valdžia ir 33 miesto bendruomenės.

Pirmasis skaitmeninis pareigūnas Londone buvo paskirtas Teo Blakvelis (Theo Blackwell). Jis, kartu su bendruomenėmis (ypač aktyvi Vestminsterio bendruomenė) kuria, įgyvendina ir valdo išmaniojo miesto strategiją.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/09/V_JUNG_KNX_F_50_STRUCTUM-340x430.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!