Paskelbti Vienos muziejaus rūmų perstatymo architektūros konkurso laimėtojai

2019 m. spalio 3 d.

Vienoje parduotuvės „KaDeWe“ ir viešbučio, kuris turės įsikurti Vienos muziejų rūmuose, architektūrinį konkursą laimėjo OMA architektų komanda.

Ellen van Loon, Ippolito Pestellini Laparelli ir Laurence Bolhaar vadovaujami projektai bus pirmasis OMA verslas Vienoje. Šiuo metu panašus projektas vystomas Berlyne.

OMA pasiūlė pastatą, padalytą į 2 dalis, kurio prekybos plotas yra priekyje, o viešbutis – gale. Fasadas, įkvėptas „sudėtingos Vienos atsiskyrimo architektūros geometrijos“. Architektai pasakoja, kad projekto subjektai yra sujungti žaliąja „buferine” zona, kuri sudaryta iš daugybės viešųjų stogo sodų. Ja siekiama sukurti praėjimą tarp pagrindinių funkcijų patalpų.

„Universaliųjų parduotuvių vertė turėtų būti matuojama pagal jų sugebėjimą įsitraukti į vietos aplinką. Mes labai džiaugiamės galimybe dirbti istorinėje Vienos širdyje ir šiuo projektu ketiname išryškinti geriausias aplinkos savybes. Pastatas nėra piktograma, o greičiau architektūrinis įrenginys, sukuriantis naujas miesto jungtis ir viešąsias erdves per savo vidinę struktūrą”, – spaudai sakė Ippolito Pestellini Laparelli ir Ellen van Loon.

Miesto lygiu „KaDeWe“ kompleksas leido istoriniame centre sukurti naujo tipo viešąsias erdves ir sustiprino pėsčiųjų tinklą. Kalbant apie žalią kompozicijos elementą, architektai pareiškia, kad „sodai pasižymi kokybe ir pobūdžiu – nuo medžių giraites iki saulės nutviekstų panoramų. Iš  jų atsiveria precedento neturintis vaizdas į miestą.

Kraštovaizdžio dizainas buvo sukurtas bendradarbiaujant su „Vogt Landschaftsarchitekten”, tvarumas – „IPJ Ingenieursbüro P. Jung”, konstrukcijų inžinerija – „Vasko + Partner“.

Laimėtojus išrinko kūrėjo „Signa“ organizuoto konkurso komisija.

Architektų komandos vizualizacijos. Archdaily.com informacija

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!