Pastatas kaip meno kūrinys: ant šlaito stovinti visuma gimė iš sudėtingų formų ir medžiagų

2020 m. rugsėjo 25 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Architektūros studija „AOE Architects“ Čongčinge suprojektavo daugiafunkcį pastatą „One Sino Park“, kuris išsiskiria ne tik savo dizainu, bet ir buvimo vieta. 3 tūkst. kvadratinių metrų objektas stovi ant kalno šlaito, o jo konstrukcijos atkartoja aplink esančių uolienų geometrines formas.

Pekine įsikūrusi architektūros studija, kuri žinoma dėl savo holistinio požiūrio į dizainą ir architektūrą, šiuo pastatu atskleidžia savo drąsų, dekonstruktyvistinį požiūrį.

Pražioje architektų studija atliko išsamų skirtingų medžiagų tyrimą, nes jiems buvo svarbios ne tik jų konstrukcinės savybės, bet ir šviesos lūžio, atspindžio ir izoliacijos galimybės. Galiausiai architektai sukūrė unikalią heterogenišką ir dekonstruktyvistinę struktūrą, kuri stiklas ir nerūdijantis plienas perteikia lengvumo pojūtį. Lankytojai įėję per pagrindines duris pasijunta šviesoje, kur yra tarpinė tarp vidaus ir lauko šviesos. Tokį įspūdį sukuria dvigubo aukščio lubų ir visame pastate esantys langai.

Objektas „One Sino Park“ yra centriniame Kinijos regione, Čongčinge, šalia stačio, žalio šlaito. Žemės paviršius vaidino pagrindinį vaidmenį renkantis dizainą. Dėl to pagrindinis įėjimas į pastatą yra trečiame iš keturių aukštų.

Dviejuose aukštuose, esančiuose žemiau šlaito, yra biurai, šildomas baseinas, laisvalaikio erdvės ir sauna. Trečiame aukšte, be fojė ir dviejų priėmimo salių, yra parodų erdvė ir didelė terasa, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į slėnį. Ketvirtame aukšte yra meno galerija, taip pat pagrindiniai biurai. Visa konstrukcija užima daugiau kaip 3000 kvadratinių metrų plotą.

Projektuodami pastatą architektai prioritetą teikė erdvės tyrinėjimui ir tai, kaip ją jaučia Kinijos gyventojai, kurių gyvenimo būdas sparčiai keičiasi. Todėl projektas puikiai atskleidžia architektūros, ją supančios gamtos ir visuomenės santykį.

„One Sino Park“ iš išorės atkartoja toje vietoje esančių natūralių mineralinių darinių formas, tačiau naudojant šiuolaikines medžiagas sukuriamas kontrastas. Pagrindinį įėjimą laiko plieninė konstrukcija, o trikampį konsolinį stogą – plieninės kolonos, sujungtos V forma. Taigi išorėje dominuoja netaisyklingos formos, nuožulnios sienos, kurių smėlio spalva sukelia natūralumo pojūtį.

Pastato išorę, tiksliau viršutinius aukštus, supa daugybę, 80 cm pločio langų. Toks formų ir medžiagų derinys „One Sino Park“ fasadui suteikia netaisyklingos išvaizdos įspūdį, tarsi pastatas būtų suprojektuotas „laisva ranka“.

Dienos metu veidrodinė fasado apdaila saulės šviesoje spindi, todėl ryškiai išsiskiria iš aplink esančios žalumos, o naktį švytintys šviesos stulpai apgaubia objektą svajinga aura.

Pasak architektūros studijos „AOE Architects“, pastato struktūros dekonstruktyvizmas yra pagarbos ženklas ir duoklė Azijos kultūros origami simbolikai.

Huang Ligang nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!