Pastato „lietaus paltas” – inovacija, padėsianti  prisitaikyti prie klimato kaitos, ar naujas absurdo lygis?

2019 m. kovo 13 d.

Architektai siūlo naują inovaciją – pastatų „lietaus paltą“. Tai tempiama struktūra, kuri sukurta siekiant apsaugoti statinius ir jais besinaudojančius žmonius nuo ekstremalių orų. Kaip patys kūrėjai sako: „Viskas tam, kad ekstremalūs orai būtų patogesni”.

Šį mėnėsį Toronte jau pristatytas pirmasis „Quayside smart city“ projekto prototipas, kuris debiutavo „Sidewalk“ 307 biurų pastate. Nors prototipo tikslas – apsaugoti nuo vėjo ir lietaus, tačiau pastebėta, kad jis sumažina ir pastatų energijos sąnaudas.

Pagamintas iš plonos plastikinės membranos gaminys su daugybe smailių pastatą gaubs dar bent vienerius metus iki kol kūrėjų komanda visiškai išbandys jo veikimą.

Projekto autoriai sukūrė kelias architektūrinias koncepcijas. Tuomet RWDI klimato inžinieriai atliko kompiuterinį modeliavimą, kurio metu buvo modeliuojamas oras Toronte ir pagal duomenis keitė modelio dizainą.

Italijos įmonė „Maffeis Engineering“ įrengė konstrukciją. Lietaus stogo konstrukcija sukurta taip, kad veiktų su įvairiomis sistemomis, įskaitant interaktyvius projekcijos žemėlapius ir šešiakampius išmaniuosius gatvės klotuvus. Remiantis kūrėjų atlikta analize, „lietaus paltai” gali prailginti laiką, kurį žmonės galėtų patogiai praleisti lauke, beveik du kartus.

Lietaus paltai buvo tik vienas iš dizaino serijų, kurias mes sukūrėme, kad šaligatviai ir kitos viešosios erdvės būtų patogesnės“, – sakė kūrėjai. Jie  neslepia, kad džiaugiasi suradę sprendimą, kurio dėka tikimasi, kad gyventojai kuo ilgiau galės mėgautis geru oru ir leisti laiką atvirose erdvėse. Tai ypač aktualu atšiauriame Toronte.

Apart visų kitų naudų, gaminio kūrėjai skelbia, kad , „lietaus paltai” išbando betono grindinio sistemą, kuri buvo sukurta iš modulinių plokščių. Idėja sukurti betono sistemą, kuri gali sugerti lietaus vandenį, šildyti šaligatvius, kad ištirpdytų ledą ar sniegą. Betono sistema sukurta šešiakampės formos, todėl gali būti lengvai pakeista. „Lietaus palte” integruota daug LED šviestuvų, kurie praneša apie eismo srautus, taip pat siunčia signalus į duomenų bazę vos tik pasikeičia situacija viešojoje erdvėje.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!