Penki dizaineriai, dėl kurių maksimalizmas vėl grįžta į madą


„Tai dizainas, peržengiantis komforto zoną. Jis priverčia šypsotis“, – rašo Claire Bingham, knygos „More is More“ autorė.  Pasak jos, auga maksimalistinio dizaino šalininkų gretos. Ji pateikė penkių dizaino studijų sąrašą, kurių atstovai sako, kad maksimalizmo estetika ir toliau formuoja dabartinę kūrybinę sceną.

Maksimalizmo renesansas prasidėjo prieš kelis metus, kada išpopuliarėjo rožinis atspalvis. Jis vyravo 2017 metų Milano dizaino savaitėje. Nuo tada jis sukėlė pamišimą ir dizaineriai pradėjo naudoti visą ryškių spalvų paletę.

C.Bingham apibrėžė maksimalizmo istoriją, pagal taisykles laužančią Memfio grupę – postmodernistinį devintojo dešimtmečio italų dizainą ir architektūrą, kurią įkūrė Ettore Sotsass. Tačiau autorė demonstruoja, kad maksimalizmo estetika ir „žemo lygio medžiagų ir stilių derinys“ yra apėmusi daugelį šiuolaikinių kūrėjų.

„Sveiki atvykėliai į liepsnojančią kūrybą – visa tai, tikiuosi, yra raktas į skonį. Tai daugiau nei stilius, tai požiūris“, – sakė Claire Bingham. Spalvinga, itin raižyta išvaizda neseniai buvo pritaikyta interjeruose, balduose, madoje, taip pat grafikoje.

„Knygoje kilo mintis atsigręžti į devintojo dešimtmečio dizainą ir pamatyti, kaip tai šiuo metu formuoja mūsų dizainus“, – tęsė ji.

Žemiau rasite C. Bingham pasirinktus penkis dizainerius, atstovaujančius maksimalaus dizaino:

Sasha Bikoff suprojektavo „Dreamhouse“ Niujorke

„Jei buvo koks nors dizaineris, kuris apibendrintų posakį: „daugiau yra daugiau”, tai – Sasha Bikoff. Ji neseniai baigė projektą „Kips Bay Decorator Show House“ aukštutiniame Manhetene. Šis butas yra pavyzdys visko, ką simbolizuoja maksimalizmas. Tai yra visiška priešingybė minimalizmui. Tačiau svarbu ne tik tai, o kaip fantastiškai dizainerė sugeba sujungti tiek daug visko. Visi brėžiniai parodo pasitikėjimą savimi.

Jamie Hayon suprojektavo „Terraza del Casino“ Valensijoje

„Per kelerius metus nuo tada, kai šis ispanų dizaineris įkūrė savo studiją, Jamie Hayon kūrė darbus garsiems Pietų Europoje prekės ženklams, tokiems kaip „Cassina“, „Fritz Hansen“, „Bisazza“ ir „Baccarat“, taip pat interjerą viešbučiams, restoranams ir mažmeninei prekybai.

„Tai išsiskiriantis įnoringas ir spalvingas stilius, viena ant kitos sukrautos formos ir apakinantys modeliai daro jį šiuolaikiniu Alessandro Mendini. Jis yra drąsus – ir tai visada darė įtaką jo požiūriui ir kūrybingumui. Interjere svečius pasitinka charakteringi darbai“, – rašoma knygoje.

„Sweet Drop“ žibintus sukūrė „Schneid Studio“

Ši studija žmones skatina kūrybiškai naudoti apšvietimą.

Kaip rašo autorė, maksimalistinės spintelės čia yra būdas sudominti žmones kambariu. Pramoninis stilius persipina geometrinėmis formomis ir tampa charakteringu objektu, kuris dera su žaisminga maksimalistinio dizaino dvasia.

Džordžas Soudenas

Geometriniai piešiniai ir spalvų blokai – visa tai jis pakeitė įvairaus pobūdžio  objektais iš savo zigzago formos apšvietimo, laikrodžių ir tekstilės.

„Galvokite apie 1980-ųjų motyvus ir jo abstrakčius raštus, paryškintus ir bespalvius, ir nuo to viskas ir prasidėjo (prieš 50 metų, – aut. Pastaba). Jo dizainai labai charakteringi. Kam rinktis kampuotą paprastą stalą, jeigu galima turėti viską ir dar daugiau? Jo dizainus šiandien puoselėja ir jo darbus tęsia tokios kompanijos, kaip Danijos dizaino kompanija HAY, Bertie Bassett, „Zeta“ ir britų „Another Brand“”, – pristato autorė.

Bethan Laura Wood dirba studijoje Londone 

Britų dizainerė Bethan Laura Wood praėjusiais metais bendradarbiaudama su dizaineriu Peteriu Pilotto sukūrė rankinių ir odos gaminių kolekciją. Jos prekės ženklas „Valextra“ simbolizuoja nuolatinius eksperimentus su medžiagomis. Tai leidžia pasiekti rezultatą, kai sukurti objektai yra lyg jausmų ir emocijų šventė.

Ji pasidalija vienos grupės interesais dirbdama su žinomomis medžiagomis vienoje pramonės šakoje, o paskui juos panaudoti kitoje.

„Spalva, raštas ir naujos technologijos – visa tai yra tai, kas jai patinka. Tai jos ginklai, padedantys kiekvieną dieną kovoti su šiuolaikišku dizainu. Nuobodu tikrai nėra”, – rašo autorė.

Pagrindinė iliustracija – Sasha Bikoff interjero dizainas


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų