Pirmasis aplinką tausojantis universitetas pasaulyje


Kadangi FPT universitetas siūlo informacinių technologijų (IT) kursus, universitetas yra skirtas išlaikyti sveiką fizinės ir virtualios aplinkos pusiausvyrą, taip pat pagerinti santykius su gamta. Vietname pastatyto universiteto architektai  VTN Architects” neslepia, kad buvo nemenkas iššūkis suprojektuoti beveik 11065 kvadratinių metrų ploto statinį, kuris turėjo tapti visiškai nepriklausomas nuo energijos ir aktyvių sistemų. Akivaizdu, kad su šiuo uždaviniu buvo susidorota. Tai pavyko padaryti priimant tikrai netradicinius sprendimus.  

Vietoje kondicionieriaus – medis 

Net jeigu būtų nutrauktas elektros energijos tiekimas, pastatas galėtų pats susigeneruoti energiją. Taip pat pastatas buvo suprojektuotas taip, kad į jį patektų kuo daugiau natūralios šviesos ir būtų sumažintas dirbtinio apšvietimo poreikis.  

Kiekvieno lango angoje esantys medžiai veikia kaip žalia oda, kad sumažintų tiesioginį šilumos perdavimą per langus. Pastatas yra orientuotas į vyraujančias vėjus, todėl vėsinimui naudojamas kryžminis vėdinimas. Žali medžiai padeda užtikrinti pastovią patalpų temperatūrą.  

Fasadas sukurtas kaip paprastas modulis, išreiškiantis tvaraus dizaino paprastumą. Konstrukcija yra pastatyta iš nebrangios betono konstrukcijos, standartizuoti moduliai leidžia pasiekti geresnės kokybės apdailą sutrumpinant statybai skirtą laiką.  

Siekis išsaugoti tai kas jau prarasta  

Spartėjanti Vietnamo miestų urbanizacija daro milžinišką įtaką augalijai. Regione, kuriame kadaise žmogus jautė neatsiejamą ryšį su gamta, žalieji plotai staiga sumažėjo, o kai kur praktiškai išnyko. Tai negalėjo nepalikti atviros žaizdos, apie kurią gal ne visi kalba, bet visi gyventojai tai jaučia.  

Atsižvelgiant į dabartinę situaciją, pastato projektas užtikrina, kad studentai susiduria su želdynais ir palaiko ryšį su gamta net ir tada, kai jie yra toli nuo namų.  

Atvirose pastato zonose yra įrengtos viešosios gamtos erdvės, kurias studentai gali laisvai naudoti. Kiekviena pastato klasė turi savo medį. Kraštovaizdis yra integruotas į pakopinį fasadą. Šis ryšys padeda palaikį ryšį su gamta ir išryškina tvaraus pasyviai suprojektuoto pastato privalumus. 

Hiroyuki OKI, Hoang Le nuotr. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų