Pirmasis pasaulyje viešbutis pastatytas apleistuose vandens karjeruose

2018 m. lapkričio 21 d.

Agnė.

Shimao Wonderland Intercontinental“ (taip pat žinomas kaip „Songjiang Quarry“ viešbutis) bus pirmasis pasaulyje penkių žvaigždučių viešbutis, pastatytas požeminėje vandens užpildytoje karjero aikštelėje. Taip pat tai bus viena iš ekologiškiausių vietų Kinijoje.

Viešbutis įsikūręs apleistame karjere, maždaug už 20 mylių (32,19 kilometrų) nuo Šanchajaus. Jo žalia stogo danga sujungiama su aplinkinėmis kaimo vietovėmis. Unikaliame dizaine naudojami natūralūs elementai, tokie kaip akmeninės uolos, kriokliai, aplinkinės kalvos. 18 aukštų pastato stikliniu fasadu teka krioklys. Pirmieji du aukštai paskandinti lyg akvariume. 

Po žeme įrengtame viešbutyje yra kambariai, restoranai, 33 metrų gylio akvariumas. Taip pat poilsio kompleksas, baseinas ir vandens sporto zona. Viešbučio stogas yra žemės paviršiuje ir padengtas žole. Čia auga ir medis. Viešbutis taip pat įsilieja į vietinę aplinką, kad jeigu ne dėl alpinizmo konsoliduotas sporto centras, sakytume aplinkoje užsimaskuoja ir išnyksta.  

Prabangus kurortinis viešbutis buvo pastatytas, siekiant išvengti tolesnės ekologinės žalos gamtai. Viešbutis gamina savo energiją, šildymą ir apšvietimą naudodamas geoterminę ir saulės energiją. Tvariais sprendimais paremtas ir interjero įrengimas. 

Inžinierių stebuklą „Shimao Wonderland Intercontinental“ suprojektavo ta pati Britanijos firma, kuri sukūrė nuostabų „Burj Al Arab“ viešbutį Dubajuje. Statinio autoriai – architektai „Studio JADE+QA“ ir britų komanda „Atkins“. Tam reikėjo 10 metų, nes buvo reikalingi nauji sprendimai, skirti transportuoti medžiagas į karjerą. Vyriausiasis inžinierius šį projektą pavadino „kova su sunkumais“, kuriuos įveikti padėjo daugiau nei 5000 architektų ir inžinierių, bei kitų sričių darbuotojų.

Tikimasi, kad viešbutis iškilmingai atidarytas buvo šią savaitę (2018 metų lapkričio 20 dieną). Kurorte įrengti 380 svečių kambariai, konferencijų centras, restoranai.

„Studio JADE+QA“ ir britų komandos „Atkins“ vizualizacijos

 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!