Plaukiojantis kurortas, Azijoje apdovanotas prestižiniu medaliu

2018 m. rugsėjo 7 d.

Agnė.

Kurortas ant vandens arba kitaip Tailande žinomas, kaip „Z9 Resort„, šiemet atvėrė duris ir jau po kelių mėnesių gavo apdovanojimą kaip jaukiausias ir svetingiausias Azijos kurortas.  

Kurorte yra panaudota daug medžiagų, jos puikiai integruotos į natūralią gamtą. Šių namelių forma ir spalva pasirinkta, kopijuojant ežerų ir kalnų vaizdą. Stikliniuose namelių fasaduose atsispindi saulėlydis ir saulėtekis. Ant vandens stūkso natūraliai vėdinami namai.  

Vienas iš geriausių būdų integruoti į gamtą bet kokį statinį, kuris turi turtingą natūralų kontekstą, yra kuo mažiau daryti poveikį aplinkai.  

Daugiau nei 3 000 kvadratinių metrų statinių kompleksui buvo priimta darni dizaino koncepcija. Ant ežero kranto stūksojo senas ir nutriušęs medis. Jis gal ir būtų skaičiavęs paskutines savo dienas, jeigu ne architektų sprendimas – jį panaudoti pagrindinio SPA centro ir restorano papuošimui.  

Architektai nugenėtas senojo medžio šakas panaudojo perdirbimui. Antrą gyvenimą šakos gyvena, kaip baldai, durys. Buvo naudojamas natūralus drenažas, uždaras vandentiekio valdymas.  

Architektų studija Dersyn Studio“ sako, kad šio kurorto statybai buvo naudojamos lengvos plieno konstrukcijos. Šio kurorto pastatymui buvo naudojama lengva konstrukcija. Plieno konstrukcija skatina aplinką tausojančius rezultatus įvairiais būdais. Vienas iš jų – tai švaresnė/ekologiškesnė, lyginant su betono, konstrukcija. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/06/silver-sky-baneris.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!