Plaukiojantys parkai gali tapti nauja kasdienybe

2021 m. vasario 9 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Kopenhagos uostas išradingos statybos dėka tapo kur kas gyvybingesnis. Čia buvo sukurtas pirmasis pasaulyje „parkipelagas“ (parko ir archipelago junginys). Tai dirbtinės plaukiojančios salos, kuriose įkurtos žaliosios erdvės.

Danijos dizaino studija „Studio Fokstrot” ir Australijos architektas Marshallas Blecheris suprojektavo daug mažų plaukiojančių parkų, kuriuose gali būti vykdomos įvairios veiklos. Tokiu projektu nutarta vystyti miesto plėtrą palei krantą.

Kopenhagos salos-parkai galėtų patenkinti atvirų viešų erdvių trūkumą, kurį lemia auganti urbanizacija. Plaukiojantys parkai taip pat turi daug prasmės, jeigu galvotume apie globalinį jūros lygio kilimo neišvengiamumą.


Studija „Fokstrot“ šio projekto svarbą apibūdina kaip siekį atnaujinti gilias danų uosto gyvenimo tradicijas, stiprinti socialinę sanglaudą. Šioje vietoje galima tiek aktyvi, tiek pasyvi veikla: nuo irklavimo, plaukiojimo iki piknikų rengimo.

Kiekviename modulyje, kurie sudaro salyną, auga po vieną liepą. Iš „parkipelago“ schemos matyti, kad būsimuose modeliuose žalumai bus skirta daugiau vietos.

Pasak architekto M. Blecherio, naujosios erdvės rūpestingai suprojektuotos, kad joje galėtų vietos rasti ir augmenija, ir gyvūnija. Panardinta salų dalis taps natūralia aplinka jūros dumbliams ir smulkiam jūriniam pasauliui, kuris prie kiekvieno modelio pritrauks kitus gyvūnus. Tai bus tinkama vieta ir rinktis vietos paukščiams.

Nauja erdvė uoste kuriama iš unikalių modulių, kurie yra konstruojami individualiai. Tokia sala-parkas Kopenhagos uoste suplanuotas ne vienas.

Daugiau apie Kopenhagos pasiekimus ekologijos srityje skaitykite čia

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!