Plungėje atidarytas tunelis po geležinkeliu

2019 m. gruodžio 2 d.

Penktadienį oficialiai atidarytas tunelinis viadukas Plungėje, po geležinkelio pervaža, kuri ilgą laiką miestą skyrė į dvi dalis ir trikdė gyventojų bei miesto svečių susisiekimą. Tikimasi, kad įrengus tunelinį viaduką bus užtikrintas sklandesnis ir patogesnis susisiekimas mieste. Kartu padidės ir eismo saugumas, sumažės transporto spūsčių dėl kurių miesto gyventojai ir svečiai sugaišdavo daug laiko.

Plungės r.savivaldybės administracijos viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Jūratė Garčinskaitė pasakojo, kad pirminė projekto koncepcija buvo pastatyti viaduką virš geležinkelio, bet kadangi dalis objekto yra Kultūros paveldo objekto Plungės dvaro sodybos (unikalus objekto kodas988) apsaugos zonoje, Kultūros paveldo departamentas nepritarė šiai koncepcijai, todėl buvo nuspręsta projektuoti ir statyti tunelinį viaduką.

„Viešųjų pirkimų konkursas dėl techninio projekto parengimo vyko dar 2011 metais, todėl negalėčiau atsakyti kiek įmonių dalyvavo viešajame pirkime. Įmonė atrinkta vykdant viešąjį pirkimą. Todėl savaime suprantama, kad laimėjo ta įmonė, kuri pasiūlė mažiausią kainą ir atitiko kvalifikacinius reikalavimus. Techninis projektas parengtas 2012 metais“, – sakė ekspertė.

Tunelis projektuotas bendroms reikmėms ir yra skirtas tiek automobilių transportui, tiek pėstiesiems bei dviratininkams.

Pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus Vitalijaus Andrejevo, Kelių direkcijos vienas iš didžiausių prioritetų – eismo saugumas. Įgyvendinus projektą nebeliko vieno lygio automobilių kelio susikirtimo su geležinkeliu, todėl nuo šiol saugumas bus užtikrintas  tiek vykstantiems keliu, tiek ir pačiu geležinkeliu.

„Tunelinis viadukas po geležinkelio bėgiais – netipiškas statinys, ypatingas savo įrengimo sudėtingumu. Tai pirmasis statinys Lietuvoje su ištisine perdanga, ant kurios geležinkelio kelių padėtis gali būti keičiama pagal poreikį ir nereikalauja jokių papildomų pakeitimų perdangoje.  Tai bene didžiausias inžinerinis statinys įrengtas Plungės savivaldybėje“, – sakė V. Andrejevas

Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovai skelbia, kad tunelio ir jo infrastruktūros projektą vykdė viešųjų pirkimų konkursą laimėjusios AB „Latvijas tilti“ su partneriais. Projektavimo darbus atliko įmonė „Plentprojektas“. Tunelinio viaduko projekto bendra vertė – 6,1 mln. eurų. Projektas finansuotas Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis ir Europos Sąjungos investicijomis.

Projektą bendradarbiaudamos įgyvendino Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos,  Plungės rajono savivaldybė ir AB „Lietuvos geležinkeliai“.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos nuotr. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/04/PAROC_ULTRA_2020_Structum_340x430.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!