Po 70 metų pertraukos Los Andželas pasiruošęs keisti gatvių šviestuvus

2020 m. rugsėjo 15 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Paaiškėjo, kaip atrodys Los Andželo gatvių šviestuvai ateityje. Naująjį dizainą pasiūlė studija „Project Room“, kuri buvo paskelbta apšvietimo konkurso nugalėtojais. Konkurse dalyvavusių dizainerių buvo prašoma sukurti tokį šviestuvą, kur naujosios technologijos padėtų spręsti klimato kaitos problemas.

Dizaino studijos „Project Room“ projektas, pavadintas „Superbloom“, griauna tradicinio gatvės šviestuvo idėją. Konkurso nugalėtojų suprojektuota lempa įsivaizduojama kaip vamzdžių ryšulys, kur kiekvienas plieno ar aliuminio vamzdis tarnautų skirtingiems tikslas. Pavyzdžiui, vienas būtų skirtas gatvės apšvietimui, kitas – pėsčiųjų tako apšvietimui, o trečiasis – telekomunikacijos įrangai.

Akivaizdu, kad projektuotojai įkvėpimo sėmėsi iš puokštės, kur kiekvienas vamzdis įsivaizduojamas kaip atskiras gėlės stiebelis. Lempos dizainas sukurtas toks, kad esant poreikiui būtų galima pridėti papildomų elementų. Pavyzdžiui, 5G įrangą, užrašą ar netgi suoliuką.

„Esame nepaprastai pagerbti, kad buvo pasirinktas mūsų kurtas dizainas. Mes norėjome, kad naujųjų šviestuvų dizainas sujungtų miesto architektūrą, jo įvairovę ir kultūrą“, – sakė dizaino studijos „Project Room“ vienas įkūrėjų Sandy Yumas.

Nepaisant to, kad dizaino studijos „Project Room“ kurtos lempos pasklis po visą miestą, ji, kaip konkurso nugalėtoja, dar gaus beveik 59 tūkst. eurų. Planuojama, kad palaipsniui bus pakeista 180 tūkst. po miestą išsibarsčiusių standartinių šviestuvų, nors visame mieste jų yra net 223 tūkst.

LA Lights the Way nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/05/geberit_pbc_340x430_structum_lt.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!