Po Lietuvą – pačių įrengtu „kemperiuku“: pora kelionėms renkasi nedaugelio atrastas vietas


Įdomiai kelionei nereikia ilgų skrydžių ar prabangių viešbučių. Tai gali patvirtinti vilniečiai Monika Suboč ir Aleksandras Postarnakas, kurie jau kurį laiką po Lietuvą keliauja pačių įsirengtu „kemperiuku“. Pora portalui Structum.lt papasakojo, kaip „gimė“ tokia idėja ir kas labiausiai patinka keliaujant po gimtąją Lietuvą.

 

„Dabar renkamės VIP vietas – kuo arčiau vandens, kur vaizdas ryte būtų gražus“, – sako Monika. Visgi viskas prasidėjo nuo seilės varvinimo žiūrint keliautojų vaizdo įrašus platformoje „Youtube“. Pora pasakoja, kad iš pradžių domėjosi įvairiomis kelionių apžvalgomis, tik vėliau – prieš 3-4 metus – atrado tokius įrašus, kuriuose keliautojai rodo ne tik kasdienybę kelionių metu, bet ir kaip joms pasiruošti ar net pačiam įsirengti transporto priemonę.

Monika Suboč ir Aleksandras Postarnakas

„Radau įrašą, kaip žmogus Latvijoje įsirengė krovininį autobusiuką. Pagalvojau, kad ir aš galiu taip padaryti“, – sako Aleksandras. Vaikinas pripažįsta, kad įgyvendinti idėją buvo sunkiau nei atrodė iš pradžių. „kai pradėjau domėtis tokių autobusiukų kainomis, pastebėjau, kad tie, kurie dar „gyvi“, man yra per brangūs, o „įkandami“ – jau „nebegyvi“.“

„Iš pradžių buvome susidarę klaidingą nuomonę, kad mums reikia didelio autobuso, kuris turėtų ir dušą, ir tualetą. Vėliau draugai mums patarė, kad to visai nereikia, pirmiau verta išbandyti mažesnį autobusiuką“, – pasakoja Monika.

kemperis

kemperis

Taip ir prasidėjo „kemperiuko“ projektas. Pora išardė naudotą automobilį ir jį pritaikė kelionėms savomis jėgomis, jį tobulina po kiekvienos kelionės.

„Iš pradžių norėjome tiesiog išbandyti, ar mums patiks tokio tipo kelionė. Kai prieš maždaug metus išvažiavome pirmą kartą, turėjome tik lovą, po ja sumetėme visus daiktus, vandenį. Po kelionės įvertinome situaciją, ko mums dar trūksta. Turėjome savo medžiagų, žiūrėjome vaizdo įrašus, kaip tai galima padaryti“, – sako Monika.

Dabar kelionių autobusiuke yra ne tik lova, bet ir spintelė, biotualetas bei kriauklė. Pašnekovai teigia naujinimo darbus atliekantys laisvalaikiu, todėl ir kelionėms tenka ruoštis ilgiau, kartais – net mėnesį.

„Viską darome lauko sąlygomis, tai tenka atsižvelgti ir į orų prognozes“, – šypsosi Aleksandras.

Vilniečiai pasakoja dabar į keliones išvažiuojantys beveik kiekvieną savaitgalį. Jų kelionės tikslu dažniausiai tampa ne visiems žinomos lankytinos vietos, tačiau mažiau žinomi objektai.

„Anksčiau vykdavome į užsienį, bet dabar norime daugiau pakeliauti po Lietuvą. Netekdavo daug laiko praleisti mažesniuose miesteliuose ar gamtoje, todėl norėjome tai išmėginti. Lietuva – labai graži, o miesteliai, kuriuose buvome, paliko labai gerą įspūdį. Radome tokių vietų, į kurias niekada nėra tekę nuvažiuoti. Apsistodavome gamtoje, prie ežerų, apžvalgos bokštų, piliakalnių. Pvz. būdami pajūryje apsistojome ne prie jūros, kas anksčiau atrodė tiesiog būtina, o prie ežero“, – prisimena Monika.

kemperis

„Miestuose žmonės labiau užsidarę savyje, kažkur skuba, bėga. Kaime ar mažesniame miestelyje visi draugiški, pasiūlo medaus, niekas niekur neskuba, ramiai gyvena. Tai – tam tikras vibe‘as: važiuoji ir matai senus namukus, restauruotus namus. Gražu“, – sako Aleksandras.

Žurnalas „Structum“ ne vienerius metus organizuoja projektą „Išmanusis miestas“, kuriame kasmet noriai dalyvauja regionų miestai. Dažnas iš jų taip atranda naujų idėjų, kaip galima atnaujinti savo erdves ir taip pritraukti daugiau vietinių gyventojų ir svečių. Vienas tokių miestų – Biržai, apie kuriuos gerą nuomonę susidarė ir keliautojų pora.

„Keliaujant labai maloniai nustebino poilsiavietės. Neseniai buvome Biržuose, tai ten yra ir biotualetai, ir šiukšliadėžės, internetas, galima pasitaisyti dviratį, pasikrauti telefoną. Viskas gražiai sutvarkyta. Patiko ir Palūšėje viešėti“, – kelionės akimirkas prisimena Monika.

Jai antrina ir Aleksandras. Jis pasakoja pastebėjęs, kad visoje Lietuvoje gausu atnaujintų stovyklaviečių: „Anksčiau jos būdavo tokios, kad galėdavai viską daryti bet kur ir bet kaip. Dabar sutvarkytos laužavietės, staliukai ir kita infrastruktūra. Jos yra prižiūrimos ir tvarkomos. Kai kuriose stovyklavietėse galima už papildomą nedidelį mokestį net malkų gauti.“

kemperis

„Kemperiuku“ ne vieną šimtą kilometrų įveikusi pora atvirauja, kad yra sutikusi nemažai bendraminčių, tarp jų – ir lietuvių. O paklausti, ar būtų patogiau kelionės metu apsistoti viešbutyje, iškart krato galvas ir vardija kelionių su savaip įsirengtu autobusiuku privalumus.

„Pavyzdžiui savaitgalį planavome pasivažinėti aplink Vilnių, bet pasipylė lietus ir supratome, kad lis iki pat savaitgalio pabaigos. Orų prognozė parodė, kad neturėtų lyti Biržuose ir pakeitę planus visą savaitgalį praleidome besimėgaudami saule. Nemanau, kad tai būtų įmanoma užsisakant viešbutį. Mes renkamės gražias vietas, o jose dažniausiai viešbučių net nebūna“, – pasakoja Aleksandras.

Pora teigia planuojantį dar ne vieną atnaujinimą savo kelionių „draugui“, svarsto netgi idėją jame kurį laiką pagyventi.

„Šito autobusiuko į nieką nekeisčiau. Bet galbūt ateityje įsirengsime dar didesnį“, – šypsosi Monika.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų