Poilsiui kurorte – ramybe dvelkiantis atnaujintas „SPA Vilnius Druskininkai“

2022 m. kovo 30 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

SPA viešbučių tinklą Lietuvoje valdanti lietuviško kapitalo UAB „SPA Vilnius“ atnaujino ir išplėtė klientų poilsiui skirtas erdves viešbutyje „SPA VILNIUS Druskininkai“. Svečiams duris atvėrė 30 naujo dizaino kambarių, atnaujinta SPA, pirčių ir baseino zona bei restoranas. Atsinaujinimui išnaudotas apgyvendinimo paslaugų verslui mažiau palankus pandemijos ir karantino laikotarpis.

 

„Atsinaujinti paskatino mūsų siekis klientams teikti aukščiausios kokybės paslaugas ir tikslas ne tik patenkinti, bet ir viršyti klientų lūkesčius. Viešbučių versle, o ypač SPA viešbučių, kur žmonės atvyksta ilsėtis ir patirti teigiamų emocijų, ypač svarbu sukurti jaukią aplinką, orientuotą į kliento poilsį ir gerą savijautą. Svečiams svarbi ne tik bendra jauki atmosfera, bet ir smulkiausios džiuginančios detalės, nes šiose erdvėse jie praleidžia daug laiko. Dėl to į atsinaujinimą investuojame nuolat“, – sakė „SPA Vilnius“ rinkodaros vadovas Džiugas Šaulys.

UAB „SPA Vilnius“ valdomas SPA viešbučių tinklas – tai modernaus ir kokybiško sveikatinimo bei kurortinio gydymo paslaugų centras Lietuvoje, skatinantis puoselėti sveiką gyvenseną. Tinklą sudaro trys viešbučiai ir SPA centrai Druskininkuose, Anykščiuose ir Vilniuje,  unikaliai panaudojantys vertingus gamtos resursus, Lietuvos kurorto tradicijas derinantys su šiuolaikiniais technologiniais ir vadybos sprendimais.

 

spa vilnius druskininkai

 

Gydomasis ir poilsio centras „SPA VILNIUS Druskininkai“ yra įsikūręs seniausio ir didžiausio Lietuvos kurorto, esančio ant Nemuno kranto, centre. Po vienu stogu veikia 4+ žvaigždučių viešbutis, SPA centras, siūlantis įvairias procedūras su mineraliniu vandeniu ir gydomuoju purvu, taip pat teikiantis poilsio, sveikatinimo, profilaktinio gydymo ir diagnostikos paslaugas. Svarbiausias turtas – šalia esantis mineralinio vandens šaltinis, iš kurio tiesiai į sveikatinimo centrą tiekiamas aukštos mineralizacijos vanduo, naudojamas daugelyje svečių sveikatinimo ir gydymo procedūrų. SPA centre veikia baseino ir pirčių kompleksas, restoranai, SPA baras ir konferencijų centras bei laisvalaikio centras su boulingu.

 

Mediena, smėlis, akmuo ir žaliuojantys medžiai

Aštuonių aukštų viešbutyje „SPA VILNIUS Druskininkai“ iš viso yra 190 svečių kambarių: vienviečiai, dviviečiai, mini liuksai, studijos, kambariai neįgaliesiems, liuksai, šeimos apartamentai ir apartamentai. Interjeras santūriai elegantiškas ir funkcionalus, jame daug natūralių medžiagų, vyrauja pastelinės spalvos, o išsklaidytas apšvietimas kuria ramią atpalaiduojančią atmosferą.

30 naujo dizaino dviviečių kambarių, studijų, liuksų ir šeimos apartamentų įrengta pastato pirmajame aukšte, iš kurio patogu patekti į atnaujintą restoraną ar SPA centrą. Dauguma naujų kambarių turi terasas, išeinančias į ramią K. Dineikos pėsčiųjų alėją.

Dizaino studijos „YES.design“ komanda pasakojo, kad naujų kambarių interjerui pasirinkti ramūs, natūralūs žemiški atspalviai, papildyti sodriais atspalviais. „Svarbiausias tikslas buvo sukurti viešbučio svečiams jaukių namų atmosferą bei išlaikyti interjero harmoniją su gamta, nes SPA centras įsikūręs nuostabaus pušyno apsuptyje. Spalvomis, medžiagomis ir švelniomis lenktomis formomis – visomis priemonėmis kūrėme ramybę“, – teigė projekto vadovė architektė Greta Valikonė.

 

spa vilnius druskininkai

spa vilnius druskininkai

 

Siekiant sukurti modernų ir jaukų interjerą, kuris labiausiai atitiktų šių dienų poreikius ir estetiką, pasirinktos natūralios medžiagos – medis, aukštos kokybės audiniai ir natūralus akmuo. Taip pat naudotos smėlio spalvos, sendinto žalvario detalės – tai šilto kolorito medžiagos, kurios padeda erdvei suteikti dar daugiau šilumos ir atpalaiduojančios nuotaikos. Pagrindiniais akcentais tapo neutralaus medžio detalės, pasikartojančios tiek balduose, tiek ir apdailos detalėse, kurios susišaukia su Druskininkų gamta. Interjeras papildo objekto specifinę lokaciją ir kuria vietos ir erdvės vientisumą bei darną.

Kaip sakė G. Valikonė, ryškesnė spalva pasirinkta tik svečių kambariuose – melsva vandens, kuri irgi įsilieja į žemės spalvų gamą. Svečių kambarius ir viešbučio bendrąsias erdves puošia specialiai šiam projektui tapyti ir anglimi piešti Aimos Sodonienės paveikslai.

Recepcija ir pagrindinio vestibiulio apdaila atnaujinta naudojant pagrindinę smėlio spalvų paletę. Šios zonos centre žaliuoja gyvas lietuviškas klevas. Aplink šį pagrindinį akcentą suformuota visa priimamojo erdvė. Lenktos formos recepcijos baras pagamintas iš natūralaus šviesaus akmens – išskirtinė šios erdvės interjero detalė.

Atnaujintose SPA baseino erdvėje prislopinta išsklaidyta šviesa ir juodas skalūnas, panaudotas sienų dekorui, vertikaliomis sienų kompozicijomis dar labiau pabrėžia aukštą baseino erdvę. Taip pat įrengtas naujas baseinas vaikams, atnaujintos drabužinės. Nauji akcentai sukurti atnaujintose pirtyse. Įspūdžiai svečius džiugins ir maitinimo paslaugų erdvėse: atnaujintas viešbučio restorano interjeras, o įrengtas SPA baras.

 

spa vilnius druskininkai

 

„YES.design“ komandą įkvėpė biuvetės erdvė antrajame aukšte. Dizaineriai pažvelgė į šią geriamo vandens zoną kaip į vandens šventyklą. Sukurta šviečiančio natūralaus onikso siena suformuoja apskritą portalą, per jį takas tarp žaliuojančių berželių veda į tamsią zoną po dirbtiniu žvaigždėtu dangumi. Tai suteikia mineralinio vandens zonai mistikos ir magijos.

Rekonstrukcija „SPA VILNIUS Druskininkai“ centre atlikta per 3,5 mėnesio, kai 2020 m. dėl karantino viešbučiai negalėjo funkcionuoti visu pajėgumu. Kaip sakė statybų valdytojos bendrovės EIKA projekto vadovas Valdas Simonavičius, didžiausias iššūkis šiame projekte buvo trumpi darbų terminai. Per itin trumpą laiką buvo atlikta viešbučio kambarių, SPA ir baseino zonos, registratūros, restorano ir baro erdvių rekonstrukcija. Teko ne tik suvaldyti statybos darbus, bet ir parengti rekonstrukcijos projektus, taip pat organizuoti pasiruošimą statybos darbams ir itin gretai rasti rangovus. Dar vienas iššūkis buvo tai, kad statybos darbai vyko iš dalies veikiančiame viešbutyje. „Dalį patalpų įrengėme viešbučiui veikiant, todėl viena iš užduočių buvo atlikti darbus tik tam tikromis nustatytomis valandomis ir dirbti netrikdant svečių poilsio“, –  sakė V. Simonavičius.

 

Statybos ir apdailos darbai atlikti greitai bei profesionaliai

„SPA VILNIUS Druskininkai“ rekonstrukcijos projekte didžiausi rangos darbai buvo patikėti profesionaliai ir patikimai dirbančiai UAB „FiniPro“, kurios specializacija – statybos paslaugos ir vidaus apdailos darbai. Ši įmonė objekte atliko pagrindinius statybos darbus iki galutinės apdailos.

Kaip pasakojo įmonės vadovas Mindaugas Lidžius, 2021 metų pradžioje pradėjus rekonstruoti patalpas pirmajame viešbučio aukšte, buvo nugriautos buvusios pertvaros ir suformuotos naujos 30 svečių kambarių ir kitų patalpų erdvės, sumontavus naujas pertvaras. Atlikta naujų svečių kambarių, vonios kambarių ir bendrųjų erdvių apdaila: glaistytos ir dažytos sienos, įrengtos lubos, suklijuotos plytelės.

 

spa vilnius druskininkai

spa vilnius druskininkai

 

Sveikatingumo centro savininkams nutarus plėsti remonto darbus ir pradėjus remontuoti recepciją su bendrosiomis erdvėmis bei SPA zoną su baseinu, darbų apimtis labai padidėjo ir reikėjo smarkiai didinti darbo tempą. Recepcijos zonoje atnaujinta patalpų apdaila. SPA zonoje baseinų erdvėse pakeista grindų plytelių danga, atnaujinta sienų ir lubų apdaila, suremontuotos dušų patalpos ir pirtys.

Kvalifikuotai „FiniPro“ komandai viską pavyko atlikti laiku, kaip planuota, kad sveikatingumo centras galėtų būti atidarytas numatytu laiku. Įmonės vadovas teigė, kad laikytis įtemptų terminų ir kokybiškai atlikti darbus padėjo statybos valdytojos „Eika“ komandos operatyviai ir tinkamai planuotas darbų eiliškumas, geras jų organizavimas ir sklandus medžiagų tiekimas.

M. Lidžius sakė, kad per darbų piką vienu metu objekte dirbo „FiniPro“ įmonės 20 žmonių komanda. Kadangi 2021-ųjų žiemą dėl karantino keliai tarp Lietuvos regionų buvo uždaryti, įmonei kilo iššūkių dėl darbuotojų kelionių iš Vilniaus į Druskininkus, todėl teko ne tik nuolat rašyti žmonėms važiavimo leidimus, bet ir nuomoti namus Druskininkuose ir ten apgyvendinti įmonės darbuotojus su šeimomis.

Profesionaliai įgyvendinusi dizainerių ir užsakovo sprendimus įmonės „FiniPro“ komanda džiaugiasi sėkmingai prisidėjusi prie projekto įgyvendinimo.

„SPA VILNIUS Druskininkai“ atnaujinimo projekte integruotos „Schneider Electric“ elektros paskirstymo ir pastatų automatikos sistemos. Panaudodamas šią įrangą viešbutis gali analizuoti savo energetinių resursų suvartojimą, o pagal gautą informaciją, priimti efektyvius energijos naudojimo sprendimus.

 

spa vilnius druskininkai

 

Aukščiausius reikalavimus atitinkanti vėsinimo ir šildymo įranga

„SPA VILNIUS Druskininkai“ centre kondicionavimo bei šildymo sprendimai buvo ypač svarbūs, nes pastatas turėjo pasiekti A+ energinę klasę. Kad tai būtų įgyvendinta, pasiūlyti optimaliausią ir inovatyviausią įrangą pakviesta kompanija „GL CO“, Baltijos šalyse atstovaujanti „LG Electronics“ oro kondicionavimo sistemoms.

Pasak „GL CO“ direktoriaus Dariaus Lastausko, užsakovas pageidavo turėti energiškai efektyvias kondicionavimo ir šildymo sistemas, kurios atitiktų Europos Sąjungos keliamus „žalios energijos“ reikalavimus: būtų tylios, efektyvios, patogios eksploatuoti ir valdyti.

„Šiam objektui tiekėme pačią efektyviausią rinkoje esančią įrangą – šilumos siurblius „oras–oras“ – dvivamzdes sistemas. Aukštas įrangos efektyvumas tiesiogiai lemia itin mažas energines sąnaudas“, – pasakoja D. Lastauskas. – Buvo instaliuota „LG Electronics“ ~120 kW bendros vėsinimo galios įranga su šilumos siurblio funkcijomis.“

Kaip teigė pašnekovas, vidiniai sistemos blokai yra sujungti su šildymo sistemos radiatoriais specialiu valdikliu. Tai leidžia kontroliuoti sistemos persijungimą iš „orinio“ šildymo į „radiatorinį“ pagal užsakovo poreikį arba automatiškai pagal išankstinius nustatymus. Šie valdikliai leidžia pasirinkti efektyviausią patalpų šildymo būdą su mažiausiomis energijos sąnaudomis. Taip pat yra apribojama energijos švaistymo galimybė – kondicionierius vėsinti ir radiatorius šildyti, vienoje patalpoje tuo pačiu metu veikti negali.

Šie įrenginiai atitinka aukštą A+ energinę klasę ir palaiko vienus aukščiausių energinio efektyvumo koeficientų (EER ir COP) visoje šilumos siurblių rinkoje.

Poilsiui Druskininkuose įrengti modernūs, jaukūs ir komfortiški naujo dizaino viešbučio svečių kambariai.

 

spa vilnius druskininkai

 

Čiužiniai išskirtiniam ir komfortiškam miegui

Naujuosiuose „SPA VILNIUS Druskininkai“ svečių kambariuose sukurta ne tik jauki, įkvepianti, bet ir kokybiškam poilsiui pritaikyta atmosfera. Juos įrengiant, tarp pagrindinių užsakovo reikalavimų neabejotinai buvo kokybė ir komfortas, o į svarbiausių baldų sąrašą pateko čiužiniai.

Ypatingos konstrukcijos čiužiniai buvo gaminami pagal specialų „Miego Centras“ užsakymą, o itin kokybiški antčiužiniai – didžiausio Europoje lovų gamintojo „Hilding Anders“ Švedijos koncerno gamykloje.

„Pagrindinis reikalavimas buvo išsiskiriantys komfortu čiužiniai. Šiam projektui buvo specialiai sukurtas čiužinio modelis, kurio storis – net 30 cm su juo lydinčiu aukšto elastingumo lateksiniu antčiužiniu. Būtent tokį sprendimą renkasi labiausiai vertinami viešbučiai ir SPA centrai Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse. Tokia lova bus patogi įvairaus svorio ir skirtingų miegojimo įpročių žmonėms, – sako „Miego centro“ pardavimo vadovas Arūnas Pakamanis. – Kadangi čiužinio su antčiužiniu storis – net 36 cm, pagrindinis iššūkis buvo suderinti lovos aukštį ir dizainą, kad viskas atrodytų gražiai ir kad būtų ergonomiškas bendras lovos aukštis.“

 

spa vilnius druskininkai

 

Šiam projektui pagaminti čiužiniai yra ilgaamžiai. Sudėtyje naudojamos aukštos kokybės medžiagos, papildomi sluoksniai ir papildomi elementai, turintys įtakos čiužinio stabilumui ir ilgaamžiškumui. Specialus kraštų sutvirtinimas visu perimetru leidžia ilgiau išlaikyti čiužinio pirminę formą, net ir sėdint ilgesnį laiką.

„Dalyvaudami viešo interjero projektuose, patariame klientams rinktis komfortiškiausius produktus, nes lovos viešbučiuose turi būti ilgalaikės, patogios, jaukios, malonios liesti ir atsiremti. Viešbučiuose ir SPA centruose svečiai visų pirma tikisi patogios lovos poilsiui“, – pabrėžia A. Pakamanis.

 

Solidžios formos ir optimalios funkcijos

Daug patirties ir solidžią reputaciją savo versle sukaupę užsakovai „SPA VILNIUS Druskininkai“ viešbučio vonios kambariuose pasirinko kokybišką, patvarią ir ilgaamžę vonios įrangą iš tvarių medžiagų, užtikrinančią aukštą komforto lygį, bei solidų, neutralų sveikatinimo įstaigos lygį atitinkantį dizainą. Užsakovai nebe pirmą kartą savo projektuose pasirinko LAUFEN (Šveicarija) ir ROCA (Ispanija) įrangą, demonstruodami pasitikėjimą šiuos prekių ženklus valdančiai ROCA grupei.

Naujose „SPA VILNIUS Druskininkai“ viešbučio svečių kambarių voniose sumontuoti pagal užsakovo užsakymą iš kompozicinės medžiagos lieti praustuvų stalviršiai. Praustuvų dubenys pagaminti iš keramikos, kuri yra gerokai higieniškesnė, atsparesnė įvairių cheminių, dažančių medžiagų poveikiui ir subraižymams.

Pasirinktas LAUFEN kolekcijos „Living City“ iš apačios į stalviršį įmontuojamas praustuvas. Labai svarbus faktorius – ir vonios įrangos kompaktiškumas. Stačiakampio praustuvo vidiniai dubens matmenys yra 49 x 31 cm, o tai leido sutaupyti erdvės. Be to, šio praustuvo viršutinė briauna yra specialiai nušlifuojama, kad praustuvas idealiai priglustų prie stalviršio.

Kai kuriuose vonios kambariuose optimaliau išnaudoti erdvę padėjo pakabinamo unitazo ir potinkinės montavimo sistemos. Vietoj įprasto potinkinio rėmo, kurio minimalus įrengimo gylis yra apie 14–15 cm, pasirinktas kompaktiškas jo variantas, kuriam užtenka vos 8–9 cm sienoje. Standartinis unitazo be vandens paskirstymo apvado „Laufen pro Rimless“ modelis yra nedidelių matmenų – jo projekcija nuo sienos yra 53 cm, bet kai kuriems kambariams buvo panaudota kompaktiška jo versija – 49 cm.

 

spa vilnius druskininkai

spa vilnius druskininkai

 

Siekiant patogesnio valymo, puikios higienos ir „švaresnio“ dizaino, praustuvų ir dušų maišytuvai pasirinkti potinkiniai, su minimalia įranga išorėje. Dar vienas svarbus kriterijus – vandens tausojimas. Praustuvams parinkti elegantiški minimalistiniai dviejų dalių maišytuvai iš „Kartell LAUFEN“ kolekcijos, kurių maksimalus vandens srautas, esant 3 bar slėgiui, yra 5,7 l/min., tačiau jį galima dar labiau sumažinti, keičiant maišytuvo aeratorių.

Dušuose įrengti potinkiniai termostatiniai ROCA maišytuvai iš serijos „T-1000“ su universaliu potinkiniu techniniu bloku „RocaBox“. Pagrindiniai pranašumai: greitas ir tikslus vandens sumaišymas, pageidaujamą temperatūrą pasiekiantis per mažiau nei 3 sekundes, bei maksimalų saugumą užtikrinantis nekaistantis korpusas. Vienas maišytuvo valdiklis leidžia reguliuoti vandens srautą ir jo temperatūrą, o kitas – perjungti vandens srautą tarp rankinio dušo „TwinStick“ (25 mm skersmens, 8,5 l/min.) ir itin plonos, 206 mm skersmens lietaus tipo dušo galvos (8,5 l/min.). Abi dušo galvutės – iš LAUFEN katalogo, jos pagamintos iš metalo, tad yra pritaikytos ilgai naudoti.

Užsakovui buvo svarbu, kad žmonėms su negalia pritaikytų kambarių dizainas ir estetika nenusileistų standartiniams svečių kambariams, todėl neįgaliesiems skirtas unitazas parinktas iš tos pačios LAUFEN kolekcijos „Laufen pro Liberty“. Jis – be vandens paskirstymo apvado („rimless“ tipo), paaukštintas ir pailgintas, kad būtų patogiau atsisėsti. Unitazo sėdynė turi tvirtesnių lankstų sistemą ir specialias atramas, kurios neleidžia sėdynei nuslysti nuo keramikos net veikiant stipresnei šoninei jėgai.

„SPA VILNIUS Druskininkai“ – pirmasis Lietuvoje viešbutis, kuriame įdiegta išmani TV ir audiosistema, ne tik įprastai pasveikinanti atvykusį svečią, bet ir realiuoju laiku pateikianti visą informaciją apie svečio užsakytas ir gautas paslaugas. Svečių kambariuose esantys naujausi išmanieji televizoriai skirti pramogoms.

 

spa vilnius druskininkai

 

Profesionalūs televizoriai – tikroviškas vaizdas ir įspūdingas garsas

Užsakovai pasirinko „Philips Professional“ kategorijos televizorius, kurie suteikia naujausias funkcionalumo galimybes. Kaip teigė vaizdo techniką tiekusios įmonės UAB „TD Baltic“ vaizdo technikos produktų specialistas Gabrielius Bubnys, šis projektas tapo išskirtiniu , nes tiekimas rinkose buvo smarkiai sutrikdytas pandemijos. Tam, kad televizoriai laiku pasiektų klientą, su gamintoju „Philips“ dėl užsakymo bei reikiamo kiekio TV prietaisų buvo sutarta iš anksto. Taip pavyko išvengti pandemijos sukeltų tiekimo grandinės komplikuotumo.

Naujos kartos profesionalūs televizoriai „Philips“ pasirinkti dėl jų perteikiamo vaizdo tikroviškumo: jų spalvų ryškumas negali palikti abejingų, o garsas įspūdingas kaip kine. „Philips“ televizorių raiška suteikia galimybę aiškiai matyti kiekvieną detalę ir atspalvį, o ryškesnis ir dinamiškesnis vaizdas sukuria stipresnius pojūčius.

Sparčiai besivystančiam pasauliui sukurtas „MediaSuite“ pasižymi patobulintu ryšiu ir universaliais konfigūravimo parametrais. Dėl įmontuoto prietaiso „Chromecast™“ transliavimas ir dalijimasis turiniu vyksta greitai ir lengvai. Su „Android“ veikiantys profesionalūs „Philips“ televizoriai yra greiti, universalūs ir lengvai naršomi. Jie optimizuoti veikti su vietinėmis „Android“ programomis. Galima įdiegti internetines programas ir tiesiogiai ekrane. „Android“ naujiniais užtikrinamas naujausias funkcionalumas ir paprastas prisijungimas prie įvairių interneto platformų.

 

spa vilnius druskininkai

 

Bendrosioms SPA centro erdvėms pasirinkto TV modelio „Philips 50HFL6114U/12“ ekranas – „4K Ultra HD LED“, ekrano įstrižainė – 126 cm (coliais – 50 in), skiriamoji ekrano geba – 3 840 x 2 160 p, ryškumas – 350 cd/m². Svečių kambariuose sumontuoti pasirinkto TV modelio „Philips 55HFL6114U/12“ ekranas – „4K Ultra HD LED“, ekrano įstrižainė – 139 cm (coliais – 55 in), skiriamoji ekrano geba – 3 840 x 2 160 p, ryškumas – 350 cd/m².

Profesionali TV garso sistema suteikia įsimenamų įspūdžių. Pasirinktuose TV modeliuose garso išvesties galia – 20 (2 x 10) W, garsiakalbiai – 2.0, vonios garsiakalbio išvestis – 1.5 W, mono- 8 omai. Garso funkcijos – DTS-HD, suderinama su „Dolby Atmos“, „Dolby MS12D“, AC-4, „DTS Studio Sound“.

Taip pat SPA centrui buvo užsakyti keli kitų modelių „Philips“ televizoriai. Iš viso tiekta beveik 40 įvairių modelių televizorių.

Seniausio ir didžiausias Lietuvos kurortas Druskininkai – ramybės oazė pušynų apsuptyje, ant Nemuno kranto. Klimatas čia visada švelnus ir šiltas, oras – grynas. Kurortas siūlo pabėgti nuo chaoso ir nuovargio bei pasinerti į ramybę ir skirti laiką visapusiškam poilsiui.

 

OBJEKTAS: „SPA VILNIUS Druskininkai“

PASKIRTIS: 4+ žvaigždučių viešbutis ir sveikatinimo centras

ADRESAS: K. Dineikos g. 1, Druskininkai

UŽSAKOVAS: UAB „Raminora“, UAB „SPA Vilnius“

ARCHITEKTAI: „YES.design.architecture“

VALDYTOJAS: UAB „Eika”

KAMBARIŲ SKAIČIUS: 30 (iš viso – 190)

ĮGYVENDINTA: 2021 m.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/07/soninis2.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!