Prabangus miego SPA Druskininkų pušynų apsuptyje


PAVADINIMAS: „Amberton Green SPA Druskininkai“
ADRESAS: Kurorto g. 3, Druskininkai
UŽSAKOVAS: UAB „Hoteliers Co.“, „Amberton Hotel Group“
ARCHITEKTAI: UAB „arches“, (PV) dr. Edgaras Neniškis, Enrika Geštautaitė, Rūta Vitonytė, Arūnas Liola, Rolandas Liola, interjero architektė Toma Bačiulytė
GENERALINIS RANGOVAS: UAB „VA STATYBA“
KONSTRUKCIJŲ PROJEKTUOTOJAS: UAB “Projektavimai.lt”
INTERJERO RANGOVAS: „Boll interiors“, UAB
PASKIRTIS: 5 žvaigždučių viešbutis ir sveikatinimo centras
ENERGINĖ KLASĖ: A+
PLOTAS: 4 tūkst. kv. m ir 2 tūkst. kv. m požeminis aukštas
AUKŠTAI: 4 ir 1 požeminis
STATYBOS PRADĖTOS: 2019 m.
STATYBOS BAIGTOS: 2020 m.
INVESTICIJOS: daugiau kaip 10 mln. Eurų

Vieną didžiausių lietuviško kapitalo viešbučių tinklų Lietuvoje „Amberton“ valdanti UAB „Hoteliers Co.“ Druskininkuose atidarė viešbutį ir sveikatingumo centrą „Amberton Green SPA Druskininkai“. Pirmasis 5 žvaigždučių sveikatingumo centras Druskininkų kurorte iškilo Ratnyčėlės ir Nemuno santakoje. Viešbutyje supa elegantiškai prabangi aplinka, įrengti 79 modernūs svečių kambariai ir apartamentai, kuriuose vienu metu gali apsistoti 160–180 svečių, veikia SPA centras su daugiau kaip 20 kambarių, baseino ir pirčių kompleksas, konferencijų salė, jaukus restoranas su lauko terasomis, vaikų vidaus ir lauko erdvės.

„Kokybiškas miegas – vienas svarbiausių dalykų, lemiančių gerą žmogaus savijautą. Todėl pirmasis miego SPA ne tik Lietuvoje, Baltijos šalyse ir Šiaurės Europoje specializuojasi tokiose srityse kaip miego sutrikimai, nemiga, išsekimas, lėtinis nuovargis, depresija“, – praneša naująjį viešbutį valdantis UAB Druskininkų konferencijų centras.

Kurorto gydymo tradicijos sujungiamos su inovatyviomis sveikatinimo technologijomis. Čia naudojamos specialios ergonomiškos SPA išmaniosios miego lovos su bekontakte miego sekos technologija, kurios prisitaiko prie kūno padėties ir užtikrina visapusišką svečio poilsio kokybės rodiklių stebėseną, nuskaito žmogaus padidėjusio jautrumo taškus, pastebi nesveiko miego požymius ir padeda geriau išsimiegoti. Sveikatinti svečius padeda muzikos terapija, profesionali kineziterapeutų komanda, taip pat išmanioji šviesos technologija, palaikanti bioritmą. Taikoma išretinto deguonies terapija, yra somnariumas – gilaus atsipalaidavimo ir miego terapijos oazė, siūlomos įvairios fizioterapijos ir vandens terapijos procedūros.


Pušys – šviesos peiliu perkirsto pastato architektūroje

Viešbučio pastatas iškilo centrinėje senojoje Druskininkų kurorto dalyje, kur jau 100 metų dominuoja medinės architektūros pastatai. Studijos „arches“ partneris, architektas Edgaras Neniškis sako, kad Dzūkijos pušynų kurorto aplinka davė impulsą naujojo pastato koncepcijai: „Pušynuose tarpstančių medinių vilų architektūros kaimynystė yra gana netoli sklypo, atsakomybė už tą aplinką ir jos vertybes darė labai stiprią įtaką bendrai architektūrinei pastato vizijai.“

Nors viešbutis yra visuomeninės paskirties pastatas, iš karto nutarta, kad jo išorės apdaila bus medinė, maksimaliai įsiliejanti į kurorto kontekstą. Druskininkų herbe pavaizduotos stilizuotos pušelės kodavo architektūrinę viešbučio pastato tektoniką. Miškai padėjo sukurti pastato grafinį įvaizdį: svyruojantys, statūs pušų kamienai – tai ryškiai išreikštos išstypusių pušų vertikalės pastato išorėje, kurį keliose vietose šviesos peiliu perkerta stiklinės properšos. Jos tapo priemone, padėjusia suskaidyti pastatą į atskirus korpusus, kurie savo tūriu artimi poilsinėms viloms. Taip statinys dar labiau priartintas ir prie konteksto, ir prie koncepcijos.

Kompleksas sukomponuotas taip, kad vienu metu matoma tik dalis pastato, taip maksimaliai išlaikant smulkesnį, kurorto viloms būdingą mastelį. Pagrindinėje properšoje tarp dviejų pastato korpusų suprojektuotas vieno aukšto pagrindinis pastato vestibiulis, kuriame yra viešbučio registratūros zona. Vestibiulį dengia unikalios ir sudėtingos konstrukcijos švieslangių blokai. Natūrali šviesa krinta per švieslangius ir perpjauna vestibiulio erdvę. Taip architektai į viešbučio vidaus erdves perkėlė šviesos žaismą pušynuose. Pietinė saulė, krisdama per švieslangių dengiamą properšą tarp stogų, perpjauna statinį ir neužstoja saulės: ateinant šviesos taku iš šiaurės į pagrindinį pastato įėjimą, priešais akis saulė blyksi per pastato properšą tarsi miške tarp pušų kamienų. Tokios pat stiklinės properšos supjausto ir laiptines.

Miškas ir kiti gamtos aspektai nulėmė patį išorės apdailos pasirinkimą – klijuoto medžio plokštės formuoja balkonus, suteikia fasadui vertikalią ritmiką. Pagal specialią technologiją pagamintos net 14 m ilgio plokštės leido sukurti ne tik funkcionalius fasado elementus, bet savo aštrumu ir precizika savotiškai interpretuoja senųjų kurorto vilų apdailos būdą, kuriam būdingi raiškūs medžio puošybos elementai.
Išorinei apdailai panaudota samanų spalvos cinko skarda, kuri tauriai sendama dar labiau sulieja kompleksą su gamtine aplinka. Šis išorės motyvas pereina ir į komplekso vidų. Pastatas laiptuojantis: iš didelių jo balkonų ir kambarių langų matomi žemesni stogai, suformuoti tarsi maži japoniškieji sodai.

Statinio tvarumui skirtas pagrindinis dėmesys. Statyboje maksimaliai naudotos atsinaujinančios medžiagos: betoninė pastato konstrukcija apsiūta medienos ir metalo apdaila, balkonų konstrukcijos ir pastato langai – mediniai, vidaus apdailai gausiai naudotas medis, cinkas.

Viešbučio aplinka taip pat skirta ramiam ir individualiam poilsiui – suformuotos terasos prie visų viešbučio funkcinių zonų, o atskirų kiemų erdvės išskaidytos. Čia nėra didelio bendro kiemo visiems, prabangaus viešbučio svečiai turi galimybę ilsėtis savo erdvėje, vengti minios, matyti tik Nemuną, gamtą ir kurortą.

Viešbutis „Amberton Green SPA Druskininkai“ – tai išskirtinis projektas architektūros, statybos ir įgyvendintų modernių inžinerinių sistemų požiūriu. Pasiekta aukšta energinio efektyvumo A+ klasė ir akustinė B klasė. Pastate įrengtas geoterminis šildymas. Įgyvendinti modernūs fasado, vidaus patalpų įrengimo sprendimai, integruotos inovatyvios ir taupios inžinerinės bei automatizuoto pastato valdymo sistemos daro kompleksą išskirtinį.

Profesionaliai ir atsakingai vykdyta statyba

Sudėtingam ir unikaliam projektui įgyvendinti pasirinktas rinkoje gerai žinomas, patikimas ir profesionalus generalinis rangovas – patyrusi, inovatyvi, lyderio pozicijas tarp Alytaus apskrities statybos įmonių išlaikanti UAB „VA statyba“, kuri nebijo iššūkių ir gali kokybiškai įgyvendinti net patį sudėtingiausią projektą, kad patenkintų užsakovų poreikius.

Bendrovei „VA statyba“ vykdant viešbučio „Amberton Green SPA Druskininkai“ projektą, 30 arų sklype buvo suderinti grunto kasimo ir išvežimo darbai, įrengti statinio pamatai ir geoterminio šildymo gręžiniai. Patyręs generalinis rangovas sėkmingai įgyvendino sudėtingus konstrukcinius ir inžinerinius sprendimus.

Išskirtinei pastato architektūrai reikėjo kruopštaus išankstinio pasirengimo projektuotojų ir konstruktorių sprendimams įgyvendinti bei nuolatinio bendradarbiavimo. Nuo projekto įgyvendinimo pradžios užsakovo ir rangovo dėmesys buvo skirtas rangos darbų kokybei bei jų atlikimo terminams, kuriuos pavyko sėkmingai užtikrinti, nuosekliai bendraujant su architektais ir technologijų tiekėjais bei rangovais, sklandžiai organizuojant darbus pagal parengtus darbų atlikimo technologinius projektus bei grafikus. Statybos aikštelėje vienu metu darbavosi apie 100 specialistų iš maždaug 20 įmonių, dirbo kranai, bokšteliai ir kita technika.

Naudojant šiuolaikinę statybinę techniką ir taikant modernias technologijas, kokybiškai ir profesionaliai įrengta pamatų hidroizoliacija, pastatytas 9 m gylio požeminis aukštas, nulietos monolitinės pastato sienų, stogo bei perdangų konstrukcijos, apšiltinti fasadai ir atlikta išorinė apdaila. Daug dėmesio skirta gausioms inžinerinėms sistemoms įrengti, prie pastato prijungtos visos reikalingos komunikacijos. Atliekant pastato vidaus planavimo ir apdailos darbus, sumontuotos patalpų pertvaros, įrengtos grindys ir laiptai. Visame sklype atlikti žemės darbai ir teritorijos tvarkymas.

Įgyvendinant šį projektą, itin svarbūs buvo tvarumo reikalavimai, kad pastatas tausotų energijos išteklius ir būtų draugiškas aplinkai. Patyrusio ir patikimo generalinio rangovo valdomas statybos projektas įgyvendintas per metus. Atsakingai vykdyto projekto įgyvendinimą laiku užtikrino generalinio rangovo sukaupta patirtis valdyti nelengvus projektus, atsakingai organizuojant rangos darbus.

„Naujasis viešbutis ir sveikatingumo centras yra išskirtinis Pietų Lietuvos objektas ir architektūros, ir technologijų požiūriu. Tai visos šalies pasididžiavimas. Mūsų įmonė kiekviename objekte daug dėmesio skiria atliekamų darbų kokybei ir jų atlikimo terminams. Siekdami kokybiškai ir laiku įgyvendinti klientų projektus, kontroliuojame kiekvieną atliekamų darbų etapą, taikome naujas technologijas bei inovatyvius sprendimus. Generalinė ranga garantuoja užsakovui laiku ir kokybiškai atliktus statybos darbus, vadovaujantis projektu ir statybos taisyklėmis“, – sako bendrovės „VA Statyba“ vadovas Virginijus Almanaitis.

Projektavimas pareikalavo didžiausio profesionalumo

Viešbutis „Amberton“ – tai netaisyklingų ir netradicinių formų statinys, todėl pastato projektavimas buvo neeilinė užduotis, kėlusi projektuotojams ne vieną iššūkį. Kad statybų metu pavyktų sėkmingai įgyvendinti architektūrinius sumanymus, reikėjo profesionaliai parengti išskirtinius techninį ir darbo projektus.

Objekte siekta naudoti kuo daugiau natūralių medžiagų, viešbučio pastatas statytas įvairiai derinant monolitinio gelžbetonio, medines ir metalines konstrukcijas. Todėl buvo itin svarbu detalizuoti objekto techninio projekto sprendinius darbo projekte, pagal kurį atliekami statybos darbai. Projektavimo metu turi būti numatyta visa darbų eiga, nuosekliai pasirengta darbams, detaliai nurodyta, kas, kada ir kaip bus atliekama, kokios medžiagos bus naudojamos. Projektavimas yra atsakingas procesas, kuriam reikia ne tik kruopštumo, bet ir išskirtinių žinių, jį atlikti patikėta profesionalams.

„Amberton“ statinio konstrukcijų dalies darbo projektą parengusios įmonės UAB „Projektavimai.lt“ vadovas Viačeslavas Pantelejevas pabrėžia, kad dėl netaisyklingos pastato formos buvo itin svarbu tinkamai suprojektuoti plokštumų sujungimus, kurie užtikrintų, kad pastato atitvarų jungtys – sienų sujungimas ar sienos ir perdangos sandūros – būtų sandarios, leistų išvengti šilumos energijos nuostolių, atitiktų garso izoliacijos bei priešgaisrinius reikalavimus.

Rengiant konstrukcinės dalies darbo projektą, didelis iššūkis buvo ir specifinė objekto paskirtis. Vienas pagrindinių buvo reikalavimas pasiekti pastato B garso klasę (pagerinto akustinio komforto sąlygų klasė). UAB „Projektavimai.lt“ specialistai profesionaliai suprojektavo atitinkamus atitvarų mazgus, atitvarų jungimo bei sandarinimo detales, kad šios atitiktų keliamus aukštus akustinius reikalavimus. Projektuotojams iššūkį kėlė stiklo konstrukcijų ir vitrinų sandarumas, jų jungimas su laikančiosiomis konstrukcijomis bei pertvaromis.

Taip pat svarbu buvo tinkamai parinkti ir suprojektuoti pastato požeminės dalies laikančiąsias konstrukcijas. Reikėjo rasti tokius projektinius sprendimus, kuriuos įgyvendinant nebūtų prarandama erdvės požeminėje dalyje.

Modernias technologijas savo darbe naudojanti įmonė ir šiame objekte pritaikė šiuolaikinius projektavimo būdus: buvo sukurtas pastato konstrukcinės dalies 3D modelis. Taip pat buvo naudojami kitų projekto dalių 3D modeliai – architektūros bei inžinerinių tinklų.

UAB „Projektavimai.lt“ specializacija – statinių konstrukcijų dalis. Sklandus bendravimas su užsakovu ir didelė patirtis, sukaupta ankščiau parengtuose projektuose, užtikrino sėkmingą užduoties įvykdymą, visi konstrukciniai sprendiniai profesionaliai įmonės komandai buvo aiškūs ir žinomi. Projekto sprendinių detalumas užtikrino sklandžią statybų eigą.

 

Patikimos technologijos

Vos įžengus į būsimo viešbučio sklypą, statybos rangovus pasitiko rimti iššūkiai, kuriuos greitai ir sėkmingai išspręsti leido sukaupta patirtis ir profesionalumas. Nors projekto vykdymo terminai buvo labai įtempti, UAB „Projektana“ darbus šiame sklype pradėjo nuo papildomų geologinių grunto ir esamų pastatų pamatų tyrimų, o veiksmus teko glaudžiai koordinuoti su kitais objekte dirbančiais rangovais. Atsižvelgiant į didelio ploto užstatymo zoną ir sudėtingas gruntines sąlygas, suprojektuotos patikimos polinės atraminės sienos, kurios įrengiant pamatus buvo apibetonuotos, taikant vienpusę klojinių technologiją.

Viešbutyje „Amberton Green SPA Druskininkai“ įrengti du „Schindler 3300“ modelio liftai svečiams, kurių kabinų vidus, pagal architektų sumanymą, papuoštas individualia apdaila, ir vienas krovinių liftas.

Nevarstomi stoglangiai, arba švieslangiai, yra efektyviausias sprendimas siekiant aprūpinti patalpas natūralia šviesa. Jie ne tik įleidžia į patalpas dienos šviesą, bet ir vizualiai sukuria erdvumo pojūtį.

Saulė spindi unikalių konstrukcijų švieslangiuose

Vieną sudėtingiausių ir įdomiausių viešbučio projekto dalių – stiklinių pastato properšų įrengimą – įgyvendino UAB „Saulmega“, suradusi patikimus sprendimus specialiai „Amberton“ pastato projektui. Vestibiulio patalpas dengiantiems švieslangiams gaminti naudota aliuminio fasadinė sistema („Aluprof MB-SR50N HI plius“). Vengiant patalpų perkaitinimo, išorinis grūdintas stiklas įrengtas su saulės kontrole, vidinis – laminuotas, su selektyvine danga.

Dalis pastato laiptinių stogų ir sienų suprojektuotos kaip unikalių formų stiklinės properšos. Laiptinių švieslangiams gaminti taip pat naudota aliuminio fasadinė sistema „Aluprof“. Rėmai dažyti pilkai. Įstiklinimui naudotas grūdintas stiklas.

Jokie standartiniai sprendimai švieslangiams gaminti ir jų blokams montuoti bei sujungti su pastato sienomis ir stogais šiame projekte netiko. Visoms konstrukcijoms ir jų tvirtinimui, atlikus bandymus, buvo sukurti unikalūs konstrukciniai mazgai.
Specialiai šiam objektui pagaminti švieslangiai atitinka aukštus šilumos izoliacijos reikalavimus. Taip pat gaminiai pasiekė gerus garso izoliacijos rodiklius.

Pastato fasado langams gaminti naudota dygiuota, klijuota pušis. Lango konstrukcija – karkasinė lango sistema su integruota balkono durų dalimi. Medinis lango rėmas kaustytas dažytu aliuminiu. Tai unikali, specialiai šiam viešbučiui sukurta lango konstrukcija, kurios gamintojams pavyko pasiekti projekte reikalaujamą aukštą gaminių šilumos izoliaciją.

Švieslangių stogeliai taip pat įrengti lauke, virš suoliukų, o ant kai kurių viešbučio požeminio aukšto patalpų švieslangių galima vaikščioti.

Sapnų karalystė interjere

Pastato viduje sapno erdvės ir jausmo kūrimas tapo pagrindine estetine paradigma, lėmusia medžiagų spalvų, paviršių, kvapų, garsų parinkimą – čia svarbiausia vengti kontrastų, nuraminti ryškius akcentus. Perėjimas iš šviesos į prieblandą regimas ir bendrose viešbučio erdvėse, ir kambariuose. Šviesa, kaip ir miške, sklinda netiesiogiai, netrikdydama sapno būsenos, tik žalvario detalės įneša kontrasto, akcentuojančio svarbiausius objektus interjere.

Viešbučio interjero sprendinius praturtina unikalūs, būtent šiam projektui sukurti, meno kūriniai ir kompozicijos, prie kurių darbavosi skulptorius Algimantas Kuzma, keramikės Rūta Šipalytė, Daiva Ložytė ir Lina Bekerienė, menininkė Virginija Vilutytė.

Studijos „arches“ interjero architektė Toma Bačiulytė pabrėžia geros žmogaus jausenos pastate prioritetą. Interjero dizaino sprendimai buvo nukreipti kurti prabangią, komfortišką ir estetišką erdvę, pratęsiančią gamtos ramybės ir miško motyvą, derinant vizualinius ir estetinius tikslus su funkcionalumu. Kurorto gamta skverbiasi vidun, todėl čia naudojamos tos pačios apdailos medžiagos kaip išorei. Baseino zona – tarsi miško ežeras, kur svarbiausia pajusti šilumos, medžio ir vandens kvapų bei sapno simbiozę. Savotiškas žemyninių kopų, iš kurių suformuota Dzūkija, pjūvis – požeminė SPA ir procedūrų kabinetų zona, kur smėlio spalvų sienos ir grindys sukuria atsipalaidavimo atmosferą. Čia pasirinktas šviesus interjero stilius sukuria pabrėžtinai šviesią požeminę erdvę.

Svečių kambariai – tylos zona, kurioje su medžio kamienus interpretuojančiomis 3D sienomis dera samanų spalvos kilimas. Siekdama pagerinti kambarių akustines savybes ir padidinti svečių komfortą, dizainerių ir specialistų komanda viešbučio kambarių grindims parinko purią, minkštą, aukštos kokybės, ilgo, blizgaus poliamidinio pluošto kiliminę dangą, kuri gražiai šešėliuodama primena švelnias samanas, ja malonu vaikščioti basomis. Derinant prie interjero spalvinių motyvų, pagaminta unikalios spalvos danga. Dėl maksimalių akustinių tikslų kambariuose kiliminė danga įrengta su veltinio paklotu. Koridorių danga vizualiai atkartoja kambarių kiliminės dangos šešėlių žaismą ir primena apšerkšnijusią pievą, be to, ji labai praktiška, tinkama naudoti itin didelio intensyvumo patalpose. Vienas kambarys miego SPA sukurtas itin nestandartinis: minkšta kiliminė danga panaudota ir grindų, ir sienų apdailai – tai unikali, jauki, išskirtinių akustinių savybių erdvė.

Išskirtines dizaino idėjas sėkmingai įgyvendino UAB „Dangų studija“, visuose viešbučio kambariuose ir koridoriuose įrengusi apie 3,2 tūkst. kv. m belgų gamintojo „BIG Floorcoverings“ kiliminės dangos: kambariuose panaudota pagal specialų užsakymą pagaminta unikali vienspalvė danga „Satine“, koridoriuose žingsnius sugeria itin tanki, kirpto ir sukto pluošto, specialaus dizaino danga „Emperor 1450“, o įgyvendinant įspūdingo pūkuotų sienų ir grindų kambario projektą, panaudota belgų gamintojo „Lano“ kiliminė danga „Pearl“.

„Amberton Green SPA Druskininkuose“ viskas nuo viešbučio kambario iki SPA zonos nukreipta sveikatai gerinti – poilsį ir ramybę skleidžia ne tik procedūros, bet ir apšvietimas. Į pastatą patenka ne tik daug natūralios dienos šviesos. Sveikatinti svečius padeda viešbutyje integruota išmanioji šviesos technologija, kurios intensyvumas ryte žadina, po pietų nuramina ir padeda žvaliau jaustis visą dieną.

Apšvietimas – kaip ramybė ir terapija

Pagal su architektais suderintą projektą, išskirtinio komplekso patalpų apšvietimui bendrovė „Energy Green“ panaudojo unikalius, modernius sprendimus – tai į žmogų orientuotas apšvietimas (angl. human centric lighting, HCL), kuris žmogaus biologinį laikrodį sinchronizuoja su natūralia saulės dinamika per dieną. Šiltos ir šaltos spalvos elementai leidžia dinamiškai keisti šviesos spektrą ir apšvietimo intensyvumą pagal paros laiką. Viešbučio bendrųjų erdvių apšvietimas dieną skleidžia baltą šviesą, vakarop spalvų spektras keičiasi ir artėja prie oranžinės spalvos, kuri ramina.

SPA erdvėje kiekvieno šviestuvo intensyvumas gali būti parenkamas individualiai. Bendroje SPA zonoje numatytas toks šviesos intensyvumas, kuris atitinka visuomenės sveikatos centro numatytas bendrų erdvių apšvietimo normas. Masažo kabinetuose apšvietimą taip pat galima pritaikyti individualiai pagal kliento arba darbuotojo poreikius.

Vienas pagrindinių užsakovo tikslų buvo aukštas pastato energinis efektyvumas, galimybė pastato bendrųjų erdvių apšvietimą valdyti automatizuotai, įvertinant į patalpas patenkantį natūralios šviesos srautą ir svečių judėjimą erdvėse. Atsižvelgiant į tai, pastate buvo integruoti šviestuvai, kurie turi valdomus maitinimo šaltinius, tad juos galima prijungti prie bendros pastato valdymo sistemos.

Akcentiniam apšvietimui daugiausia naudoti mažai akinantys arba paslėpti šviesos sprendimai, taip pat šviesolaidinio apšvietimo technologija. Patalpų interjerui ir eksterjerui ieškota ir modernių, ir gražių, standartinių ir nestandartinių apšvietimo sprendimų, derančių prie bendro dizaino, tad apšvietimo dizaineris daug pastangų įdėjo suderindamas juos su architektais, užsakovais ir rangovais. Aktyvus bendravimas ir nuolatinis projekto vadovo bei kūrybingo „Energy Green“ konstruktoriaus darbas objekte leido sukurti ir suderinti net sudėtingiausius vizualinius bei funkcinius sprendimus ir sėkmingai juos įgyvendinti.

Kiekvienas viešbutis stengiasi suteikti savo svečiams kuo daugiau patogumo ir gerą savijautą. Kas gali būti patogiau nei, vos įžengus į kambarį, vienu mygtuko spustelėjimu įjungti ir išjungti apšvietimą, valdyti muziką ir kitą įrangą? Būtina sąlyga – tinkami įrangos valdymo prietaisai, kad viešbučio svečias galėtų jaustis patogiai ir jam būtų suprantama, kaip naudotis jungikliais ir kokias funkcijas jie atlieka.

Viešbutyje „Amberton“ įrengti ne tik kambariai ir apartamentai nakvynei – sveikatingumo centro erdvėse, kuriose svečiai ieško ramybės, poilsio ir atsipalaidavimo, o maksimalų komfortą užtikrina įdiegtos įvairios išmaniosios sistemos, sujungtos į pastato valdymo sistemas.

Patogu svečiui, ekonomiška viešbučio valdytojui

Atpalaiduojanti mėgstama muzika, švelnus, šiltas apšvietimas, rodos, jaučiantys kiekvieno svečio nuotaiką ir į ją atsiliepiantys, pasitinka vos įžengus į kambarį. Įdėjus įėjimo kortelę į JUNG laikiklį, automatiškai įjungiamos pasitikimo šviesos bei rami foninė atpalaiduojanti muzika. Apšvietimą ir muziką galima valdyti išmaniaisiais JUNG valdikliais – pagal norus, nuotaiką ir poreikius keičiant apšvietimą ir skambančią muziką.

Tuo, ką viešbučio svečiai labiausiai mato ir girdi, rūpinosi UAB „Būsto automatika“. Naudojant specialiai viešbučiams pritaikytą JUNG įrangą, pastate profesionaliai įgyvendintas automatizuotas muzikos ir apšvietimo valdymas. Veikiančioms išmaniosioms sistemoms suprojektuotas valdymas vienos – JUNG siūlomos KNX pastato valdymo sistemos pagrindu, naudojamas išmaniojo apšvietimo reguliavimo sąsajos protokolas DALI (angl. Digital Addressable Lighting Interface).

Kaip sako „Būsto automatika“ vadovas Alius Paulionka, viešbučio kambariuose suprogramuotas apšvietimas scenomis, kurias jis siūlo vadinti nuotaikomis. Muzikos įjungimas susietas ne tik su kambario, bet ir su vonios patalpos apšvietimu, kuris valdomas išmaniaisiais JUNG KNX mini būvio jutikliais. Ar gali kas nors labiau atpalaiduoti nei poilsis vonioje, klausantis mėgstamos muzikos, kai svečias ją gali patogiai pasirinkti vieno mygtuko paspaudimu?

Visos šviesos vonios kambariuose suprogramuotos taip, kad užsižiebtų švelniai, svečių patogumui sukurtos automatinės naktinės ir dieninės apšvietimo scenos. Tad naktį užėjusio į vonios kambarį svečio neištiks šviesos smūgis, o dieną švelniai įsižiebiantis apšvietimas tiesiog malonus bei suteikia didesnės prabangos pojūtį.

Viešbučio bendrosiose erdvėse ir koridoriuose „Būsto automatika“ suprojektavo ir suprogramavo unikalų sprendinį. „Orientavomės į miego SPA koncepciją, tad bendrosiose erdvėse šviesų automatika buvo programuojama pagal į žmogų orientuotą apšvietimą (angl. human centric lighting) – šviesos spektras keičiasi pagal paros laiką“, – atskleidžia A. Paulionka.

Bendrųjų erdvių apšvietimas pagal saulės spektrą – moderniausias ir unikaliausias šio pastato valdymo sprendimas. Dieną bendrasis viešbučio apšvietimas skleidžia baltą dienos šviesą, o artėjant vakarui, šviesų spalva tampa vis labiau oranžinė, raminanti ir primenanti saulėlydį.

Viešbučio SPA zonoje ir masažo kambariuose taip pat suprogramuotas apšvietimas pagal nuotaikas. Išmanieji JUNG valdikliai leidžia specialistams patogiai parinkti ir svečiui tinkamos nuotaikos muziką bei jos garso stiprumą. Tai palengvina personalo darbą.

Restorano apšvietimui irgi suprogramuotos apšvietimo scenos, kurias galima greitai pritaikyti pusryčiams, vakarienei ar renginiui.

Automatizuotiems sprendimams įgyvendinti panaudoti JUNG serijos F40 LS990 išmaniųjų namų valdikliai ir mini būvio jutikliai JUNG KNX, taip pat kita JUNG KNX įranga, automatizuojanti apšvietimą ir muzikos pasirinkimą bei programuojanti automatizuotas apšvietimo scenas, ne tik suteikia svečiui dar daugiau komforto, o personalui – patogumo, bet ir estetiškai dera prie viešbučio „Amberton“ interjero bei puikiai atlieka savo funkciją, nekrisdama į akis.

Kaip sako „JUNG Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis, šiam projektui JUNG valdymo elementai buvo parinkti „LS Dark“ dizaino, kuris yra elegantiškas, paprastas, bet nepavaldus laikui ir puikiai tinka viešbučio koncepcijai. JUNG dizaino esmę sudaro vertingos medžiagos, aiškios formos ir harmoningos spalvos. JUNG jungikliai ir reguliatoriai ne tik leidžia lengvai valdyti prietaisus, dailiai atrodo, bet ir išsiskiria užtikrinta aukščiausia vokiška kokybe.

Išmanioji valdymo sistema suteikia komfortą ir netrikdomą poilsį svečiui, maksimalų patogumą darbuotojams ir ekonomišką bei efektyvų elektros energijos naudojimą viešbučio savininkui.

Natūralios spalvos ir medžiagos grąžina į gamtos apsuptį

Viešbučio „Amberton“ interjero, baldų kitos įrangos (FF&E) projektą įgyvendino „Boll interiors“, UAB, kurios specializacija – viešbučių įrengimas ir renovacija. Kartu su architektais įmonė dirbo nuo projekto įgyvendinimo pradžios: diskusijose ieškota architektūrinių idėjų, jų įgyvendinimo galimybių. Didžiausias iššūkis buvo rasti sprendimą miego SPA koncepcijai interjere įgyvendinti: patalpų apdaila, dangos ir baldai turėjo būti pritaikyti gerai akustikai bei ramiai atmosferai kambariuose kurti. Siekiant tvarumo ir puikios akustikos, užsakovo pageidavimu naudotos tik natūralios medžiagos: metalas, medis, stiklas ir veidrodžiai. Interjero apdailoje akcentuotas vertikalumas.

Visų kambarių sienų apdailai pasirinktos natūralaus uosio 3D efekto dailylentės. Bendradarbiaujant su architektais, sukurtas tinkamas technologinis sprendimas, suprojektuoti profiliai ir apie 2,7 tūkst. kv. m kambarių sienų užengta natūralaus uosio dailylenčių skydais. Panaudota unikali technologija: dailylentės prie sienų buvo priklijuotos, kad už lentelių nesusidarytų tuštuma ir nerezonuotų garsas, taip pat išvengta intervencijos į sienos sluoksnius, kad nebūtų pažeisti akustiniai sluoksniai ir garso izoliacijos barjerai tarp kambarių. Šiuos unikalius technologinius sprendimus sukūrusi „Boll interiors“ komanda, iš anksto besirengdama įgyvendinti projektą, išbandė savo įrengtame bandomajame kambaryje. Ištyrus įsitikinta aukštais technologijos rezultatais.

Dalis kambarių sienų dengta gamintojo „Gentas“ plokštėmis „Compact HPL“, kurias tiekė UAB „Orex Group“. Ši plokštė panaudota ir įmontuojamiems baldams, ir vonios patalpų durims. Lovūgaliams, minkštiesiems TV baldams ir sienų plokštėms „Boll interiors“ komanda pasiūlė vienodą ekologiškos odos dekorą. Taip išlaikytas bendras spalvinis ir stilistinis sprendimas. Viešbutyje įrengta beveik 1 tūkst. kv. m veidrodinių plokštumų – dekoruotos sienos, baldai, patalpų ir liftų lubos.

Visi kambarių baldai suprojektuoti ir pritaikyti interjerui, integruoti kambariuose. Jų korpusus gamino Lietuvos ir užsienio kompanijos. Balkonuose svečių laukia staliukai nerūdijančiojo plieno karkasu ir aliumininio karkaso kėdutės. Balduose kaip akcentas naudojamas metalas yra dengtas titano nitrito danga, todėl metalinės baldų ir kitų erdvių dekoro detalės spindi prabangia aukso spalva, pavyzdžiui, viešbučio laiptų turėklai bei atitvarai.

„Boll interiors“ įrengė ir prabangų viešbučio restoraną, kuriam suprojektuotas ir pagamintas baras, taip pat stilingi, estetiški, bendrą interjero stilių pratęsiantys minkštieji ir korpusiniai restorano bei kitų viešbučio erdvių baldai.

Požeminiame aukšte, SPA zonoje, kuriant šviesių Dzūkijos smėlynų iliuziją, sienų, grindų ir baldų apdailai naudota italų kompanijos „Quarella“ sistema „Terrazzo“.

Grįžus į viešbučio koridorius, modernių metalinių šviestuvų ramiai skleidžiama šviesa glosto tarsi medžio lentomis apkaltas sienas: jų apdailai panaudota vokiečių gamintojo „Rheinzink“ skardinė sienų danga atitiko aukštus gaisrinės saugos reikalavimus ir tenkino estetinę užsakovų viziją. Sienų apkalai panaudoti šiuolaikiški ir nesenstantys profiliuotieji lakštai primena plačias medines lentas ir svečią tarsi grąžina į ramios gamtos apsuptį.

Miegas, ramybė ir triukšmas – nesuderinami. Tačiau mus supančioje aplinkoje sklinda įvairūs, skirtingo stiprumo garsai. Taip pat kenkia ir prasta akustika, kai garsą prislopina arba iškraipo aplinkos veiksniai. Šias problemas galima išspręsti įvairiomis priemonėmis. Vienus pagrindinių užsakovų reikalavimų statytojams – labai svarbius geros akustikos ir garso izoliacijos reikalavimus padėjo užtikrinti profesionalus projektavimas ir tinkamai parinktos, kokybiškos statybinės ir apdailos medžiagos bei patikimi sprendimai.

Kokybiškos medžiagos saugos nuo triukšmo

UAB „Lankava“ tarp daugelio kitų pateiktų statybai medžiagų, statybos objektui tiekė akustinį gipsą ir akmens vatos plokštes.

Siekiant pagerinti patalpų akustinį komfortą viešbučio patalpose, naudotos „KNAUF Cleaneo UFF“ perforuotos gipso kartono plokštės. Specialios UFF tipo šių plokščių briaunos padeda paprastai ir tiksliai išlygiuoti plokštes su ištisine perforacija. Kita plokščių pusė padengta juodu arba baltu akustiniu plaušiniu. Šių plokščių sudėtyje yra nuvandeninto ceolito, padedančio valyti orą.

Įrengiant baseino ir SPA zoną, padidintos drėgmės patalpų lubų ir pertvarų konstrukcijoms naudota cementinė “KNAUF AQUAPANEL Indoor“ plokštė ir antokorozinių profilių karkasas. Ši cementinė plokštė yra itin atspari vandeniui bei pelėsiams, išskirtinai stabili drėgnoje aplinkoje, net jei ją veikia chloras. Tinka baseinuose, garinėse pirtyse, bendruosiuose dušuose. Tai puikus pagrindas visų tipų galutinėms dangoms, taip pat tinka klijuojant sunkesnes plyteles (iki 120 kg/m²).

„PAROC CGL 20cy“ akmens vatos plokštės, siekiant užtikrinti energinio efektyvumo ir gaisrinės saugos reikalavimus, buvo panaudotos požeminės automobilių aikštelės luboms šiltinti. Jos klijuojamos prie lubų paviršiaus be jokio papildomo tvirtinimo. Plokščių briaunos nupjautos 45 laipsnių kampu, jų paviršius padengtas gruntu ir paruoštas dažyti. Estetiškos ir ypač lengvai montuojamos plokštės „PAROC CGL 20cy“ jau pamėgtos ir projektuotojų, ir montuotojų. Lubų šiltinimas šiomis plokštėmis yra nesudėtingas ir spartus darbas, o apšiltintos lubos ne tik puikiai izoliuos šilumą, bet ir slopins garsą bei apsaugos gelžbetoninę perdangą nuo ugnies net 180 minučių.

Vieno didžiausių statybinių medžiagų prekybos centrų Pietų Lietuvoje „Lankava“ pranašumą rinkoje užtikrina darbo lankstumas, greitas tiekimas, įvairus siūlomų kokybiškų medžiagų asortimentas ir patikimi sprendimai. Įmonės Druskininkų filialas sėkmingai prisidėjo prie viešbučio „Amberton“ projekto įgyvendinimo šiame mieste.

Nuotr.: Laimonas Ciūnys ir UAB „Druskininkų konferencijų centras“


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų