Prancūzijos viešieji pastatai bus statomi iš medienos

2020 m. vasario 13 d.

Prancūzijos vyriausybė paskelbė tvarumo įstatymą, kuris turi užtikrinti, kad visi nauji viešieji pastatai būtų pastatyti iš ne mažiau kaip 50 procentų medienos ar kitų natūralių medžiagų.

Remiantis Prancūzijos spaudos agentūra „Agence France-Presse“ (AFP), priemonė bus įgyvendinta iki 2022 metų ir turės įtakos visiems Prancūzijos valstybės finansuojamiems viešiesiems pastatams.

„Aš įpareigoju visas valstybines įstaigas statyti pastatus iš medžiagų, kurios sudaro ne mažiau kaip 50 procentų medienos ar biologinių medžiagų“, – sakė Prancūzijos miestų ir būsto ministras Julienas Denormandie.

Biologinės medžiagos iš gyvų organizmų, pavyzdžiui, kanapės ir šiaudai, mediena. Jų paliekamas anglies pėdsakas yra žymiai mažesnis nei kitų statybinių medžiagų, tokių kaip betonas ir plienas. Pasiūlymas atitinka 2009 metais pradėtą ​​įgyvendinti Prancūzijos tvariojo miesto planą ir prezidento Emmanuelio Makrono siekį, kad šalis iki 2050 metų taptų neutrali anglies atžvilgiu. Jis paaiškino, kad apie savo sprendimą priimti įsakymą, skatinantį naudoti biologines medžiagas, lėmė 2024 metų Paryžiaus olimpinių žaidynių komplekso statyba. Čia bet kuris pastatas, kurio aukštis viršija aštuonis aukštus, bus pastatytas tik iš medienos.

„Mes prisiėmėme šį įsipareigojimą dėl olimpinių žaidynių. Nėra jokios priežasties, kodėl tai, kas įmanoma olimpinėms žaidynėms, neturėtų būti įmanoma įprastoms konstrukcijoms“, – sakė J. Denormandie.

Prancūzijos vyriausybė taip pat investuos 20 milijonų eurų (16,8 milijono svarų) į artėjančią 100 miesto ūkių statybą priemiesčiuose. Ūkius ketinama statyti prioritetinėse seniūnijose – tam skirtose miesto vietose, kurioms reikia papildomų investicijų, kovojant su specifinėmis problemomis. Tikimasi sukurti ekologiškesnius priemiesčius visoje Prancūzijoje ir sudaryti didesnę paklausą vidaus rinkai.

„Aš, kaip tėvas, norėčiau, kad tai, kas supa mano vaikus būtų pagaminta vietinėje rinkoje, o ne importuota ir atskraidinta lėktuvais“, – teigė politikas.

Architektai „Populous“ atskleidė Paryžiaus Olimpinių žaidynių 2024-ųjų planą. Tai miesto įsipareigojimas kovoti su klimato kaita, tikimasi, kad tai bus tvariausia olimpiada istorijoje. Bus pasinaudota daugybe esamų mieste esančių pastatų ir bus galima pamatyti laikinas vietas, įrengtas priešais kai kuriuos garsiausius sostinės lankytinus objektus.

Planai padaryti Prancūzijos statybų pramonę tvaresnę pastaraisiais mėnesiais vykdomi su daugybę kitų ekologiškų iniciatyvų, kuriomis siekiama reaguoti į didėjantį klimato pokyčių poveikį. Paryžius planuoja ekologiškiau sodinti „miesto mišką“ aplink architektūros orientyrus. Architektų studija „Foster + Partners“ pristatė tvarumo manifestą, kuriuo griežtinamos dabartinės aplinkosaugos sertifikavimo schemos.„Snøhetta“ architektai pažadėjo, kad per 20 metų visi jų pastatai sukurs ekologiškos energijos daugiau nei sunaudos.

Beje, Didžiosios Britanijos Karališkasis architektūros institutas RIBA paskelbė „Tvarių rezultatų“ vadovą, kuriuo siekiama padėti architektūros pramonei išvengti klimato katastrofos.

Odile Guzy Architectes’ social housing scheme in Chalon-sur-Saône, France. Davido Foesselio nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/05/340x430_pentacolor.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!