Prasideda į individualumą orientuoto interjero renesansas


Jeigu iki šiol individualumo paieškas interjeruose vertinote atsargiai, jau kitais metais jūsų nuomonė pasikeis kardinaliai. Kaip pasakoja studijos „Archdesign“ architektė Miglė Šalnaitė, interjerų stilistikos „sukasi spirale“, todėl 2020-aisiais vitažinis stilius užleidžia vietą 80-tųjų ryškesniems spalvoms ir drąsesniems sprendimams. Tačiau neapsigaukime. Vis svarbesniais tampa į individualumą orientuoti sprendimai: „jei tai gyvenamasis būstas, svarbu TAM užsakovui namie jaustis gerai – savimi. Dizainas turi padėti tai sukurti”.

Madingas – dešimtmetį, „geras” – amžinai

Paklausta apie interjerų madas ir tendencijas, interjero dizainerė pastebi, kad madingo interjero galiojimo laikas yra maždaug dešimt metų. Kuo madingesnis, tuo trumpiau. Tačiau dizaineris turi sukurti nemadingą, o gerą interjerą, kuris galiojimo laiko neturi.

„Svarbu, kad interjeras atitiktų kontekstą (aplinka, architektūra, istorija…), paskirtį, ir funkciją, būtų patogus. Kartais erdvėje jautiesi taip gerai, kad net nepastebi interjero. Tik pradėjęs analizuoti, supranti, kad gerą pojūtį sukelia dizainas. Manau, kad geras interjeras sukuria pridėtinę vertę, tai daugiau nei madingas remontas. Tačiau būdas pagerinti erdvę, jos funkciją, suteikti kokybės, perteikti kūrėjo idėją”, – pasakoja pašnekovė.

Kalbėdama apie tendencijas, M. Šalnaitė vardija: ekologiją, naujų medžiagų naudojimas, ypač perdirbtų, universalumas. Apie tai informacijos yra daug ir tik nuo kiekvieno priklauso kokį estetinį pojūtį ir skonį išsiugdysime.

Nauja tradicijų interpretacija

Kartą garsus dizaineris paprašytas apibūdinti kas jam yra dizainas, pilnai žiūrovių salei sakė, kad tai yra visų aktualijų atspindys ir nauja įvykių arba problemų sprendimų interpretacija. Todėl dizainas toks galingas, nes jį žmonės veikia beveik tiek pat kiek ir jis veikia žmones.

Buvo laikas kai rovėm su šaknimis viską kas bent kiek nors priminė slavų kultūrą, dar anksčiau kovojom prieš germaniškos stilistikos apraiškas. Šiandien pagaliau bandome atrasti savo šaknis.

Anot studijos „Archdesign“ architektų, net kai dėl globalizacijos irinformacijos prieinamumo, pasaulis bendrauja ir niveliuojasi, mes sugebame atrasti ir pasauliui pasiūlyti savitus sprendimus. Tai stiprybė.

„Manome, kad svarbu sąmoningai ieškoti ir puoselėti tradicijas, jas moderniai interpretuojant kurti mums būdingą gyvenimo būdą ir stilių, naudoti vietines medžiagas, remti savus dizainerius”, – pasakoja komanda.

Komfortišką tylą darbe užtikrino ne sienos

„Archdesign“ papasakojo apie „Biuro be triukšmo” projektą. Pagrindinė užduotis buvo senos statybos rekonstruojamame pastate sukurti šiuolaikišką atviro ofiso principo biurą, su galimybe dalintis darbo vietomis, kuriame nėra hierarchijos ženklų. Darbuotojai skatinami dirbti atsakingai bei kūrybiškai (galimybė rinktis dienos darbo vietą pagal nuotaiką, darbo pobūdį ir užduotis). Todėl dalis patalpų atskirtos gerai garsą izoliuojančiomis akustinėmis stiklo pertvaromis – konfidencialiam bendravimui ir ramiam darbui, o dalis palikta kaip atvira erdvė, zonuojama tik skirtingų aukščių ir formų baldais – komandiniam darbui.

„Siekta sukurti erdvės jausmą, todėl visur lubos nenuleistos, dalis komunikacijų – atviros, o baldai gana žemi ir minimalistiniai. Vengta nereikalingų detalių, o esančios – reikšmingos kolektyvui, pvz. pačių rišti šiaudiniai sodai, o grafiniai elementai stilizuoti pagal įmonės firminį stilių.

Tuo pačiu ypatingas dėmesys buvo skirtas komfortiškos aplinkos sprendimams: virš darbo zonų pakabintos akustinės lubos, slopinančios garsą patalpoje, kiliminė danga – su akustiniu pagrindu, didinančiu garso sugerties koeficientą, balduose esančios pertvarėlės ir aukštos atkaltės („silent box“) – ne tik funkciškai atskiria, bet irgi sugeria garsus, kaip ir akustinė sienų danga”, – pasakoja architektai.

Apdailą nulėmė miškas

„Archdesign“ pasakoja ir apie „Miško namą”, kurį šeima įsigijo netoli Neries, šalie Vilniaus. Šeima vertina gamtos ir žmogaus ryšį. Todėl projektą kūrę architektai Akiko Tutlys, Jūratė Norkutė suprojektavo mažo aukštingumo namą su banguojančiomis stogo ir terasos linijomis, kurios atkartoja reljefo ir ežero vingius.

„Namas yra miške, todėl šviesą reikėjo „pagauti“ aukštais langais, stoglangiais. Gyvenamojo namo apdailos pasirinkimą nulėmė esama miško aplinka. Pagrindinės apdailos ir laikančiųjų konstrukcijų medžiagos – medis. Fasadai apdailinami medinėmis dailylentėmis, stogas skardinis, cokolis – betonas, terasos – medinės.  Fasado koloristika nulėmė natūrali miško aplinka, todėl apdailai naudotos natūralios pastelinės spalvos”, – sako architektai.

Daugiau apie interjero projektavimą „Archdesign“ architektės Miglė Šalnaitė ir Akiko Tutlyspasakos lapkričio 7 dieną vyksiančioje metinėje interjero konferencijoje „Interjeras 2020”. Lietuvos architektų sąjungos ir STRUCTUM organizuojama konferencija įvyks „Multikino” kino teatre, PC „Ozas”, Ozo g. 18, Vilniuje. Būtina išankstinė registracija. Tai galima padaryti čia: https://structum.lt/konferencijos/.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

„See Sea Park“: šviesos buveinė

„Osamu Morishita Architect and Associates“ priėmė iššūkį Fukui prefektūroje (Japonija) sukurti vietą, kurioje žmonės galėtų diegti naujoves ir plėtoti naujus…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų