PRASIDĖJO KALBANČIŲ PASTATŲ ERA


Prisipažinsiu, kad nuolat jausti technologijų ir inovacijų naujienų ritmą darosi vis sunkiau. Kiekvieną rytą, dar net neiškėlusi kojos iš lovos, puolu prie telefono ir bandau sučiupti už uodegos idėją, kuri kilo mokslininkams ir kurią verslininkai padeda / padės arba vakar naktį, kol aš miegojau, padėjo įgyvendinti. Akivaizdu, kad suvokti progreso mastą darosi neįmanoma. Taip nutiko ir šį kartą.

Paspaudžiu dar vieną mygtuką – vieną svarbiausių, apie kurį sukasi mano gyvenimas, ir įsijungiu elektroninį paštą. Jame įkrito laiškas, skelbiantis, kad jau statomi kalbantys pastatai. Greitai sumetu, kad dabar 2050-ieji, bet raudonas kalendoriaus simbolis nuramina. Išaiškėja, kad, kol vakar stovėjau automobilių spūstyje prie byrančio Gedimino kalno, australų kompanija įdiegė technologijas, leidžiančias pastatams save stebėti ir net kalbėtis su savininkų išmaniaisiais telefonais.

NUOTOLINIS PASTATO VALDYMAS

Naujoji belaidžio ryšio platforma „EMIoT“ remiasi šviesos diodų (LED) išėjimo ženklais. Visa sistema apima 99,9 % pastato, netgi pasiekia požemines automobilių stovėjimo vietas, siurblių sistemas ir oro kondicionavimą.

Pasak programos kūrėjų, kiekvienas išėjimo ženklas arba avarinis apšvietimas veikia kaip mazgas tinkle. Prie tinklo gali būti prijungti ir kiti įrenginiai: vėdinimo ir siurbimo sistemos, apsaugos kameros ir jutikliai, prieigos prie bendrų patalpų ir durys, leidžiančios jas valdyti bei stebėti nuotoliniu būdu. „EMIoT“ yra pavyzdys tinklo, kuriame kompiuteriai, žibintai, automobiliai, buitinė technika ir visi kiti daiktai yra sujungti tarpusavyje ir gali keistis duomenimis.

Viskas, ko jums reikia, yra įdiegti avarinius ženklus, kurie ir sujungiami į vieną tinklą. Sistema gali būti sujungta su kitais prietaisais įvairiomis belaidėmis technologijomis, įskaitant „Bluetooth“, kuri leidžia juos valdyti vietoje išmaniaisiais telefonais ar internetu iš bet kurios pasaulio vietos“, – sakė dr. Wen Hu iš UNSW Kompiuterių ir inžinerijos mokyklos.

Ši sistema jau įdiegta dešimties butų komplekse Sidnėjuje. Daugiabutyje apšviečiamos požeminės automobilių stovėjimo aikštelės. Šviesa valdoma judesio davikliais.

Kadangi tinklas plečiasi, galima stebėti energijos suvartojimą ir šildymo bei aušinimo būklę, srauto matuokliai praneša apie vandens naudojimą ir nustato nuotoliniu būdu stebimus nuotėkius, vėdinimo ir siurbimo sistemas, o karšto vandens sistemas profilaktiškai tikrina, ar jose nėra gedimų.

Net jeigu taip susidėliotų aplinkybės, kad gyventojai įstrigtų požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje, jie galėtų bendrauti su pastatų valdytojais per programą.

IŠMANIOJI PASTATO EKOSISTEMA

Mes iš tikrųjų sukūrėme protingą pastato ekosistemą. Šiame apartamentų komplekse yra 14 pastatų. Visuose juose sistemą įdiegėme be jokių kabelių“, – sakė Luke’as Gibbesonas iš bendrovės „WBS Technology“.

Tačiau verslą turėtų sudominti ir naujai atsiradusi niša. WBS yra avarinio apšvietimo gamintojas Sidnėjuje. Jis šią technologiją transformavo į visiškai naują galimybę jutiklius pardavinėti kaip paslaugą. Tiksliau – tai jutiklių programavimas ir administravimas. Už fiksuotą mėnesinį mokestį WBS teikia avarinių ir kitų šviesos tinklų, kurie stebi save, reaguoja į aplinką ir nuotolines komandas, tinklą, taip pat jie gali pridėti kitus įrenginius prie to paties tinklo.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų