Prekybos centro prieigose – laiką sustabdantis siurrealistinis miškas

2020 m. spalio 23 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Šanchajuje įsikūrusi architektūros studija „Wutopia Lab“ prie vieno iš Kinijos prekybos centrų sukūrė siurrealistinį mišką, kur laikas skaičiuojamas ir suvokiamas kitaip nei šiuolaikiniame pasaulyje.

Keistas ar ne, bet abstraktus miškas įsikūrė ne kokioje nors mistinėje vietoje, o prekybos centro prieigose. Pagrindinis užsakovo pageidavimas buvo, kad pirkėjus pasitinkanti erdvė būtų neįprasta.

„Wutopia Lab“ buvo pavesta suprojektuoti prekybos centro fasadinę pusę, tačiau interjeras turėjo išlikti toks, koks buvo. Architektūros studijos „Wutopia Lab“ įkūrėjas ir vyriausiasis architektas Yu Ting projektuodamas turėjo visišką laisvę. Jis siekė, kad naujoji erdvė, kuri buvo pavadinta „White Upland“ (liet. k. „Baltoji aukštuma“), būtų architektūros, kraštovaizdžio, interjero, apšvietimo, meno, o labiausiai asmeninių akimirkų, prisiminimų ir emocijų derinys.

Architektas pasitinkančią erdvę matė kaip visiems pasiekiamą vietą, išsiskiriančią siurrealistine atmosfera, kur žmonės galėtų ateiti ir mėgautis akimirkomis.

Naujoji erdvė gimė iš architekto Yu Ting patirties. Užuot keitęs prekybos centro fasadą, architektas nusprendė vietą papildyti savo sukurtu dizainu, kuris tapo kontrastu prekybos centro pastatui. „Baltosios aukštumos“ idėją architektui padiktavo jo dukros svajonė. Miškas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių mergaitės sapno elementų.

Siurrealistinio miško ribas žymi 529 metrų šešios plieno kolonos, kurios įrėmina ir prekybos centro fasadą. Kitos 108 trijų dydžių kolonos panaudotos projektuojant paties miško struktūrą. Skirtingo dydžio kolonos buvo pasirinktos norint suformuoti skirtingus kraštovaizdžių elementus: urvus, kalvas, upelius, aukštumas, krioklius ir pan.

Architektas taip pat panaudojo įvairius įrenginius, kurie sukurtų iliuziją, kad „miškas“ turi žvaigždėtą, debesuotą dangų, saulėtekius, rūką, gamtos garsus ir kvapus, laužą. Erdvės siurrealizmą sustiprina balta spalva.

Be visų minėtų gamtos elementų, miške galima pamatyti Trojos arklį, kuris simbolizuoja vaiko nekaltumą, sūpuokles, spalvingus bunkerius.

Mišku virtusioje aikštėje yra įtaisyta 117 fontano purkštukų. Priešais fontaną yra didžiulis dengtas teatras, kur vasarą koncertuoja muzikos grupės. Šios dvi vietos yra šeimos ir draugų ypač mėgstamos susitikimo vietos.

Laužą simbolizuoja miško viduryje esantis raudonas kūgis, sukonstruotas iš 5954 metrų fluorescencinio anglies pluošto. Tai kieta liepsna, į kurios vidų galima patekti.

Prie „Baltosios aukštumos“ įėjimo yra sodas, apsuptas 16 klevų. 50 tonų juodųjų kalnų akmenų baltame sapne simbolizuoja vietos istorijos, geografijos ir kultūros pėdsakus kaip Jangdzės upės.

Prieš patekdami į mišką, kuris simbolizuoja ateitį, lankytojas akis į akį susiduria su „Baltosios aukštumos“ akimi. Tai yra tamsiai mėlyna spalva apšviestas urvas. Čia žmogus gali suprasti, kad nesvarbu, kiek netikrumo yra gyvenime, bet kiekviena akimirka suteikia vilties.

„Baltojoje aukštumoje“ laikas sulėtėja. Tai ypač kontrastuoja su šiuolaikinio pasaulio laikmačiu, kur kiekvienas skuba ir jaučia nerimą dėl neišvengiamos pabaigos. Tikrąją laiko reikšmę galima pajusti siurrealistiniame miške, kur susiduriama su svajonėmis. Čia galima ne tik įvertinti subtilių akimirkų grožį, bet ir susimąstyti apie gyvenimo prasmę.

„Baltoji aukštuma“ yra begalybės simbolis. Svajonė ir viltis taip pat gali būti begalinės. Svarbu, kad žmonės suprastų, kad kažkas laikinai, kaip „Baltoji aukštuma“, yra sukurta tam, kad teiktų malonumą ir laimę.

Naktį, kai „Baltosios aukštumos“ sienos įsižiebia, kiekvienas iš karto gali suprasti, kad ši vieta kupina metaforų ir simbolinių reikšmių, kurios pulsuoja per architektūrines formas.

CreatAR Images nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!