Prie legendinių Kauno laiptų planuojamas trijų daugiabučių kompleksas

2022 m. gegužės 23 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Kaune įsikūrusi architektų studija „Archispektras“ ant Žaliakalnio šlaito projektuoja daugiabučių kompleksą „Kauko vilos“. Jame numatoma įrengti 11 butų.

 

Skelbiama, jog butų plotai bus nuo 64 iki 300 kv. metrų ploto ir kiekvienas butas turės savo terasą arba balkoną. Taip pat kiekvienas korpusas turės patekimą su liftu iš stovėjimo aikštelės. Projektuojamos 23 automobilių stovėjimo vietos.

„Projektuojamas pastatas yra tankiai ir intensyviai užstatytoje centrinėje miesto dalyje. Sklype šiuo metu įregistruota sunykusi kavinė, iš kurios likusi ugniasienė. Ugniasienė remontuosis, o paskirtis bus keičiama į inžinerinį statinį, taip pat sklype yra sunykęs gyvenamasis namas, iš kurio likusi ugniasienė, ji taip pat remontuosis, o paskirtis bus keičiama į inžinerinį statinį. Sklype yra stovintis pastatas – garažas, kuris planuojamas griauti. Taip pat sklype yra kitų inžinerinių statinių atraminių sienučių, kiemo aikštelių bei baseinas. Baseinas rekonstruojamas į lauko fontaną.

 

 

Pasirinkta 3 tūrių kompozicija yra įkvėpta žaliakalnio užstatymo mastelio ir erdvių tarp pastatų geometrijos. Didelis dėmesys skirtas pastatų išdėstymui žvelgiant į sklypą iš svarbiausių perspektyvų. Radastų gatvės pastato fasadas pratęsia gatvės išklotinę. Vidurinysis tūris pastumtas link šiaurės rytinės sklypo ribos. Tarp vakarinio ir viduriniojo namo suprojektuotas praėjimas ir vizualinis plyšys svarbioje panoramoje nuo Kauko laiptų viršutinių aikštelių. Viduriniojo pastato pagrindinių patalpų langai atsiveria į pietinėje pusėje suformuotą kiemą.

Metodiškai formuojant pastatų kontūrus pasiekėme, kad pastatai nesuliptų į vieną tūrį, būtų užtikrintas pakankamas atstumas ir palikti plyšiai pražvelgiamumui. Tokiu būdu išlaikyta atskirų namų tipologija sklype, kuri yra nuosaikus urbanistinis atsakymas žaliakalnio užstatymo morfologijai bei pridėtinė vertė kiekvieno buto gyventojui. Užtikrintas privatumas ir kvartalo išskirtinumas.

Tūrių formos buvo užkoduotos pasirinktoje urbanistinėje strategijoje. Fasado išraiška – pabrėžtos horizontalios juostos, kurios suteikia pastatui modernios vilos įvaizdį. Plačių vitrinų uždengimai ornamentais puoštom plokštumom prideda trapumo ir smulkių detalių, būdingų medinei žaliakalnio architekūrai. Ornamentai yra įkvėpti Vizbaro pilaitės motyvų. Kai kur ažūriniai, o kai kur – įspausti betone. Fasado medžiaga – betonas su 3D įspaudais. Betono sunkumas sugretinamas su detalių smulkumu. Taip išvystoma ultramodernios vilos su istorine interpretacija idėja“, – teigiama projektiniame siūlyme.

Projektą vysto UAB „Kauko vilos“.

 

kauko vilos archispektras zaliakalnis butai

kauko vilos archispektras zaliakalnis butai

kauko vilos archispektras zaliakalnis butai

kauko vilos archispektras zaliakalnis butai

kauko vilos archispektras zaliakalnis butai

kauko vilos archispektras zaliakalnis butai

kauko vilos archispektras zaliakalnis butai

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/05/Soninis-05-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2022 gegužės 25

Mantas

Kas šitos nesąmonės architektas? Ir kam legendinius Kauno laiptus tokiom šlykščiom, bedvasėm, betono džiunglėm gadint ?

 

2022 gegužės 27

Martinas

Dar viena mūsų miesto tragedija, net nebedaro time skipu žmonėm užmaršinti pastatuoju metu 🤣 sumala 🌳 ąžuolyną 🌳 į mišrainę, Matijošaitis su sūnum išbetonuoti aikštelę ąžuolyne pasirašo, gyventojai užprotestuoja, nepaėjo nueina kregždute nugriauna, o dabar tokį projektuką BAM.

 

2022 gegužės 27

Daiva

Daugiabutis šioje Žaliakalnio vietoje – tai nusikaltimas. Ačiū, nebent už tai, kad ne bendrabutį statote.

 

2022 gegužės 31

Capalas

Tai nusikaltimas prieš Kauną, prieš Žaliakalnio architektūrą ir gamtą, prieš… sąrašą galima tęsti iki begalybės.

 

2022 gegužės 31

Rimas

Kaip ta ugniasuenė remontuosis? Pati? O gal ji bus remontuojama?