Projekte Joniškiui didžiausias dėmesys žmogui

2020 m. vasario 14 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Dalyviai: komandą „IDesign“ sudaro:

Diana Žmėjauskaitė (KTU, architektūra, 3 kursas)

Paulius Sudintas (KTU, inžinerinės sistemos, 4 kursas)

Edvinas Lisauskas (KTU, elektrotechnikos inžinerija, 4 kursas)

Deimantė Laurinavičiūtė (KTU, statybos inžinerija, 4 kursas)

Eglė Steponavičiūtė (KTU, statybos inžinerija, 4 kursas)

Karolis Zitkevičius (KTU, statybos inžinerija, 4 kursas)

Samanta Martinkutė (KTU, statybos inžinerija, 4 kursas)

Komandos vadovas: doc. Dalius Zigmantas Šarakauskas

Pasirinkta teritorija: Joniškio savivaldybė, Turgaus g. 5

Šiandien mažuosiuose miestuose retai kur galima pamatyti vietas, kuriose įvairaus amžiaus žmonės galėtų turiningai leisti laiką. Šis poreikis jau seniai egzistuoja užsienio šalyse, kai žmogui skiriama daugiau dėmesio, sukuriant įvairius naujus pasiūlymus, kaip galima būtų leisti laisvalaikį. Jau kelerius metus pokyčius galime stebėti ir Lietuvoje. Niekuo išskirtinis nėra ir Joniškio miestas, kurio gyventojų skaičius siekia vos 8,5 tūkstančio. Tačiau, kad ir kaip būtų, tokių erdvių žmonėms reikia ir jų labai trūksta.

Dabartinė teritorija yra pusiau apleista, naudojama tik šiltuoju sezonu mažmeninei prekybai, kuri visiškai nėra patraukli miesto gyventojams, o tuo labiau žmonėms susiburti. Todėl išsikėlėme sau tikslą šioje teritorijoje sukurti naują, modernią daugiafunkcę erdvę, kurioje gyventojai galės ne tik prekiauti, bet ir leisti laisvalaikį, pramogauti ir ilsėtis.

Savo projektu miestui norime suteikti unikalumo, patraukiančio ne tik miestiečių, bet ir visos Lietuvos dėmesį. Idėjų sėmėmės iš svetur – Ispanijos, Švedijos, Kinijos – šalių, kuriose architektai dažnai eksperimentuoja su sudėtingais architektūriniais bei inžineriniais sprendimais. Sekdami jų pėdomis, mes bandysime atrasti save ir kartu geriausius sprendimus Joniškio miestui!

Dalyvių vizualizacijos

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/07/soninis2.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!