Projektuoti namą, kuriame gyvens žmonės su regėjimo sutrikimais

2018 m. rugpjūčio 24 d.

Agnė.

Sumanios, elegantiškos ir intuityvios erdvės kūrimas žmonėms su regėjimo sutrikimais – Lietuvoje dar naujiena. Tačiau italų architektai sako, kad iššūkis, kurį galima įveikti.  

Italų dizaineriai So & So Studio pasakoja, kad projektuodami namą, kuriame gyvens žmonės su regėjimo negalia, siekė sumažinti bet kokį galimą erdvių labirintą. Todėl centrinė erdvė tapo pagrindine jungtimi tarp miegamojo, virtuvės, svečių, kambario ir vonios. Šiuose namuose jie dirbo tiesiogiai su klientu, kad klientas suplanuotų savo kasdienius įpročius ir tipišką kelią. Tai užtikrino intuityvų erdvių išdėstymą.  

Kaip pasakoja architektai, ilgai svarstė apie išmaniųjų sistemų pritaikymą tokiuose namuose. Tačiau po svarstymų šios minties buvo atsisakyta. Architektai sako, kad buvo siekta į esamus namus įnešti kuo mažiau pokyčių, o pastato gyventojus įtraukti į projektavimo sprendimų priėmimą.  

Projektuodami šias patalpas pašalinome durų slenksčius. Siekėme sukurti erdvinį tęstinumą”, – pasakoja So & So Studio“ atstovas.  

Kruopštus akmens ir porceliano medžiagų pasirinkimas padėjo rasti tobulą pusiausvyrą. 232 kvadratinių metrų namo grindys išklotos tekstūruotos akmens masės plytelėmis. Pasirinktos tradicinės spalvos – juoda, balta. 

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!