PST jau sumokėjo ketvirtadalį baudos – daugiau nei 2 mln. eurų

2022 m. balandžio 15 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Pusdevinto milijono eurų baudą dėl kartelinio susitarimo prieš penkerius metus gavusi viena didžiausių statybos įmonių Panevėžio statybos trestas (PST) jau yra sumokėjusi daugiau nei 2,165 mln. eurų.

 

Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) ketvirtadienį paskelbus, kad palūkanas už baudą antstolis apskaičiavo neteisingai ir nurodžius Panevėžio apygardos teismui ginčą dėl jų nagrinėti iš naujo, PST penktadienį pranešė, kad įmonės vertinimu, perskaičiuota palūkanų suma turėtų siekti 251,9 tūkst. eurų – tiek jų būtų už 180 dienų.

Tuo metu palūkanos buvo paskaičiuotos už visą bylinėjimosi teisme laikotarpį bei papildomai už 180 dienų – iš viso 1,385 mln. eurų.

LAT konstatavo, jog apeliacinės instancijos teismas netinkamai taikė Konkurencijos įstatymo normas, reglamentuojančias palūkanų už nesumokėtą baudą skaičiavimo tvarką, bei nurodė, jog visais atvejais taikytinas maksimalus 180 dienų jų skaičiavimo terminas.

Konkurencijos taryba 2017 metais PST skyrė skyrė 8,5 mln. eurų, o bankrutuojančiai Vilniaus statybų bendrovei „Active construction management“ (buvusiai „Irdaiva“) –  3,7 mln. eurų baudas už tai, kad jos prieš septynerius metus buvo sudariusios kartelinį susitarimą, dalyvaudamos Vilniaus savivaldybės skelbtuose darželių atnaujinimo konkursuose.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) 2020 metų vasarą sutiko leisti PST mokėti baudą dalimis, tačiau Konkurencijos taryba tokį sprendimą apskundė teismui. LAT šiemet sausį galutinai nutarė, kad antstolis, leidęs PST dalimis sumokėti  baudą, viršijo įgaliojimus.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) dar 2020 metų gruodį kreipėsi į Europos Komisiją (EK) dėl valstybės pagalbos, išdėstant PST skirtos 10,3 mln. eurų (su palūkanomis) baudos mokėjimus, tačiau EK šį klausimą dar tebenagrinėja.

Šaltinis: BNS

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/08/340x430-px_Structum.lt_.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!