Rinką pasiekė nauji ažūriniai produktai ­­– nuo šiol žaliosios zonos bus kitokios

2020 m. birželio 10 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

2020 m. aplinkotvarkos projektų sezono pradžia bus įsimintina ne tik COVID-19 protrūkiu, bet ir novatoriškais Baltijos šalių regione aplinkotvarkos produktais – ažūrine trinkele „Eco Line”, kurias pristatė aplinkotvarkos kompanija UAB „Betono mozaika“. 

Nuotr. kairėje architektų studijos „DO Architects“ partneris, architektas Algimantas Neniškis

Rinkoje iki šiol siūlyti ažūriniai gaminiai labiausiai tiko šlaitų sutvirtinimui, taip pat vietose, nepatiriančiose autotransporto apkrovų, tačiau toks produktų funkcionalumas nebeatitinka šiuolaikinių aplinkotvarkos tendencijų ir architektų bei projektuotojų poreikių. Būtinas produktas, kaip ir naujieji UAB „Betono mozaika“ gaminai – atlaikantis apkrovas, draugiškas aplinkai, mažinantis lietaus ir kritulių tinklų apkrovas, o tam tikrose vietose leidžiantis atsisakyti tokio tipo komunikacijos tinklų įrengimo išvis. Nepriklausomai nuo pasirinkto ertmių užpildymo būdo lietaus vanduo drenuojamas tiesiai į dirvožemį, drėgmė pasisavinama augalijos, bei išvengiama papildomo drenavimo sistemų apkrovimo.

Auga žaliųjų erdvių poreikis

Architektų studijos „DO Architects“ partneris, architektas Algimantas Neniškis pastebėjo, kad viešosios erdvės šiuo metu sulaukia vis daugiau dėmesio.

„Mokomės gatves ir privažiavimus projektuoti ne tik kaip inžinerinius koridorius bet kaip erdves skirtas žmogui. Šiandieninis kokybės standartas toli gražu neapsiriboja lygios kietos dangos įrengimu“, – sako A. Neniškis.

Pasak architekto, kiekviena situacija yra unikali bei reikalauja individualių sprendimų. Pavyzdžiui,  ekstensyviai naudojamose  gatvelėse, kuriose tik retkarčiais pravažiuoja pavieniai automobiliai ar praeina žmonės, numačius galimybę prasilenkti ažūrinėje kelio dalyje – visiškai pakanka vienos eismo juostos. Taip natūraliai sulėtinamas automobilių eismas, gatvėje pradeda dominuoti žaluma, pasidaro jauku eiti, būti, žaisti, bendrauti.

Nuotr. dešinėje UAB „Betono mozaika“ Generalinis direktorius Romas Venckus

„Tokį eksperimentinį gatvės modelį sukūrėme projektuodami gatves  naujai formuojamoje Svencelės rekreacinėje gyvenvietėje, čia gatvės matomos kaip universalios ir jaukios viešosios erdvės. Ir tai tėra tik vienas pavyzdys iš begalės naujų galimybių su naujaisiais gaminiai. Ieškodami panašių sprendimų visada susidurdavome su labai ribota gaminių pasiūla. Taigi vieną dieną kreipėmės į UAB „Betono mozaiką“ su prašymu ir pasiūlymu kartu sukurti naują gaminį“, – sako architektas.

Tuo metu apie šio produkto poreikį jau svarstė ir UAB „Betono mozaika“.

„Idėja pasiūlyti rinkai naujus ažūro produktus kilo prieš keletą metų, nes rinkoje nebuvo tinkamo ažūrinio gaminio, pritaikyto autotransporto apkrovoms. Pernai, diskusijų metu su architektų komanda „DO architects“ buvo pasirinktas produktas, kuris atveria daugiau ertmių, nei nei įprasti rinkoje esantys ažūro produktai. Pavyzdžiui „Eco Line“ – 6 proc. daugiau, o „Eco Domino“ – net 39 proc. Tad abu gaminiai yra idealiai tinkami parkavimo zonų įrengimui“ – sako UAB „Betono mozaika“ Generalinis direktorius Romas Venckus.

Būdas, turėti daugiau žalumos

A.Neniškis sako, kad architektai naudodami ažūrinę trinkelę, siekia turėti daugiau žalumos. Dėl to konceptualiai norėjosi, kad naujoji trinkelė skendėtų žalumoje,  o ne tradiciškai būtų įsiterpusi trinkelės viduryje.

„Kadangi trinkelės dažniausiai naudojamos derinyje su kitomis, labai svarbi naujųjų trinkelių savybė yra jų suderinamumas su ištiso užpildo trinkelėmis. Pati trinkelė būdama tradicinio formato, gali būti montuojama įvairiausiais raštais (eglute, lygiagrečiai perpintai ar kitais būdais). Taigi įvertinus kruopščiai kūrimo metu apgalvotas smulkiausias detales iš pirmo žvilgsnio paprasta trinkelė sukuria begalę naujų  estetinių bei techninių panaudojimo galimybių“, – pasakoja architektas.

Nuotr. kairėje bendrovės „Betono mozaika“ gamybos vadovas Mantas Malinauskas

Bendrovės „Betono mozaika“ gamybos vadovas Mantas Malinauskas pasakoja, kad dėl pasirinktų produktų buvo diskutuojama su apželdinimo specialistais ir sėklų platintojais, su projekto partneriu UAB „Dotnuva Baltic“. Specialistai atrinko tinkamiausią sėklų mišinį, sėjimui ažūro gaminiuose. Taip pat rekomenduojama papildomai naudoti drėgmę sugeriančias ir augalams atiduodančias medžiagas, tokias kaip granules arba kokoso plaušą.

„Kartu su ažūro gaminiais rekomenduojame du įrengimo būdus – naudojant specialiai parinktą sėklų mišinį „Sunshine“, kurio sudėtyje parinkti sausroms atsparūs augalai, arba naudojant skaldelę, rišant su UAB „Betono mozaika“ atstovaujamo Vokietijos gamintojo „Romex GmbH“ produktu“ – sako M. Malinauskas.

„Betono mozaika“ yra aplinkotvarkos produktų gamintoja, valdanti gamyklas ir pardavimo skyrius didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, bei pardavimo skyrių Panevėžyje. Įmonė, vienintelė Lietuvoje gamina ir klientams siūlo daugiaspalvę, sendintą ir natūrlaus akmens produkciją, sumažinto įgeriamumo (TCP) gaminius, bei nuolat rinkai siūlo modernius ir šiuolaikines aplinkotvarkos tendencijas atitikančius gaminius.

@UAB „Betono mozaika“ nuotr. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/09/STRUCTUM-soninis-baneris-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!