Robotai vejapjovės – modernus ir praktiškas sprendimas

2018 m. birželio 26 d.

Admin.

Neišvengiami vejos priežiūros darbai atima didelę dalį laisvo laiko, o rezultatas džiugina ne visada. Be to, sudėtingos mechaninės vejapjovės dažnai būna nepraktiškos ir pavojingos. Todėl siekiant įsigyti patikimą vejos pjovimo įrangą verta atkreipti dėmesį į specializuotą robotą. Autonominių vejapjovių pasiūla užpildyta šiuolaikiška ir funkcionalia produkcija, tad tereikia tikslingai pasirinkti optimaliai tinkantį įrenginį.

Robotai vejapjovės dovanoja tai, kas žmogui brangiausia – laiką

Universalių gaminių naudą pastebi vis daugiau žmonių. Aleksej Traškin, „Lazy House Robotics“ (UAB „Robotechnika“) vadovo teigimu, robotų vejapjovių populiarumas, lyginant su praeitais metais, išaugo tris kartus. Automatizuotas žoliapjoves šiandien pradėjo rinktis ne tie žmonės, kurie nesugeba nusipjauti savo vejos, bet tie, kurie suvokia, kiek daug laiko šis procesas atima. „Gyvenimo tempas didėja labai sparčiai. Grįžę namo žmonės nori pailsėti, pabūti su artimaisiais, o ne visą vakarą praleisti su žoliapjove“, – pasakoja direktorius. Jis akcentuoja, kad šiuolaikiniai robotai vejapjovės yra tokie pažangūs, kad gali įveikti net itin didelius plotus, o galutinis rezultatas atrodo kur kas geriau nei pasiektas rankiniu būdu.

Vejapjovės robotai tapo pažangesni

Automatizuotų žoliapjovių populiarumo augimui įtaką padarė ir tai, kad jos tapo modernesnės. „Robotai vejapjovės tobulėja visomis prasmėmis – gerėja jų judėjimo algoritmai, didėja produktyvumas tvarkantis su sunkesnėmis užduotimis. Tobulėja ir žoliapjovių vidinės baterijos, ir techninės ypatybės, ir programinė įranga. Netgi kainos „nebesikandžioja“, – pasakoja A. Traškin. Jis teigia, kad paprastų, bet kokybiškų vejapjovių, tinkamų nedideliam individualiam sklypui, kaina su instaliavimu nebesiekia net 1000 eurų. Tačiau net renkantis brangesnius robotus ar turint didesnio ploto sklypus nereikėtų pamiršti, kad kartu su įrenginiu perkate ir savo laisvą laiką. Juk jums daugiau nebereikės pjauti žolės paprasta žoliapjove ar traktoriumi, sukti galvos, kur išmesti nupjautą žolę.

Didžiausia paklausa Lietuvoje, anot specialisto, pasižymi vejapjovės robotai, galintys susitvarkyti su sklypais, kurių plotas siekia iki 30–50 arų. Tačiau rinkoje yra ir tokių, kurie geba nupjauti net 3 hektarų sklypą. Nepaisant ploto didumo, robotai vejapjovės visuomet veikia tikslingai, užtikrindami kokybiškus rezultatus. Šeimininkui nereikia jaudintis dėl kelyje pasitaikančių kliūčių ar baterijos išsikrovimo – dėl inovatyvių jutiklių robotas išvengia kliūčių, o jausdamas, kad baterija senka, pats sugrįžta į pasikrovimo stotelę. Atgavęs jėgas, jis tęsia pradėtą darbą.

Robotai vejapjovės – nekenksmingi aplinkai

Reikšmingas vejapjovės darbo aspektas yra ekologiškumas. Vejapjovės robotai neišskiria kenksmingų dujų (kaip, pavyzdžiui, traktoriai), dirba tyliai ir preciziškai. Be to, autonominės žoliapjovės pjauna labai smulkiai. Žolės nereikia surinkti – ji tampa organine trąša ir netgi apsauga (nupjautos žolės mulčiavimas saugo veją nuo išsausėjimo ir lėtina piktžolių augimą).

Mitai, kuriuos būtina paneigti

Robotus vejapjoves, kaip ir daugelį inovatyvių įrenginių, gaubia daugybė mitų bei stereotipų. Jie, pasak ekspertų, dažniausia nėra niekuo pagrįsti. A. Traškin teigimu, vienas jų – tai, kad autonominės vejapjovės netinka naujai vejai. Anot specialisto, robotai vejapjovės nėra žalingi šviežiai užsodintai vejai, jeigu jie turi lietaus jutiklį.

Kitas mitas – tai, kad robotus vejapjoves dažnai pavagia. A. Traškin pastebi: šiandien robotų vejapjovių vagysčių statistika tokia maža, kad jos beveik nėra. Taip yra dalinai dėl to, kad visi robotai apsaugoti PIN kodu, o jį „nulaužti“ sudėtinga net ir patyrusiems programišiams. Be to, tai – gana specifinis produktas. Be profesionalios instaliacijos jis neturi prasmės, todėl neskuba formuotis ir antrinė rinka.

Kaip teisingai pasirinkti?

Tinkamai pasirinkta vejapjovė tampa garantija, kad veja visada puikiai atrodys – bus vienodo aukščio, didesnio tankumo. Taip pat efektyvus įrenginys užtikrina laiko taupymą. Tačiau gamintojų spektras yra gana platus. Tai suteikia naudotojui didesnių pasirinkimo galimybių. Pavyzdžiui, Lietuvoje populiarūs „Husqvarna“ robotai vejapjovės atlieka savo darbą itin tyliai, o „Worx“ labiau tinka tiems, kurie nori gero, tradiciško, neįnoringo sprendimo. Ieškantiems didesnio efektyvumo, technologinės pažangos, itin greito ir modernaus roboto rekomenduotume rinktis iš „Ambrogio“ produktų gamos.

Vieni svarbiausių renkantis vejapjoves robotus yra techniniai veiksniai – roboto galimybės nupjauti pageidaujamą sklypo plotą ir laikas, resursai (baterijos energija), sunaudojami darbui atlikti. Svarbu atkreipti dėmesį ir į sklype esančius šlaitus (kai kurie robotai gali dirbti 35–45 %, kiti – net 55 % statumo šlaituose).

Kitas reikšmingas dalykas – pjovimo ciklai bei režimai. Tai itin svarbu įvertinti prieš pirkimą norint, kad jūsų naujas pagalbininkas nevaržytų galimybės naudotis gražiai sutvarkytu sklypu.

Siekiant priimti geriausią sprendimą, visuomet verta kreiptis į specialistus, kurie gali patarti, kaip išsirinkti iš plataus vejapjovių spektro ir pasiūlyti kokybiškas instaliavimo, priežiūros paslaugas. Daugiau informacijos apie tai, kokiais privalumais pasižymi robotai vejapjovės ir kaip juos pasirinkti galite rasti „LazyHouse.lt“ interneto svetainėje: https://lazyhouse.lt/post/kaip-issirinkti-robota-vejapjove/

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/12/soninis12.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!