Robotų valdomi baldai – išsigelbėjimas mažose erdvėse

2018 m. spalio 5 d.

Agnė.

Juk apima tobulybės jausmas, kai vieno mygtuko paspaudimu arba rankos mostu, nedidelis gyvenamasis kambarys pavirsta jaukiu miegamuoju. Tai siūlo įmonės „Kamanė“ sukurti moduliniai baldai su į juos integruotais robotais – „Bumblebee Space“.

„Robotai tampa asistentais, o baldai prisitaiko prie kiekvieno žmogaus tą minutę jaučiamų poreikių”, – pasakoja vienas iš „Bumblebee Space“ kūrėjų Sankaršanas Murthas (Sankarshanas Murthy’as).

Šis inžinierius dirbo „Apple“ ir „Tesla“. Persikėlęs į San Fransicką jis buvo priblokštas kiek teko mokėti už mažo buto nuomą. Reaguodamas į brangią kiekvieno kvadratinio metro tiek nuomos, tiek pirkimo kainą, jis sukūrė sprendimą kaip patogiai gyventi net ir super mažoje erdvėje.  

Vieno kambario modulinių baldų įrenginiai tampa daugiafunkciniu plotu. Ta pati erdvė gali tapti vonios kambariu, miegamuoju, studija ar drabužių spinta. Pokyčiai įvyksta žaibiškai, reaguojant į skirtingų mygtukų pasikeitimą.

Nereikia elektros energijos

Kaip sako kūrėjai, baldai – ergonomiški, atsižvelgiant į tai, kad jų aukštis pritaikytas pagal skirtingus poreikius ir jais besinaudojančiųjų gebėjimus.

Baldai valdomi nuotolinio valdymo elektriniu pulteliu. Elektros srovės išjungimo atveju, naudojamas papildomas maitinimo šaltinis. Jis turi pakankamai energijos, kad galėtų pakeisti net keletą ciklų. 

Nereikia erdvių specialiai pritaikyti

 Modulius galima montuoti daugumoje namų. Jie sumažina patalpos aukštį nuo 30 iki 35 cm.

Tokios buvos su lova, drabužių spinta ir sandėliavimo patalpomis atsieis apie 5000 svarų sterlingų (5643 eurų).

Sistemos kūrėjai teigia, kad tai yra ekonomiškai efektyvesnė investicija, nei paprasčiausiai išsinuomoti daugiau kvadratinių metrų ploto.

„Mes dirbame su daugybe butų savininkų ir baldų tiekėjų. Todėl pavyko pasiekti pigesnę baldų savikainą ir taip užtikrinti, kad sistema taptų pigesne alternatyva nei papildomų kambarių nuoma“, – sakė jis.

„Bumblebee Space“ sukūrė modulinę biblioteką, kurią galima pritaikyti ateities pastatų luboms.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/09/geberit-business-lt-340x430-structum.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!