Rokiškyje atidarytos modernios ilgo brandinimo sūrių nokinimo patalpos

2018 m. spalio 26 d.

Admin.

Tikslus objekto pavadinimas: Ilgo nokinimo produkcijos kamerų pastato statybos projektas, Pramonės g. 3, Rokiškis

Užsakovas: AB „Rokiškio sūris“

Generalinis rangovas: UAB „Henvida“

Projektuotojas: UAB „SP&P Group”

Architektas: Olegas Repovas, UAB „SP&P Group”

 

Rokiškyje iškilęs naujas, modernus objektas Respublikos ir Pramonės gatvių sankryžoje tapo akivaizdžiu įrodymu, kad mažesni Lietuvos miestai taip pat ieško būdų ir galimybių realizuoti didelio masto projektus, padedančius gerinti ir plėsti rinką. AB „Rokiškio sūris“ teritorijoje iškilusios ilgo brandinimo sūrių nokinimo patalpos sujungtos su kitomis sūrių saugojimo kameromis.

Prie šio objekto statybų prisidėjo rinkoje lyderiaujančios kompanijos, tokios kaip UAB „Henvida“, UAB „Jungheinrich Lift Truck“, UAB „GEA Baltics“, „Frostera“, „Ruukki“…

Modernus ir kokybiškas statinys

Pagal naujausias statybos ir įrangos technologijas suprojektuotas pastatas užima 6 tūkst. m2 plotą, jo tūris – 50 tūkst. m3. Lengvumo įspūdį kuriantis objektas pastatytas sunaudojus daugiau nei 850 tonų metalo ir beveik 2 tūkst. m3 betono liejinio. Konstrukcijų parinkimas derintas su šaldymo įrangos specifikacijos išdėstymu, siekiant optimalaus varianto – mažesnių eksploatacijos ir statybos išlaidų bei būdo, kuo efektyviau išnaudoti pastato plotą.

Visos pastato konstrukcijos pasirinktos, pasikliaujant patikimu gamintoju. Naudotos medžiagos sertifikuotos ir atitinka Europos Sąjungos direktyvų reikalavimus. Beje, analogiškos konstrukcijos taikomos ir kitose Skandinavijos bei Vakarų valstybėse.

Inovatyviausi inžineriniai sprendimai

Objekte daug naujausių technologinių sprendimų. Jame įdiegtos visos būtinosios sistemos: apsaugos, gaisro signalizacijos, vaizdo stebėjimo, kompiuteriniai tinklai, patogios krovimo rampos.

Svarbu prisiminti, kad nokinant sūrius pagrindinis aplinkos faktorius yra pastovi temperatūra, todėl šiuo aspektu statant objektą prireikė nemažai svarstymų, konsultacijų. Energiškai efektyviame objekte turėjo būti suderinta šaldymo įranga – pastatyta šaldymo kompresorinė bei stelažai su robotiniais vežimėliais sūriams. Šie vežimėliai nugabena sūrius ant padėklų į nokinimo stelažus per visą stelažo gylį, suskaičiuoja padėklus kanale, perveža juos iš vieno tunelio galo į kitą.

Šaldymo kompresoriai šiuolaikiški, ekonomiški, užima mažai vietos, nekelia triukšmo, todėl ir pastatas energiškai efektyvus.

Sudėtingų projektų įgyvendinimas

Rokiškyje kylantis objektas pritraukė daug savo srities specialistų ir lyderiaujančių įmonių, padėjusių realizuoti išskirtinį ir modernų projektą. Viena tokių – UAB „Glaskek LT“, pasirūpinusi objekto langais ir konstrukcijomis.

Įmonės specialistai ilgo brandinimo sūrių nokinimo patalpoms tiekė aukštos kokybės profilio plastikinius langus bei konstrukcijas, užtikrino jų profesionalų montavimą per numatytą laiką.

„Glaskek LT“ klientų pasitikėjimą pelno naudodama patikimų Europos kompanijų profilių sistemas ir medžiagas, tiekdama užsakovams projektus ir jų sprendinius, užtikrindama darbų kokybę ir visas reikiamas garantijas“, – pasakoja įmonės direktorė Aušra Karaliūnienė. Anot jos, įmonė „Glaskek LT“ kiekviename projekte siekia užtikrinti aukščiausią darbų bei tiekiamų produktų kokybę, o tai padaryti padeda joje dirbantys ilgametę patirtį turintys projektų bei statybos darbų vadovai, kvalifikuoti montuotojai, sugebantys įveikti net pačias sudėtingiausias užduotis ir įgyvendinti pačius sudėtingiausius projektus.

Optimalūs sprendimai

Prie ilgo brandinimo sūrių nokinimo patalpų prisidėjo ir specialistai iš UAB „Serfas“. Tai viena didžiausių statybines medžiagas ir juoduosius metalus tiekiančių įmonių Lietuvoje. Taip pat įmonei priklauso didžiausia Baltijos šalyse armatūros gaminių betonavimui gamykla.

Bendrovė „Serfas“ sūrių brandinimo patalpoms tiekė karštuoju būdu cinkuotas groteles ir laiptų pakopas, išsiskiriančias puikiu skysčių pralaidumu, neslystančiu paviršiumi bei paprastu montavimu.

„Serfas“ pramonės ir statybos įmonėms tiekia trijų tipų metalines laiptų pakopas ir platformų groteles: presuotas, virintas ir profiliuotas. Grotelės gali būti nuo 20 iki 70 mm aukščio, tad patenkina visus pramoninkų poreikius. Standartinius produktus klientai gauna per 2–3 darbo dienas. Taip pat operatyviai atliekami užsakymai pagal individualius kliento poreikius. Visos grotelės atitinka DIN normas ir turi ISO 9002 sertifikatą. Specialistai sako, kad, dirbant su šiuo projektu, per ypač trumpą laiką teko rasti optimalų kainos ir kokybės santykį.

„Kiekviename projekte skiriame daug pastangų ir laiko užsakovo poreikių analizei. Mūsų, kaip tiekėjų, atsakomybė – rinkai pristatyti ne tik vizualiai patrauklius produktus, bet ir pritaikyti medžiagas, kurios užtikrintų objekte dirbančių asmenų saugumą. Šiuo metu jaučiamas išaugęs statybų rinkos tempas, tad, ieškodami tinkamų sprendimų, nuolat lenktyniaujame su laiku. Taip užtikriname, kad visos reikiamos medžiagos bei produktai laiku pasiektų užsakovą“, – pasakoja Saulius Valunta, UAB „Serfas“ direktorius. 

 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!