Ronas Aradas užbaigs „ToHA“ biurų dangoraižį Tel Avive

2019 m. spalio 31 d.

Didžiosios Britanijos ir Izraelio dizaineris ir architektas Ronas Aradas užbaigs biuro dangoraižio Tel Avive projektą. Kaip pats dizaineris sakė, šis projektas – „įkvėptas ledkalnio“.

Izraelio miesto Nahalat Yitsak kaimynystėje esantį dangoraižį sudaro 28 aukštai, išeinantys į pastato vidurį, o viršutiniuose aukštuose atgal į vidų. Taip lankytojai turi praeiti visa pastato sukuriama judėjimo schema.

„Pats pastatas buvo įkvėptas ledkalnio. Idėja buvo turėti minimalų kontaktą su pamatais, kad būtų sukurtas mažiausias pėdsakas, o tai man reiškė, kad pastatas turėjo augti centro link“, – „Dezeen“ žurnalistams pasakojo R. Aradas.

„ToHA” yra pakelta ant trijų kojų, palaikančių pastatą virš lauko aikštės, pirmame aukšte.

„Buvo noras paliesti žemę kuo mažesniu pėdsaku, kad galėtume mieste sukurti naują parką, nors parkui vietos ir nebuvo“, – sakė R.Arad.

R.Aradas dirbo su vietos architektu Avneriu Yasharu iš studijos „Yashar Architects“. Komanda nusprendė visas inžinerines sistemas sumontuoti pirmame pastato aukšte, o viršutinius aukštus paskirti stogo terasai.

Šių žemesnių lygių išorė yra plakiruota „Dekton“ – tai dirbtinės akmens masės plytelės, pagamintos Ispanijos prekės ženklo „Cosentino“.

Megztas „Dekton“ dizainas suteikia fasadui vėdinimą ir struktūrą. Medžiaga taip pat naudojama kaip grindys, lubos, vidaus sienos ir grindjuostės.

Į biurų pastatą įtrauktas įėjimas su 30 metrų aukščio erdve, kurioje pasodinti medžiai ir, kurią apšviečia pro stoglangį krentanti šviesa, taip pat restoranu ir vestibiuliu, vedančiu iki liftų.

Interjere dominuoja šviesios spalvos: šviesios grindys, baltos sienos ir sienos, plakiruotos tamsiomis vertikaliomis plokštėmis. Aukštų planai skiriasi ir nė vienas nėra toks pats, kaip prieš tai buvęs.

Lankstūs grindų planai yra suprojektuoti taip, kad juos būtų galima pritaikyti atsižvelgiant į biurų nuomininkų poreikius ir lengvai pakeisti, pasikeitus nuomininkams. Jais gali būti viena įmonė arba aukštai gali būti padalyti septyniems nuomininkams.

Visą „Totseret Ha-Aretz“ (ToHA) schemą numatyta baigti 2024 metais, o pirmoji dalis buvo atidengta birželio mėnesį. Pastačius pastarąjį dangoraižį, tikimasi, kad jis bus aukščiausias Izraelio pastatas.

Dabartinis aukščiausias pastatas šalyje yra „Moshe Tzur Architects“ pastatytas Azrieli Sarona.

1951 m. Tel Avive gimęs R. Aradas šiuo metu dirba ir gyvena Londone.  Jis studijavo Jeruzalės „Bezalel“ meno ir dizaino akademijoje. Architektas priklauso Londono Architektų asociacijai.

Kiti nauji R.Arado projektai yra: centras Izraelio šiaurėje ir JK Holokausto memorialas, suprojektuotas kartu su Davidu Adjaye.

„Ron Arad Architects“ nuotr.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!