Saltoniškėse kyla naujas verslo centras


Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Baltijos Gildija“ pradėjo 35 tūkst. kv. metrų ploto A klasės dviejų pastatų verslo komplekso CORE statybas Vilniuje. Planuojama, kad iki kitų metų pabaigos užbaigus projektą, CORE taps pirmuoju verslo centru Baltijos šalyse, sertifikuotu pagal sprendimus nuomininkų gerovei, savijautai ir sveikatai reguliuojantį „Fitwel“ standartą.

„Fitwel“ yra pasaulyje pripažintas pastatų sertifikavimo standartas, kuris remiasi tvarumo principų įdiegimu atsižvelgiant į žmogaus gerovę ir santykį su aplinka, skelbia spaudos agentūra BNS. Siekdami pirmojo Baltijos šalyse „Fitwel“ sertifikato, CORE verslo centro vystytojai yra numatę ne tik tokius sprendimus kaip lauko sporto aikštelė ar meditacijos kambarys, bet ir defibriliatorius, maitinančių motinų kambarį, specialią vidaus oro politiką ir testavimą, patalpų vėdinimo politiką ir kitas priemones, kurių poreikis išaugo pandemijos laikotarpiu.

Maksimalus darbuotojų gerbūvis yra vienas pagrindinių principų, pagal kurį kuriamas naujasis verslo centras. Tokios priemonės ir funkcijos kaip padidinti oro kiekiai, galimybės teritorijoje sveikai maitintis, judėti ir mankštintis, šviesa, žaliosios ir darbo gryname ore zonos, galimybė pėsčiomis pasiekti svarbiausias įstaigas, saugumas ir sąlygos patogiai atvykti ne tik automobiliu leis CORE tapti pirmuoju verslo centru Baltijos šalyse, sertifikuotu pagal nuomininkų savijautą ir gerovę vertinančius „Fitwel“ standarto reikalavimus.

CORE pretenduoja į dvi iš trijų galimų „Fitwel“ standarto žvaigždutes. Be jau minėtų priemonių, CORE taip pat bus skatinamas darbuotojų judėjimas pėsčiomis ar laiptais vietoje liftų, o bendro naudojimo erdvėse numatyti edukaciniai rankų plovimo ženklai. Nuomininkams bus paruoštas ir reguliarus patalpų plovimo protokolas.

Evaldas Savickis, Baltijos šalių tvarios plėtros sertifikavimo ir konsultavimo bendrovės „Vesta Consulting“ vadovas, komentuoja, kad „Fitwel“ pasaulyje yra vis labiau populiarėjantis standartas. Šią tendenciją lemia augantis žmonių sąmoningumas ir suvokimas, kad darbo aplinka daro įtaką sveikatos būklei, darbo našumui, produktyvumui, sveikatai ir gerovei.

„Natūraliai kyla reikalavimai ir turto vystytojams – suvokimas, kad didžiąją dalį gyvenimo praleidžiame uždarose patalpose, skatina siekį pastatus modernizuoti ir paversti draugiškais ne tik aplinkai, bet ir žmogui. Atsižvelgiant į gerąsias Vakarų ar Skandinavijos šalių praktikas, jau dabar matome aplinkos ir pastatų tvarumo augimą ir Baltijos šalyse ir prognozuojame, kad „Fitwel“ ilgainiui taps rinkos standartu“, – sako E. Savickis.

Pasak jo, kasmet „Fitwel“ sertifikuojamų pastatų skaičius išauga po 80%, o tarp šį standartą turinčių pasaulinių projektų yra tokie verslo centrai kaip „Bank of America Tower“ Hiustone (JAV), naujoji „Bloomberg“ būstinė Niujorke (JAV), „Cirque de Soleil International“ būstinė Monrealyje (Kanada) ar naujasis SEB biuras Stokholme „Arenastaden“. E. Savickio teigimu, pagrindinis skirtumas nuo kitų sertifikatų (BREEAM ar LEED) yra tai, kad Fitwel skiria didesnį dėmesį   žmogaus komfortą, aktyvumą bei sveiką aplinką kuriančioms sistemoms.

E. Savickis taip pat atkreipia dėmesį, kad COVID-19 pandemija palietė ir NT rinką: jau dabar matomas išaugęs sveikatos, higienos ir saugumo poreikis pastatams ir aplinkai. Pastaraisiais mėnesiais daugiau laiko praleisdami namie žmonės pradėjo geriau suvokti patalpų būklės ir tvarumo svarbą bei įtaką tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai, todėl pasibaigus karantinui, nuomininkai ir darbuotojai skirs didesnį dėmesį savo savijautai ir apsaugai patalpose. „Tai reiškia, kad NT vystytojai privalės užtikrinti ne tik žmogaus gerą savijautą pastate, bet ir pasirūpinti saugiu kontaktu su kitais nuomininkais, tvaria ir psichologiškai naudinga aplinka.

„Fitwel“ jau atnaujino savo reikalavimų sąrašą atsižveldamas į pandemijos laikotarpio aktualijas. Atnaujintose tvarumo standarto strategijose numatomas viruso plitimo sumažinimas, įskaitant fizinio kontakto ribojimą, reguliarų patalpų valymą, vėdinimą, asmenų higienos palaikymą.

„Fitwel“ standartas pabrėžia, kad nuo šiol suinteresuotoms šalims bus svarbu ne tik sustiprinti saugą ir higieną pasibaigus karantinui, bet ir ugdyti darbuotojų ir nuomininkų pasitikėjimą, optimizuoti darbo aplinką, išnaudojant aukštos kokybės patalpų orą, želdynus ir aplinką.

„Fitwel“ taip pat įtraukia ir socialinių sveikatos veiksnių temą – numatoma didinti žmonių atsparumą ligoms, užtikrinti kokybišką sveikatos priežiūrą ir maitinimą, tinkamą psichinės sveikatos būklę“, – sako E. Savickis.

Projekto architektūrinius sprendimus rengė ne vieną sėkmingą verslo centrą projektavusi UAB „Architektūros kūrybinė grupė“, CORE turėtų tapti šalia jau veikiančios verslo ekosistemos centru. Naujasis verslo centras bus sujungtas pėsčiųjų takais ir visuomenei atvertomis žaliosiomis zonomis su kaimyninėmis teritorijomis, vienijančiomis pirmaujančius bankus, technologijų, žiniasklaidos ar pramogų bendroves.

@Bendrovės iliustracija


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų