Sankt Peterburge planuojamas antras pagal dydį pasaulyje dangoraižis

2021 m. birželio 1 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Škotų architektai kuria planus pastatyti tokio dydžio pastatą, kuris nusileistų tik Abu Dabyje (JAE) įsikūrusiam „Burj Khalifa“ dangoraižiui. Naujasis statinys turėtų išdygti netoli Lietuvos – viename didžiausių Rusijos miestų Sankt Peterburge.

Planuojama, kad „Lakhta Center II“ pastato aukštis sieks įspūdingus 703 metrus. Tai – beveik pusšimčiu metrų mažiau nei aukščiausias pasaulio pastatas (828 metrai).

Architektai užsimojo gerokai pralenkti šiuo metu antrąjį pagal dydį statinį pasaulyje. Tokiu tituluojamas Kinijoje stūksantis Šanchajaus bokštas. Jo aukštis – 632 metrai.

„Lakhta Center II“ pastatas iškils Sankt Peterburgo pakraštyje, šalia panašiu pavadinimu jau esančio „Lakhta Center“ statinio. Jo aukštis siekia 462 metrus, jame įsikūrusi didžiausia pasaulyje gamtinių dujų tiekėja „Gazprom“.

Antro pagal dydį pasaulyje pastato dizainą kurs škotų architektas Tony Kettle. Jis sukūrė ir 87 aukštų „Lakhta Center“ pastato, kuris buvo užbaigtas statyti 2019-aisiais, dizainą.

„Tai bus tvaraus dizaino pavyzdys kitiems dangoraižių projektams pasaulyje. Tai bus šio naujojo verslo centro širdis“, – įsitikinęs T. Kettle.

Per net 150 aukštų išsidėstys biurai, gyvenamieji būstai ir taip pat poilsio erdvės.

„Pastato dizainas yra ir estetinis, ir funkcionalus. Jis sumažins vėjo pasipriešinimą, kuris galėtų turėti įtakos pastato struktūrai, taip pat sumažins struktūrinius elementus, kurie yra būtini tokio tipo statinyje.

Tai yra svarbus darbas ne tik mano studijai, bet ir visai industrijai, kuri patyrė daug išbandymų per pandemiją“, – tikina T. Kettle.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/06/17.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!