Saulėtekio slėnyje steigiamas CERN verslo inkubatorius


Sausio 25 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė , dalyvavusi Pasaulio ekonomikos forume Davose, galutinai susitarė su Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) generaline direktore dr. Fabiola Gianotti dėl dviejų CERN verslo inkubatorių Vilniuje ir Kaune steigimo. Vilniuje verslo CERN inkubatorius įsikurs Saulėtekio slėnyje. Lietuva su CERN sutartį dėl šių inkubatorių steigimo pasirašys vasario mėnesį.

Tai pirmas toks atvejis istorijoje, kai didžiausios ir pažangiausios mokslinių tyrimų organizacijos pasaulyje verslo inkubatorius steigiamas asocijuotojoje narėje. Verslo inkubatorius CERN yra iš viso įsteigusi tik devyniose valstybėse. Lietuva bus simbolinė dešimtoji šalis, kurios verslui atsiveria unikali galimybė pasinaudoti CERN naujausiais išradimais, duomenų baze ir sukaupta patirtimi.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ir CERN partnerystė prasidėjo prieš ketverius metus vizito CERN metu, kuriame buvo aptartos Lietuvos ir CERN bendradarbiavimo kryptys, stažuočių programos bei kiti projektai. Susitikimo metu VGTU atstovai aplankė keletą CERN laboratorijų ir tyrimų centrų, susipažino su Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje vykstančia mokslo ir eksperimentine veikla. 

Sėkmingai prasidėjęs bendradarbiavimas tęsėsi ir pirmą kartą Lietuvoje 2016 m. VGTU įvyko CERN organizuoti keturių dienų trukmės intensyvūs IT mokymai (CERN SPRING CAMPUS’16) studentams. Mokymų metu buvo pristatyti pažangiausi moksliniai tyrimai, atliekamos praktinės užduotys bei užmezgami kontaktai tvariai partnerystei užtikrinti. 

Praėjusių metų pabaigoje Vilniuje viešėjo CERN žinių perdavimo departamento vadovas dr. Giovanni Anelli ir CERN patarėjas dr. Christoph Schaefer. VGTU ir CERN atstovai aptarė tolimesnio bendradarbiavimo viziją. Susitikime dalyvavęs VGTU Mokslo ir inovacijų prorektorius prof. habil. dr. Antanas Čenys atkreipė dėmesį, kad tiek VGTU, tie CERN puoselėja panašias vertybes, skatina inovacijų plėtrą ir tarptautinį bendradarbiavimą. Jo manymu, įvairių sričių specialistai, tokių kaip fizikai, inžinieriai, technologijų tyrėjai, nepakankamai bendradarbiauja, todėl partnerystė su CERN padės sustiprinti bendradarbiavimą bei naujų projektų plėtrą ne tik fizikos, bet ir įvairiose inžinerijos srityse. 
 
Vilniuje ir Kaune įsteigti CERN verslo inkubatoriai bus vieninteliai Vidurio bei Rytų Europoje, todėl turės didelę reikšmę viso regiono mokslo ir verslo vystymuisi – skatins taikyti pažangiausias fizikos ir sveikatos bei informacines technologijas, plėtos optinių lazerių taikymą pramonėje. Lietuva taip pat sulauks ir CERN ekspertų konsultacijų ir pagalbos, kuriant naujus mokslo produktus įvairiose srityse.

Lietuva praėjusiais metais pirmoji iš Baltijos šalių buvo priimta į CERN asocijuotąja nare. Tai leidžia mūsų šalies mokslininkams dalyvauti CERN mokslinių tyrimų programose, vystyti inovatyvias verslo įmones, plėsti Lietuvos pramonės potencialą, mokytojams – tobulinti kvalifikaciją fizikos srityje, o jauniesiems mokslininkams – stažuotis šioje vienoje didžiausių ir pažangiausių pasaulyje mokslo organizacijų.

 
Pranešimas redaguotas. Originalus pranešimas čia 
 

Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų