„SBA Urban“ Rygoje plėtojamo miestelio architektūrą kurs vienas žymiausių Latvijos architektų


Unikalaus nekilnojamojo turto projekto Rygoje architektūrinę koncepciją „SBA Urban“ kurs ir vystys pasitelkę tiek pasaulinę, tiek ir vietinę patirtį sukaupusias architektūros kompanijas.

Pasaulyje pripažinti „Gensler“ ir vienas žinomiausių architektų Latvijoje – Andris Kronbergs bei jo studija „Arhis“ – kartu kurs Lielirbės gatvėje 7,3 ha teritorijoje iškilsiančio daugiafunkcio miestelio (ang. – campus) koncepciją, kuri organiškai sujungs mokslui, aukštosioms technologijoms, gyvenimui, darbui ir laisvalaikiui pritaikytas erdves.

„Mūsų tikslas – sukurti išskirtinį, tvarų ir inovatyvų projektą, kuris taptų ateities miesto simboliu. Tam pasitelkėme pasaulinio garso architektūros kūrėjus, kurie nesivaiko globalių tendencijų, o tiesiog jas kuria. Tuo pačiu norime, kad projektas būtų patrauklus ir, svarbiausia, artimas Rygos gyventojams, todėl lokalumo ir unikalumo projekto koncepcijai pridės ir vieno žymiausių Latvijos architektų komanda.

Mūsų patirtis rodo, kad projektai, kuriuose pasitelkiama tarptautinių ir vietos kultūrą gerai pažįstančių architektų kūrybinė energija, sukuria išskirtinius projektus“, – sako  „SBA Urban“ nekilnojamojo turto plėtros vadovas Lukas Geležauskas.

Pasak jo, Lielirbės rajone iškilsiantis projektas apjungs tarpusavyje organiškai sąveikaujančių paskirčių pastatus. Erdvė bus pritaikyta plačiai aukštųjų technologijų ekosistemai – nuo finansų, mobilumo, farmacijos iki startuolių, universitetų ir kitų.

Nuo patogių darbo vietų iki laboratorijų, talpių eksperimentinių erdvių ir laisvalaikio zonų. Gyvenamųjų pastatų kvartalai kvies kurtis čia dirbančias šeimas arba gyventojus, kuriems artimas nuolat gyvo ir pulsuojančio miesto ritmas. Lielirbės rajone planuojama sukurti miestą mieste – ne tik vietą dirbti ir gyventi, bet ir leisti laiką – kavinėse, parduotuvėse, baruose, naudotis įvairiomis paslaugomis.

Tendencijų kūrėjai

„Kurti išskirtinę architektūrinę erdvę su „SBA Urban“, kurių vizija atitinka mūsų – tikras malonumas. Mūsų komanda tiki, kad Rygoje iškilsiantis miestelis bus puikus ir pirmasis tokio tipo idėjos įgyvendinimo pavyzdys ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Europoje. Kartu sukursime vietą, kuri vienys mokslinius tyrimus, inovacijas, darbą, laisvalaikį, bendruomenes ir visa tai tam, kad kurtume palankią aplinką inovacijų vystymui”, –  sako „Gensler“ dizaino vadovas Lukasz Platkowski.

Komanda jau turi įkvepiančių pavyzdžių. Vienas jų – Šanchajaus bokštas – antras aukščiausias pastatas pasaulyje, už savo architektūrą ir tvarumo sprendimus pripažintas ne tik Kinijoje, bet ir JAV. Taip pat – centrinis „NVIDIA“ biuras Silicio slėnyje, tvarus kompanijos JCI biuras arba Katare išvystytas pirmasis pasaulyje tvaraus miesto centro projektas.

L. Platkowski teigimu, Rygoje planuojamas kompleksas išsiskirs savo dydžiu ir skirtingų paskirčių pastatų derme. Išskirtinė ir projekto vieta – tarp miesto oro uosto, senamiesčio ir visai šalia Rygos universitetų. Tai lems unikalų biurų, laboratorijų, apartamentų, gyvenamųjų namų ir žaliųjų erdvių derinį.

„Šis projektas taps pasaulinio lygio dizaino bei inovatyvių technologinių sprendimų pavyzdžiu, kuris organiškai įsilies į Rygos rajono kontekstą”, – sako L. Platkowski.

Didelis projektas lokaliai architektūrai

Jam antrina ir „Arhis“ vadovas Andris Kronbergs – dideli ir ambicingi NT projektai turi visiškai natūraliai įsilieti į jau egzistuojančią infrastruktūrą ir per dešimtmečius susiformavusią architektūrą.

„Tai tampa ir didžiausiu iššūkiu – sukurti multifunkcinį kompleksą, kuris užtikrintų gyvenamosios aplinkos – biurų, laisvalaikio erdvių – vientisumą. Tai turi būti funkcionali, subalansuota aplinka, kurioje erdvės ir pastatų architektūrinė išraiška būtų patogi, bet ne perdėta. Pastatai bei erdvė tarp jų, aplink juos kartu sukuria lengvą, gražią aplinką –  kažką unikalaus, su savitais bruožais, bet tokią, kurią paprasta mylėti ir vadinti sava“,  –  sako A. Kronbergs.

Patirtis kurianti architektūra

49 pasaulio šalyse veikiantis „Gensler” komandos tinklas jungia profesionalus, kurie siekia perkurti įprastinius architektūros ir dizaino sprendimų standartus. Įmonė yra sukūrusi daugybę visame pasaulyje pripažintų projektų, kurie skatina technologijų vystymąsi ir kuria ateities darbo vietas.

„Arhis“ architektų komanda dirbo prie didelės apimties urbanistinių kompleksų vystymo ir koncepcijų. Vienas svarbesnių miesto projektų – Dauguvos upės kairiojo kranto urbanistinė vizija. Taip pat gyventojų pamėgti gyvenamųjų namų projektai, verslo centrai. Tarp jų – ir žaliausias verslo centras Latvijoje, kurį plėtoja SBA investicijų valdymo bendrovė „Capitalica Asset Management“ – „Verde“. Galiausiai –  universitetų pastatai ir daugybė kitų projektų, kurie tapo neatsiejama Latvijos ir Rygos architektūros dalimi.

Unikali koncepcija

„SBA Urban” Rygoje, kairiajame Dauguvos krante, tarp miesto centro ir oro uosto, šalia Lielirbės ir Ventspils gatvių, per kelerius metus numato išvystyti visiškai naują unikalios koncepcijos miesto rajoną. Numatoma, kad daugiafunkciniame komplekse iškils verslo, laisvalaikio, mokslo, prekybos ir gyvenamieji objektai, kurių maksimalus plotas gali siekti iki 120 000 kv. metrų. Pagal apimtį naujasis rajonas bus didžiausias iš Latvijos sostinėje vystomų NT projektų.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų