SEB arenos teniso VIP rūbinės: prabanga ir patogumas nuo pirmo žingsnio


 

Gavusi užduotį padaryti visų senųjų SEB arenos rūbinių rekonstrukciją interjerų architektė Indrė Sunklodienė nedvejojo, nes galvoje sukosi milijonas idėjų. Architektė sau kėlė vienintelį tikslą – pasiekti, kad į šias erdves įėję žmonės būtų apgaubti kokybės, jaukumo bei prabangos. Marmuras, medis, stiklas – tai, ką gamta gali duoti brangiausio. „Gavome užduotį atlikti senųjų SEB arenos rūbinių rekonstrukciją, perkeliant Ž. Savicko sporto klubo rūbines į antrą aukštą, o pirmajame aukšte paliekant bendras bei VIP rūbines, – prisimena architektė
I. Sunklodienė. – Su užsakovais bendrą kalbą radome jau pačią pirmą dieną, tad susitarti pavyko gana lengvai, o mūsų idėjos praktiškai iškart būdavo patvirtintos.“

Pasak architektės, nors pagrindinė idėja buvo galvoje, tačiau padirbėti teko nemažai. Ilgiausiai užtruko erdvių planavimas, juk buvo būtina sutalpinti reikiamą skaičių spintelių, dušų ir kitos įrangos, kartu išsaugant erdvės pojūtį. „Svarbiausia komponuojant erdves buvo ergonomiškumas, patogūs praėjimai, tinkamai parinktos ir praktiškos apdailos medžiagos“, – tikina dizainerė. Darbas atsipirko su kaupu. Visiškai perplanuotų buvusių rūbinių vietoje atsirado naujos patogios lounge zonos, moterų erdvėje make up zona, pakeistas ir spintelių išdėstymas bei skaičius.

Spalvos pasirinktos neatsitiktinai

Kiekviena detalė, kiekvienas potėpis čia kruopščiai apgalvoti. Todėl nieko keista, kad ir spalvų pasirinkimas bei tarpusavio suderinimas atrodo toks natūralus, kaip gamta. „Grindims norėjome parinkti praktišką spalvą, taip atsirado pilka, – pasakoja I. Sunklodienė. – Be to, norėjosi prabangos, švaros elemento – taip atsirado baltas marmuras, o viskam sušildyti, jaukumui bei prabangos jausmui sukurti spinteles bei sienas padengėme plienmedžio (merbau) spalvos apdaila.“ Prabangiems ir patogiems dušams pasirinktos akmens masės plytelės bei juodi maišytuvai. „Apskritai šiam projektui naudojome kokybiškas ir labai praktiškas medžiagas, – tikina architektė. – Akmens masės plytelės, praktiška PVC danga, stiklas. Poilsio zonoje, siekiant užtikrinti jaukumo jausmą, atsirado tapetas bei tekstilė.“ Prie kitų rūbinių interjero elementų labai dera į lubas įleidžiami minimalistinio dizaino šviestuvai. Šie pagaminti Lietuvoje šviestuvai buvo atrinkti iš plataus iš UAB „Gaudrė“ asortimento. Taip per gana trumpą laiką erdvės pasikeitė neatpažįstamai.

Darbai šveicariško laikrodžio tikslumu

Prie sėkmingo projekto įgyvendinimo daug prisidėjo ir statybos bendrovė „Naresta“, Ji pagal projektą atliko visus ardymo, statybinius (atstatomuosius) bei apdailos darbus. Šiame objekte jos specialistai taip pat įrengė inžinerinius tinklus, sumontavo visą santechnikos įrangą, atliko elekros instaliacijos darbus. „Teko labai sparčiai dirbti išlaikant aukščiausią darbų kokybę“, ‒ prisimena bendrovės UAB „Naresta“ apdailos darbų vadovas Darius Barutis. – „Tenkindami visus užsakovo, su kuriuo sieja ilgametė bendradarbiavimo patirtis keliamus reikalavimus, itin didelį dėmesį skiriame ir darbų kokybei – tai įmonės vizitinė kortelė. Pagal mūsų bendrovės, dažniausiai atliekančios generalinio rangovo funkciją ir besispecializuojančios aukštos kokybės apdailos darbuose patirtį šis objektas buvo nedidelis, tačiau išskirtinis, o užduotys – įdomios ir nestandartinės. Nors prireikė neeilinių sprendimų, visus darbus atlikome tinkamai ir laiku.“

Pasak specialisto, teko pasukti galvą dėl to, kaip užtikrinti, kad SEB arenos lankytojai nepatirtų jokių nepatogumų. „Kadangi tai buvo rekonstrukcija veikiančiose patalpose, o ne nauja statyba, darbus planavome taip, kad viskas vyktų tiksliai, kaip pagal šveicarišką laikrodį ir SEB arenos klientų srautai būtų tinkamai nukreipti, juo labiau, kad situacija keitėsi praktiškai kas savaitę“, – pasakoja D. Barutis. Viena įdomesnių užduočių, kurias teko atlikti UAB „Naresta“ darbuotojams – dizainerės sumanymu sienas padengti specialia PVC danga, kuri imituoja merbau medieną. „Nors turime visokeriopą apdailos darbų patirtį, tačiau PVC dangos ant sienų klijavimas mums buvo naujas uždavinys. Juk paprastai ši danga klojama ant grindų. Svarbiausia, kad galutiniu rezultatu liko patenkinti ir klientai, ir mes patys“.

Dirbti teko beveik neatsitraukiant, bet architektė I. Sunklodienė sako, kad tai ypatingas projektas, kuriam nebuvo gaila nė vienos paaukotos sekundės. „Labiausiai dirbant su šiuo projektu man patiko kokybiška komunikacija su klientu, abipusis pasitikėjimas, – prisimena dizainerė. – Na, o man pačiai buvo labai įdomu dirbti su kitokio tipo projektu nei ankstesnieji, kitokia tema. Tai buvo iššūkis ir kartu didžiausias malonumas.“ Gal todėl paklausta, ar dabar, praėjus kuriam laikui, ką nors šiose patalpose keistų, dizainerė nedvejodama atsako, kad tikrai ne.



Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų