Septyni labiausiai pasibaisėtini „Notre-Dame“ atstatymo pasiūlymai

2019 m. gegužės 17 d.

Dažniausiai kalbame apie estetiškus ir stilingus pasiūlymus, kurie kiekviename iš mūsų įžiebia vilties, sukelia nuostabą ar bent jau patobulina estetinę „klausą“. Šį kartą kviečiame susipažinti su pasibaisėtinais pasiūlymais, kurie šaltakraujiškesniems žmonėms kelia juoką, kitiems dėl jų – užverda kraujas, įskaitant, automobilių stovėjimo aikštelę, baseiną ir „McDonald’s“.

„Ulf Mejergren“ architektų baseinas

Užuot papildęs pasiūlymų virtinę „Notre-Dame“ stogą paversti sodu, Stokholmo studijos „Ulf Mejergren“ architektai nori sukurti drėgnesnės rūšies viešąją erdvę ant katedros – baseiną. Po atviru dangumi baseinas, kuris turėtų „neprilygstamą vaizdą į Paryžių“, būtų apsuptas 12 apaštalų statulų, kurios buvo nuimtos nuo stogo prieš pat įsiplieskiant gaisrui.

„Tai papildoma erdvinė patirtis pastate, kuri sukurs erdvę mąstymui ir savirefleksijai“, – sakė studija.

Prekinių ženklų galerija

Brazilijos studijos „Entrequadra Novas Mídias“ meno vadovas Pedro Ribs pasiūlė atstatyti katedrą tokią, kokia ji buvo prieš gaisrą, tačiau virš rožėmis puoštų langų, reiktų kabinti įvairių mados ženklų logotipus/prekinius ženklus. Taip pat (o vargeli, net sunku parašyti…) iškabinti vėliavas.

Automobilių parkas

Yung Yonge suprato, kad „Notre-Dame“ stogas galėtų būti paverstas automobilių stovėjimo aikštele. Juk tai architektams atrodo savaime suprantama turint omenyje, automobilių kultūrą Šiaurės Amerikoje. Paveikslėlį jis apibūdino antrašte: „Jei Šiaurės amerikiečiai yra atsakingi už Paryžiaus Dievo motinos katedros rekonstrukciją, tegul šiame objekte atsiranda Šiaurės Amerikos simbolika“.

Beje, automobilių stovėjimo aikštelę čia įkurti nori ir Airijos architektas Robas Cross. Jis pavertė „Notre–Dame“ daugiaaukšte struktūra. „Sukūriau vaizdą, pabrėžiantį daugiaaukščių automobilių stovėjimo aikštelės poveikį, nes noriu pabrėžti visuomenės priklausomybę nuo automobilių, klimato kaitos amžiuje“, – sakė R. Cross.

„Kam tai rūpi?“ dizainas

Who Cares Design“ pasiūlė pastatyti struktūrą, kurią aprašė Viktoro Hugo, savo knygoje „Notre-Dame“. Tai būtų fiktyvusis stogas, ant kurio atsidurtų vila „Penthouse“. Jis simbolizuotų sudegusią palėpę. „Holivudo žvaigždės jau keletą metų svajojo apie būsto sąlygų pasikeitimus…“, – sakė studija.

Greito maisto restoranas

Ar „Notre-Dame“ galėtų tapti didžiausiu pasaulyje greito maisto restoranu? Pagal nežinomą dizainerį, kuris buvo paskelbtas „Reddit“, sako, kad taip. Jis paskelbė vaizdą, kuriame didžiausia ir vertingiausia Paryžiaus katedra pavirto „McDonald’s“.

Katedros stogas būtų atkurtas pagal tradicinius šio greitojo restorano naudojamus eksterjero motyvus, būtų nudažytas raudona spalva, kad atitiktų tipiškų greito maisto grandinės restoranų stogus. Per gaisrą sudegęs katedros bokštas būtų pakeistas aukso arka – milžiniška geltona M, t.y. įmonės logotipu.

Juan Françisco Ronda kupolas

Dizaineris Juan Françisco Ronda mano, kad „Notre-Dame“ gali tapti taikos simboliu. Ant  pastato būtų uždėtas permatomas kupolas, paremtas stulpeliais, kurie dygsta iš katedros.

„Pastatykite taikos vietą, kur kiekvienas turi tikėti (ar ne) tuo, kas jam geriausia!. Čia yra tik trumpalaikis susivienijimas, galintis užtikrinti taiką“, – sakė Juan Françisco Ronda.

Cirkas

Visus pasiūlymus vainikuoja cirko idėja. Kai ją pamačiau pirmą kartą, pamaniau: „Kas sukasi jo kūrėjo galvoje?“. Dabar suprantu, kad nereikia mums žinoti kas sukasi galvoje žmogaus, kuris mano, kad Paryžiaus Dievo motinos katedra turėtų būti paversta į cirką, o katedros stogas – cirko palapine.

Lygiai prieš mėnesį, balandžio 17 dieną, Prancūzijos ministras pirmininkas Edouard Philippe paskelbė tarptautinį architektų konkursą atkurti Paryžiaus Dievo motinos katedrą. Daugiau nei dviejų šimtų metrų bokšto, sudegusio per gaisrą, struktūrą sudarė medis ir švinas. Kalbėdamas su prezidentu Emmanueliu Macronu apie rekonstrukcijos planus, E. Philippe sakė, kad konkursas: „leis mums užduoti klausimą, ar turėtume atkurti tiksliai tokį bokštą, kokį jį  sukūrė [architektas Eugenijus] Viollet-le-Duc. Arba, kaip dažnai būna paveldo evoliucijoje, mes turėtume suteikti katedrai naują veidą“.

E. Macron, antradienį sakė, kad jis nori, jog katedra būtų perstatyta per 5 metus, ir, kad ji būtų „dar gražesnė“.

Restauravimo ekspertas Frédéric Létoffé, istorinių paminklų atstatymo įmonių grupės vadovas, antradienį konferencijoje sakė, kad restauravimo darbai gali užtrukti  „nuo 10 iki 15 metų“. Renovacijos išlaidos dar nėra įvertintos, tačiau jau surinkta apie 1 milijardą eurų. Iš kurių 700 milijonų eurų paaukojo trys turtingiausios Prancūzijos šeimos.

Pasiūlymų autorių vizualizacijos

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/06/GROHE_AllureB3D-Atrio_340x430px_Structum_2.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!