Siekiant gyventi patogiai ir oriai, išnaudojamos visos atsiveriančios naujos galimybės


Gražios ir švarios gamtos kraštas Švenčionių rajonas projekto „Išmanusis miestas IV“ dalyvius pasitiko su didžiuliu potencialu keistis ir plėtotis.„Structum“ komanda, studentai, partneriai atvyko sužinoti, kokių ambicijų turi savivaldybė, išgirsti lūkesčius, nes kuo daugiau žinai, tuo daugiau gali pasiūlyti“, – sako Ignė Dutova, žurnalo „Structum“ direktorė. Juk į bendradarbiavimą, poreikių ir tikslų suvokimą visos suinteresuotos šalys turi įdėti daugiausia pastangų.

Švenčionių meras Rimantas Klipčius didžiuojasi, kad bendradarbiavimas su Išmaniuoju miestu IV“ yra puiki galimybė sukurti naujo tipo viešąsias erdves, kurios prisideda prie bendruomenių telkimo ir problemų sprendimo. Vienas pagrindinių šio projekto tikslų yra tai, kad gabus Lietuvos jaunimas kurtų Lietuvai, o ne emigruotų į užsienį, nes ateities miestai priklauso ateities kartoms, kurios geriausiai žino, kokioje aplinkoje nori gyventi ir dirbti.

 

Pasididžiavimą kelianti vaistažolių miesto idėja ir išsaugotas paveldas 

Pasiryžimas dalyvauti konkurse „Išmanusis miestas IV“ gimė iš vienos svarbiausių vertybių, puoselėjamų Švenčionių r. savivaldybėje, – atvirumo įvairioms bendradarbiavimo iniciatyvoms“, – teigia meras. Iš projekte dalyvaujančių jaunų specialistų tikimasi skvarbios minties: atgaivinti unikalią Kūnos upės senvagę ir pasiūlyti originalų sprendimą, kaip Švenčionių centre besidriekiančius upės slėnius paversti šiuolaikiška rekreacine bei edukacine teritorija, turistams patrauklia erdve. Prikelti upę Švenčionių gyventojams, paversti ją traukos objektu su informaciniu centru lankytojams – tai yra šių metų Švenčionių siekis. „Norime – kad niekas nepravažiuotų Švenčionių, kad stabtelėtų, pasidomėtų miestu. Kadangi pasirinkta teritorija yra rajoninių kelių sankirtoje, o esama autobusų stotis nutolusi nuo centrinės miesto dalies, norima į šią planuojamą teritoriją integruoti ir autobusų stotį“, – atskleidžia Asta Rokickienė, Švenčionių r. savivaldybės vyriausioji architektė.

Projektui pasiūlyta miesto teritorija yra svarbi gyventojams. Čia – miesto pradžių pradžia, švenčioniškosios tapatybės ištakos. Mieste, dosniai gamtos apdovanotoje vietoje, iškilo ir vienas seniausių vaistažolių perdirbimo fabrikų Europoje, sėkmingai veikiantis iki šių dienų. Tikimasi šią vietą paversti Švenčionių, vienintelio Lietuvoje vaistažolių miesto, vizitine kortele. Būtų puiki galimybė ant Kūnos kranto rengti patrauklios degustacijas bei kvapų terapijas, įvairias sveikatingumo programas, teminius laisvalaikio užsiėmimus. Juk gamtos turtai – Švenčionių rajono išskirtinumas, kurį galima puikiai išvystyti, plėtoti ateities kartoms ir parodyti aplinkiniams.

 

Atvirumas įvairioms bendradarbiavimo iniciatyvoms 

Švenčionių ir apylinkių gyventojai aktyvūs. Puikiai išnaudojami kultūros, sporto centrai, žaidimų aikštelės, verda aktyvus kultūrinis gyvenimas. Švenčionių r. savivaldybės meras tikisi, kad aktyviai naudojama esama infrastruktūra pasipildys naujomis veiklomis, pažangiomis idėjomis. Rekreacinės teritorijos sukūrimas, gyvenamosios aplinkos gerinimas neabejotinai bus juntamas kasdienybėje. Savivaldybė džiaugiasi, kad gyventojai geranoriški, visada prisideda prie naujų iniciatyvų, kartu sodina medelius, rengia šventes. Prie vystomo miškų, upių, ežerų rekreacinio potencialo, kraštovaizdžio formavimo, sparčios turizmo plėtros prisidės ir mieste tvarkoma apie 20 ha teritorija, kurioje būtų jau minėtas edukacinis–istorinis–informacinis–rekreacinis vaistažolių centras su arbatų krautuvėlėmis ir arbatinėmis, vietomis, kur galima būtų rengti vaistažolių auginimo, rinkimo, puoselėjimo edukacijos programas, pasiūlyti kvapų terapiją, degustavimo pramogas. Remiantis sėkminga svečių šalių patirtimi, įrengti „Pojūčių parką“ – vaistažolėmis užsėtą lauką, kuriame būtų galima ne tik vykdyti įvairias švietėjiškas iniciatyvas, bet ir tiesiog pasivaikščioti, pasigrožėti. Svarbiausia, kad tuomet Švenčionys tikrai taptų Lietuvos vaistažolių sostine.

Gamtos turtai – Švenčionių išskirtinumas. Tad ir pasirinkta teritorija yra ypatingoje vietoje – gana gilaus (30–40 m) seno sausaslėnio dugne, kuriame čia pat prasideda Kūnos aukštupys, miesto centras. Aplinkui kyla šlaitai, stūkso aukštumos. Viešosios erdvės sutvarkymo sprendinys turi būti naudingas ne tik žmogui, siekiant sukurti jam komfortišką zoną, bet ir pačiam miestui, gamtai. Sutvarkius šią viešąją erdvę, miestas taps tvaresnis, funkcionalesnis.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų