Singapūras planuoja pastatyti žaliąją oazę Dubajuje


Singapūras paskelbė savo Dubajaus parodos „Expo 2020“ paviljono detales. Išplatinta iliustracija parodo sodrIOs tropinės oazės planus, kurie skirti įrodyti miestų ir valstybių patirtį kuriant išmanius ir tvarius bendruomenių vystymosi sprendimus.

Dubajų galite apibūdinti nesuskaičiuojama gausybe apibūdinimų, tačiau tarp jų tikrai neatsidurtų „tropinis“ ar „žalias“. Dabar viena architektūros įmonė turi didelių užmojų padaryti tropinių miškų oazę, vidury Jungtinių Arabų Emyratų, „World Expo 2020“ parodos metu. Projektui vadovauja Singapūro miesto pertvarkymo tarnyba (URA), o projektuoja Singapūre įsikūrusi architektūros praktika, kurią 1994 m. Įkūrė Wong Mun Summ ir Richardas Hassell.

Architektūros studijos WOHA atstovai spaudai sakė, kad projektas bus kuriamas 1550 kvadratinių metrų ploto vietoje, esančioje „Expo“ tvarumo rajone, 30 minučių kelio automobiliu į pietus nuo Dubajaus centro.

Miestas sode

Paviljoną įkvėpė tema „Gamta. Puoselėjimas. Ateitis “. Jis skirtas parodyti Singapūro naujoves ir siekius sukurti atsparų bei gyvą miestą sode. Vizija bus įgyvendinta per daugiasluoksnę trijų dimensijų žaliuojančią erdvę, kurioje bus svarbiausi miestą simbolizuojantys elementai.

„Kurdami savo dizainą siekiame parodyti, kad savarankišką žaliąją oazę įmanoma sukurti bet kurioje pasaulio vietoje, net ir dykumoje“, – sako Wong Mun Summ, WOHA įkūrėjas.

Lankytojai galės pasivaikščioti atogrąžų medžiais, krūmais ir orchidėjomis žemės lygyje. Virš jo eina baldakimas, jungiantis tris kūgius, įmontuotus vertikalioje žalumoje, sukuriant sodrų kabantį sodą.

„Singapūras tyrinėjo daugybę būdų, kaip tapti viena ekologiškiausių vietų pasaulyje, ir tikimės pasidalinti šiomis žiniomis bei naujovėmis didžiausioje kitų metų parodoje EXPO“, – sako Wong Mun Summ.

Į klausimą, kaip Singapūras tapo žaliuoju miestu, architektas atsako šypsodamasis. Tereikia pažvelgti pro langą. Miesto standartiniais simboliais yra plieninės konstrukcijos, nuo kurių surenkamas lietaus vanduo skirtas sodams, taip pat kažkur prie jų yra saulės baterijos – energijai gaminti. Kol visas pasaulis statė tai, Singapūras 2014 metais atidarė 15 mylių (daugiau nei 24kilometrų) ilgio parką, žinomą kaip „Žaliasis koridorius“. Tai buvo žmonių vadovaujamas judėjimas, kurio tikslas – išsaugoti žemę, kurioje tuo metu buvo nebenaudojamas geležinkelis, – CNN žurnalistams sakė architektas.

Ekologiškesnė ateitis

WOHA atstovas teigia, kad miškas neišdžius dėl drėkinimo sistemų. Paviljonui energija bus gaminama saulės baterijomis, o stogas, uždengiantis soda suteiks ne tik gaivią vėsą, bet ir atspalvį. Šiuo metu analizuojama aplinka ir ieškomas geriausiai tokioms dykumos sąlygoms tinkantis dirvožemis. Tiesą sakant, siekiama, kad per šešis mėnesius truksiančią pasaulinę parodą paviljono energija būtų lygi nuliui.

Organizatoriai tikisi, kad paviljonas bus pavyzdys kitiems miestams.

„Mes nenorime ieškoti ir vėliau kitiems siūlyti pernelyg inžinerinių ir sudėtingų metodų, kurie nėra praktiški ir kuriuos sunku atkartoti, nes tokie sprendimai nebus nei perspektyvūs, nei tvarūs. Šiuo paviljonu norime parodyti, kad tvarumas yra įmanomas nepakenkiant gyvenimo kokybei ar net nekeičiant gyvenimo įpročių“, – sako WOHA Wong Mun Summ.

„Expo 2020 Dubai“ tema „Proto jungimas, ateities kūrimas“ bus maisto, muzikos, technologijų, meno, mokslo, kultūros ir kūrybiškumo šventė.

„Pasodinti daugiau medžių ir sukurti daugiau žaliųjų erdvių yra geriausias būdas nedelsiant kovoti su klimato kaita – naujausi tyrimai rodo, kad tai yra veiksmingiausias, ekonomiškiausias ir plačiausiai prieinamas sprendimas kovojant su visuotiniu atšilimu. Tai galima padaryti dabar ir bet kurioje pasaulio vietoje“, – priduria jis.

Kai „EXPO 2020“ atidarys savo duris Dubajuje 2020 metų spalio mėnesį, Vokietijos paviljone bus demonstruojamas pirmasis pasaulyje be lynų judantis liftas. Žadama, kad MULTI revoliucija keis žmonių judėjimo pastatuose būdą, suteikdama visiškai naujas perspektyvas architektams, nekilnojamojo turto savininkams ir keleiviams. MULTI gali judėti vertikaliai ir horizontaliai.

CNN informacija. WOHA vizualizacijos


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų