Singapūre atidarytas aukščiausias pasaulyje patalpų krioklys


Architektų studija „Safdie Architects“ užbaigė aukščiausią pasaulyje krioklį. Krioklys ir jį supantis miškas įkurdintas po dideliu glazūruotu kupolu. Jo aukščiausiame taške įrengta sistema leidžia lietaus vandenį panaudoti krioklio sudarymui. Kupolas su kriokliu teka vidury didžiausio Singapūro ir šeštojo pagal dydį pasaulio oro uosto „Jewel Changi“ viduryje. Kupolas duris visuomenei atvers jau kitą savaitę.

„Safdie Architects“ organizavo architektų ir dizainerių konsorciumą, kurio tikslas – pastatyti penkių aukštų, augalais užpildytą šiltnamį, kuriame būtų skirtos erdvės parduotuvėms ir renginiams. Sprendimas nustebino visus. Sukurto krioklio vanduo krenta septynis aukštus žemyn per patalpų mišką.

Iš viso kupolas turi penkis aukštus virš žemės lygio ir dar penkis – po žeme. Jis sujungtas su miesto transporto sistema, iš jo galima tiesiai patekti į oro uosto terminalą, taip pat pėsčiųjų tiltus. Taigi, kaip sako architektai, jis turi dešimt aukštų, t.y. dešimt istorijų.

40 metrų aukščio vidaus krioklys yra didžiausias pasaulyje ir per minutę gali nukreipti 10000 galonų vandens (beveik 46 tūkst. litrų).

Krioklys krenta iš septynių aukštų

„Oro uosto kupolas sukuria naują erdvinę patirtį, dienos šviesą, puikų sodą, kartu su septyniais prekybos centrais ir kitais oro uosto patogumais. Šviesa įsiskverbia visur, o stogas nuleidžia vandenį per kupolą, kad sukurtų dramatišką krioklį, kuris sujungia septynis aukštus iki žemiausio pastato lygio“, – sakė „Safdie Architects“ įkūrėjas ir vadovas.

Keturiolika medžių, primenančių tiesius stulpus, čia tarnauja kaip kupolo laikančiosios konstrukcijos. Nepertraukiamas kupolo tinklas jungiamas stiklu, kuris sukurtais taip, kad maksimaliai padidintų šviesą. Taip ne tik sukuriamas lengvumo pojūtis, bet ir užtikrinama, kad augalai augtų idealiomis sąlygomis.

architektura

Specialiai suprojektuotas stiklas sukurtas taip, kad sumažintų oro uosto kilimo ir tūpimo triukšmas. Tarp kiekvienos stiklo plokštės yra 16 milimetrų atstumas, kuris leidžia nuslopinti kylančių ir besileidžiančių lėktuvų keliamą triukšmą. Todėl šioje oazėje yra ramu ir tylu. Tai leidžia užsimiršti, kad lankytojas laukia lėktuvo pačiame milžiniško oro uosto, esančio triukšmingo didmiesčio, centre.

Tenka pripažinti, kad šiuo metu planetoje suskaičiuojami aštuoni pastati, kuriuose lietaus vanduo panaudojamas kriokliams, tekantiems iš centrinės pastato ašies, sukurti. Šis vanduo surenkamas ir vėliau naudojamas augalų laistymui.

Penkių aukštų parduotuvės supa terasos sodą, kuriame taip pat yra keli mažesni kriokliai, prie kurių galima nueiti dvejais, 30 metrų aukštyje, pakabintais takais. „Shiseido” miško slėnis pasiekiamas iš pagrindinės mažmeninės prekybos zonos.

Penktame aukšte yra dar vienas sodas, vadinamas „Canopy Park“.14.000 kvadratinių metrų ploto „Canopy Park“ yra atrakcionų, įskaitant gyvatvorės labirintą ir tinklinio žaidimų parką, taip pat renginių erdvę, vadinamą „Cloud9 Piazza“, talpinančią iki 1000 žmonių.

Šviesa, bet ne karštis

Kupolas buvo optimizuotas taip, kad į pastatą būtų galima apšviesti, tačiau apšvietimas neprišildytų kupolo.

Neseniai, vieno interviu metu, „Safdie“ spaudai sakė, kad, reaguojant į klimato kaitą, architektams reikia tapti „universalesniais“, todėl jų pastatai privalo reaguoti į ekstremalią aplinką. Vandens kriokliai buvo įtraukti į daugelį pastatų, įskaitant 121 metrų aukščio dangoraižį ir namą Kosta Rikoje. Be to, Singapūre „Wilkinson Eyre“ soduose yra 30 metrų aukščio krioklys žaliojo namo viduje.

Oro uosto krioklys neteks aukščiausiojo pasaulio krioklio titulo, kai architektų studijos „Grimshaw“ projektuojamas „Eden“ projektas Kinijoje su 50 metrų aukščio kriokliu, atvers duris 2020 metais.

„Safdie Architects“, kurį 1964 metais įkūrė Izraelio ir Kanados amerikiečių architektas Moshe Safdie, neseniai paskelbė ketinantys pastatyti ketvirtąjį bokštą į esamą „Marina Bay Sands“ viešbutį Singapūre.

„Jewel Changi nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų