Skiria 8,4 mln. eurų rinkoje dar neegzistuojantiems produktams kurti

2018 m. liepos 13 d.

Admin.

Ūkio ministerija siūlo 8,4 mln. eurų investicijų priemonę, kuri leis finansuoti rinkoje dar neegzistuojančių produktų kūrimą. Tikimasi, kad tai paskatins mokslo ir verslo partnerystę, o sukurti produktai ne tik patenkins užsakovo poreikius, bet ir bus sėkmingai eksportuojami.

„Rinkoje ne visuomet galima įsigyti poreikius atitinkančių produktų. Tai sektoriai, kuriems reikalingi nišiniai produktai. Ikiprekybiniai pirkimai leidžia viešajam sektoriui įsigyti inovatyvių produktų, kurie, pasitelkus aukšto lygio specialistus, mokslininkus ir verslininkus, kuriami pagal specialius poreikius. Vėliau užsakovui pagal unikalius sprendimus sukurti produktai gali būti gaminami ir sėkmingai eksportuojami. Tai būtų naudinga ne tik mokslui, verslui ir viešajam sektoriui, bet ir kiekvienam šalies gyventojui“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Pagal du jau įvykusius kvietimus Ūkio ministerijos patvirtintuose ikiprekybinių pirkimų sąrašuose yra tokie projektai kaip VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų projektas – operacinio lauko išmaniosios padidintos spalvų skyros apšvietimo sistemos („iLempa“) sukūrimas, Lietuvos automobilių kelių direkcijos projektas – nanomedžiagomis modifikuoto asfalto mišinio, didinančio automobilių kelių dangos tvarumą, sukūrimas ir Kauno bei Vilniaus miestų savivaldybės administracijų projektai, susiję su transporto srautų valdymu.

Finansuojami tik visiškai unikalūs produktai. Praėjusiais metais UAB „Veika“ gavo apdovanojimą už įmonės kartu su Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto mokslininkais sukurtą ekologišką technologiją, leidžiančią gaminti viniliniams tapetams identišką produktą, tačiau be jokių žmogaus sveikatai ir aplinkai pavojingų priedų.

Projektinius pasiūlymus pagal 2014–2020 m. ES priemonę „Ikiprekybiniai pirkimai LT“ galima teikti iki š. m. lapkričio 2 dienos, kvietimo sąlygos skelbiamos internete www.esinvesticijos.lt. Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma – 2 mln. eurų, bet ne daugiau kaip 85 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Mokslo ir verslo partnerystę remianti ES paskelbė kvietimą į programą „Horizontas 2020“. Tai ambicingiausias visų laikų ES mokslo tyrimų projektas, kurio biudžetas siekia net 70 mlrd. eurų.

Programa „Horizontas 2020“ jungia visą mokslinių tyrimų ir inovacijų ciklo finansavimą. „Horizontas 2020“ sprendžia visuomenės iššūkius, padėdama įveikti atotrūkį tarp mokslinių tyrimų ir rinkos, skatindama technologinių sprendimų pritaikymą kuriant perspektyvius produktus, turinčius realų komercinį potencialą inovatyviose įmonėse.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!