Smogo sumažinimas galėtų padėti sutaupyti 183 mlrd. eurų


Iki 2025 metų ES piliečiai gali sutaupyti 183 mlrd. eurų, jei bus priimtos ir įgyvendinamos inovatyvios smogo mažinimo technologijos, teigiama „InnoEnergy” – visą Europą apimančio tvariosios energetikos inovacijų skatinimo tinklo – paskelbtoje tyrimo ataskaitoje.

Tyrimo, kurį „InnoEnergy“ atliko kartu su „Deloitte“, poreikį padiktavo paskelbtos Europos Komisijos išvados, kuriose teigiama, jog smogas gali nulemti 1 iš 10 priešlaikinių mirčių pasaulyje ir kova su juo 2018-2025 metais Europos Sąjungai kainuos 475 mlrd. eurų – 2,9 proc. vidutinio metinio BVP.

Pranešime teigiama, kad tyrime išsamiai apžvelgiama oro kokybės problema visame Europos žemyne, pabrėžiami konkretūs, nauji transporto ir šildymo sprendimai, padedantys apsaugoti Europos piliečius nuo oro taršos ir jos neigiamo poveikio sveikatai. Spalio 9 dieną tyrimo išvados pristatytos svarbiausiems politikos formuotojams Briuselyje.

Kaip teigė Jerzy Buzek, Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto pirmininkas bei buvęs Europos Parlamento pirmininkas: „Smogas sukelia didžiausias šio šimtmečio visuomenės sveikatos problemas. Būtent jis gali nulemti daugiau nei 400 tūkst. priešlaikinių mirčių Europoje kasmet ir 1 iš 10 priešlaikinių mirčių pasaulyje. Taigi šis tyrimas siūlo praktinius sprendimus, galinčius prisidėti prie mūsų piliečių sveikatos gerinimo. Mes turime pradėti jį įgyventi ES mastu nieko nelaukdami“.

„Mane stebina tai, kad šiais laikais smogas gali kelti tokį didelį pavojų mūsų visuomenei. Todėl būtų keista, jei mes nepasinaudotume šiuo metu esančiomis technologijomis, galinčiomis sustabdyti ar mažinti smogą. O ką jau kalbėti apie galimybę sutaupyti milžiniškas sumas pinigų“, – teigė Diego Pavia „InnoEnergy“ generalinis direktorius. „Mėgstame spręsti svarbias visuomenei problemas, taigi šis atvejis – ne išimtis. Mes ne tik atveriame kelią tolimesniems tyrimams ir galimoms problemos sprendimo paieškoms, bet taip pat ir aktyviai ieškome galimybių  finansuoti ir teikti platesnę paramą ambicingiems verslams, siekiantiems radikaliai mažinti smogą“.  

„Gyvename globaliame pasaulyje ir Europoje. Klimato kaitos ir smogo iššūkiai svarbūs ir Lietuvoje. Tik veikdami kartu su Lietuvos ir Europos įmonėmis, švietimo ir mokslinių tyrimų įstaigomis, politikos formuotojais galime tikėtis ilgalaikio, tvaraus ir efektyvaus poveikio”, – sakė Dr. Kęstutis Morkūnas, „InnoEnergy“ atstovybės Lietuvoje vadovas.

„Deloitte“ darnumo konsultantė Centrinėje Europoje Irena Pichola priduria, kad prasta oro kokybė žmones veikia skirtingai. Pavyzdžiui, yra didžiuliai skirtumai tarp regionų: daugumoje Vakarų Europos valstybių smogą sukelia transporto išmetamosios dujos, o didžiausią taršą Rytų Europoje sukelia šildymo sistemos.

„Visgi, nesvarbu, kurį regioną vertinsime, jauni žmonės yra labiausiai veikiami smogo. Padidinus dalelių taršą 100 vienetų, vaikų iki 5-erių metų vidutinė gyvenimo trukmė sutrumpėja 2,3 metais. Didžiuojamės galėdami dirbti su „InnoEnergy“ ir ieškoti tokios didelės problemos sprendimų“. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų