Sostinės Taryba pritarė nacionalinio stadiono statyboms

2019 m. gruodžio 18 d.

Šiandien, Vilniaus miesto taryboje pritarta koncesijos sutarčiai dėl Daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos, kuriame numatytas ir nacionalinis stadionas. Tarybos nariai prieš dvi savaites jau pritarė projekto pateikimui, o balsavimas nulėmė, kad Lietuva jau 2023 metais turės ne tik nacionalinį stadioną, bet ir dar beveik 30 sporto ir kultūros erdvių ant Šeškinės kalvos.

Projekto koncesininko „Axis Industries“ partneriai „Cloud architektai“ parengė naujas stadiono vizualizacijas, leidžiančias iš arčiau susipažinti su būsimu stadionu.

Projektuos lietuviai ir britai Teigiama, kad po šio lemiamo balsavimo Lietuva ant Šeškinės kalvos jau 2023 metais turės ne tik nacionalinį stadioną, bet ir dar beveik 30 sporto ir kultūros erdvių.  Meras Remigijus Šimašius tikisi, kad, tarybai pritarus, sutartis bus pasirašyta kitų metų vasarį. Anot miesto vadovo, netrukus būtų pradėti griauti ir senieji stadiono griaučiai. Paskelbta, jog nacionalinį stadioną projektuos britų architektas Damonas Lavelle, atstovaujantis tarptautinei architektų kompanijai „Populous“, projektuojančiai UEFA stadionus, ir Lietuvos kompanija „Cloud architektai“.

Projekto koncesininko „Axis Industries“ partneriai „Cloud architektai“ parengė naujas stadiono vizualizacijas.

„Tarybos nariai turi puikią progą vienu balsavimu vainikuoti kelerių metų darbą – po jo, pasirašius sutartį, visos rizikos ir didžiausi darbai pereis projekto koncesininkui, o miestui beliks laukti iškylančių sporto objektų. Neabejoju, kad ryt taip ir įvyks“, – balsavimo išvakarėse kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Aš nacionalinį stadioną būčiau statęs kitaip“, – komentavo tarybos narys Artūras Zuokas. Jis priminė priešistorę: nacionalinis stadionas ir daugiafunkcis centras turėjo būti atidarytas dar 2018 metais liepos 6 dieną, tačiau tas neįvyko, jo žodžiais, dėl to, kad nacionalinį stadioną, R. Šimašiaus iniciatyva, nuspręsta statyti kitaip. Anot A. Zuoko, per tiek laiko pasikeitė mažai kas, išskyrus tai, kad stadiono vis dar nėra. Savivaldybė prarado ES lėšas šiam objektui, o kaina, kurią turės susimokėti savivaldybė išaugo 100 mln. eurų.

Bendra daugiafunkcio sporto komplekso kaina – 93,2 mln. Eur. Tačiau praradus ES finansavimą ir į jo vietą pritraukus didžiausią Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytoją „BaltCap“, sutarta mokėjimą išdėstyti per 25 metus, tokiu būdu bendra sumokėta suma siektų 155,9 mln. Eur. Tačiau savivaldybė sutartyje pasiliko galimybę visus mokėjimus atlikti anksčiau ir tokiu būdu likti prie pradinės komplekso sukūrimo kainos. Stadionas Vilniuje turės 15 tūkst. vietų žiūrovams, hibridinę dangą ir kainuos 39,2 mln. Eur.

„Šis megaprojektas – laiko gaišimas, o nauda tik verslui. Pinigų nėra, o projektas vis tiek stumiamas. Bus palaidota 100 mln. vilniečių eurų“, – spaudai sakė Žilvinas Šilgalis.

Daugiafunkcį sporto kompleksą taip pat sudarys dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Taip pat bus statomi sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis.

Architektų vizualizacijos

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!