Sovietinis pastatas persikūnijo į ekologiškąjį „Amberton Green“

2016 m. balandžio 25 d.

Sonata Ramanauskienė.

 

Pirmasis viešbutis su poilsio zona ant stogo

„Amberton Green Apartments“ pastatas beveik prieš pusantrų metų įkūnijo viešbučio kūrėjų ir valdytojų sumanymą suderinti jo vidų su aplinka, maksimaliai išnaudojant viešbučio vietą erdvėje tarp Rąžės upės ir Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios.

Tai pirmasis Palangos viešbutis, atvėręs poilsiautojams saulės vonių terasą su gultais, poilsio zona ir sūkurine vonia ant stogo.

Yra ir dar vienas išskirtinumas – įspūdingų gabaritų vertikali žaliuojanti siena viešbučio hole. Ji įrodo, kad šiuolaikiniai interjero ir architektūros sprendimai Lietuvoje sparčiai vejasi Vakarų dizaino tendencijas, ir puikiai reprezentuoja pavadinimo „Amberton Green“ prasmę. Na, o pro stiklinį stogą matomas žydras dangus sukelia jausmą, kad esi kieme. „Vidaus kiemo sukūrimas, įrengiant išskirtinių matmenų žaliąją augalų sieną, tapusią viešbučio vizitine kortele, man buvo didžiausias šio projekto iššūkis“, – prisipažįsta viešbučio architektas Edgaras Neniškis. Taip pat jis mini ir dar vieną projekte įgyvendintą unikalų sprendimą – paplūdimį ant pastato stogo bei viešbučio restoraną prie upės, kuriam įrengti prireikė nemenkų pastangų, išmonės ir patirties (taip buvo susietas vidinis kiemas su žaliąja pakrante). „Pasistengę kuo daugiau atskleisti ar net paryškinti vietoje esamus kultūrinius sluoksnius ir gamtinius elementus, sukūrėme maksimaliai natūralią aplinką poilsiui“, – sako E. Neniškis.

Plytos dera prie senojo amžiaus

Viešbučio „Amberton Green“ fasado apdailai buvo panaudotos UAB „Laivorita“ tiekiamos pakabinamosios keraminės plytos „ArGeTon“. „Jų gamintojas siūlo itin didelį asortimentą – įvairių matmenų, formų, paviršių ir spalvų fasado plytas. Be standartinių spalvų bei formų, gamintojas stengiasi įgyvendinti pagal individualius projektus sumanytus specifinius užsakymus. Šiame projekte, siekiant įgyvendinti architekto lūkesčius, buvo specialiai gamintos sendintas plytas primenančios fasado plytos, kurių spalva, paviršiaus faktūra ir dydis atkartotų šalia viešbučio esančios bažnyčios plytas. Tuo siekta, kad viešbutis darniai įsilietų į aplinką ir sudarytų estetiškai vientisą architektūrinį ansamblį bei kraštovaizdį“, – pasakojo įmonės direktorius Marius Batoras.

Gaminamos iš degto molio „ArGeTon“ fasado plytos yra ypač atsparios klimato sąlygų ir mechaniniam poveikiui, todėl jos puikiai tinka permainingam Lietuvos bei mūsų pajūrio klimatui. Tai vienas ilgalaikiškiausių gaminių fasadų apdailos medžiagų rinkoje. „Su tokio tipo medžiagomis, kurių svarūs pranašumai yra ilgalaikiškumas ir minimali priežiūra, galima įgyvendinti bene visas architektūros idėjas. Todėl neatsitiktinai jos labai tinka vėdinamiesiems fasadams. Vis dėlto mūsų įmonei ir gamintojui pagrindinis iššūkis buvo išgauti tinkamą spalvą, derėsiančią su greta stovinčios Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios fasadu. „Amberton Green“ pasipuošė išskirtinės, analogo rinkoje neturinčios spalvos plytomis“, – sako M. Batoras, vadovaujantis UAB „Laivorita“. Beje, ši įmonė jau 15 metų dirba vėdinamųjų fasadų srityje ir Lietuvos bei kitų šalių rinkai siūlo žinomų Europos gamintojų fasado apdailai skirtas medžiagas: keramines fasado plytas „ArGeTon“ ir „ArGeLite“, keramines lameles „Barro“, polimero kompozito plokštes „Steni“, aukšto spaudimo laminato plokštes „Arpa“, porceliano keramikos plokštes „Neolith“, armuoto betono plokštes „Dinamic CCC“, linijinius elementus bei daugiasluoksnes plokštes „Pflaum & Söhne“, fasado medžiagoms tvirtinti siūlo BWM karkasą ir klijavimo sistemas „Dynamic Bonding Systems“.

Iššūkis buvo sujungti seną su nauju

Viešbutis „Amberton Green“ sudarytas iš dviejų dalių. Siekdami suformuoti nenutrūkstamo erdvės tekėjimo įspūdį, projekto plėtotojai fasadų medžiagas naudojo ir pastato vidaus apdailai: jos paskirstytos taip, kad išryškėtų pagrindinė architektūrinės koncepcijos mintis vidiniu kiemu susieti du tūrius – seną ir naują.

Rekonstruota senoji buvusio sovietinio pastato dalis ir įrengta naujoji su požemine 40 vietų automobilių stovėjimo aikštele. Naujoje dalyje kiekviena aukšto perdanga buvo betonuojama skirtingos konfigūracijos ir matmenų.

„Statinys užėmė didžiąją sklypo dalį, todėl buvo reikalinga kruopščiai susiplanuoti medžiagų ir įrangos tiekimą, nes neturėjome vietos, kur jas sandėliuoti, reikėjo derinti leidimus su savivaldybe, kad būtų galima uždaryti gatvę, – prisimena generalinio rangovo UAB „Viremidos statyba“ statybos direktorius Renatas Petkevičius. – Senojoje dalyje daugiausia laiko skyrėme baseinui, nes jį reikėjo įrengti žemiau esamo statinio pamatų – čia darbai vyko etapais, atkasant esamus pamatus ir po jais įrengiant spraustinius polinius pamatus, juos sujungiant rostverku, išsiramstant per aukštus laikančiąsias statinio konstrukcijas.“ Kadangi senojoje pastato dalyje buvo siekiama išsaugoti maksimalų patalpų aukštį, projektuotojai ir dizaineris kruopščiai ir preciziškai planavo inžinerinių komunikacijų vedimo ir jų susikirtimo vietas. „Statytojas ir techninės priežiūros įmonė ypatingą dėmesį skyrė medžiagų kokybei bei darbų atlikimui, tad viešbutis nepaliauja džiuginti savo išbaigtumu ir detalėmis“, – pastebi R. Petkevičius.

Interjere – tik pajūriui būdingos medžiagos

Visas viešbutis įrengtas ekologiškai, naudojant tik natūralias medžiagas, būdingas Palangos aplinkai: medį, molį, smėlį, akmenį, grūdintą plieną ir kt. Visi baldai – mediniai, lauko durys – rūdinto metalo. Stiklinis stogas taip pat pateisina ekologiškumo koncepciją – jis žiemą padeda šildyti patalpas, nes jos įkaista nuo saulės, o vasarą kaitra išsisklaido pro atvirus stoglangius. Baseinas šildomas saulės baterijomis.

Ypatingą nuotaiką viešbutyje kuria natūralaus marmuro „Crema Marfil“grindys, jas suklojo UAB „Akmenija“. Grindims sunaudota 850 m2 marmuro, o laiptams įrengti šios brangios natūralios medžiagos prireikė
70 m2. Lauko laiptai padengti granito plokštėmis „Bianco New Crystal“. Jų iš viso sunaudota 50 m2. Viešbutyje įrengtas 12 m ilgio baseinas su sūkurine vonia ir dviem pirtimis – turkiška garine ir suomiška. Įmonė „Akmenija“ atliko baseino erdvės sienų apdailą – buvo išklijuota 140 m2 plokščių „Techlam“.

Nors nuo viešbučio už kelių žingsnių šurmuliuoja J. Basanavičiaus gatvė, triukšmo pastato aplinkoje beveik negirdėti – kambariuose įrengti specialūs garsą sulaikantys stiklo paketai.

Plytelės atspindi modernizmo ir klasikos sintezę

Visos viešbučio „Amberton Green Apartments“ viduje esančios plytelės turėjo atitikti aukščiausius reikalavimus, keliamus visuomeninėms patalpoms. SPA zonoms ir vonios kambariams plyteles tiekė UAB „Vaineta ir partneriai“.

Pavyzdžiui, SPA zonos sūkurinė vonia padengta gerai pasaulyje žinomo mozaikų gamintojo „Appiani“ mozaikinėmis plytelėmis. „Šio gamintojo produkcija leidžia įgyvendinti net sudėtingiausius spalvų ir formų projektus, ir pasiūlėme tokį sprendimą, – sako bendrovės Klaipėdos regiono vadovas Nerijus Eimutis. – Kadangi užsakovas pageidavo, kad pateiktume mozaiką, pritaikytą SPA zonoms, todėl šios plytelės yra su specialiai apdirbtais kraštais, jie malonūs lytėti, apsaugo nuo susižeidimo.“ Kitose vietose buvo naudojamos gamintojo „Saloni“ medžio imitacijos plytelės – jos yra specialaus rašto, kuris suteikia R12 slidumo klasifikaciją. Dėl to, kad raštas vienodos krypties, plytelės yra lengvai prižiūrimos, be to, tokia danga yra tikrai neslidi.

Vonios kambario plytelės buvo parinktos iš vieno stipriausių Italijos gamintojų „Casalgrande Padana“ kolekcijos. Būtent tokios leido išpildyti užsakovo pageidavimą sukurti tobulą modernizmo ir klasikos sintezę: natūralų akmenį imituojančios plytelės čia derinamos su plytelėmis, primenančiomis surūdijusį metalą. „Galutiniu rezultatu užsakovas buvo labai patenkintas, nes mūsų tiekiamos plytelės puikiai atlieka ne tik funkcinę, bet ir estetinę paskirtį“, – sako N. Eimutis.

Durų stiprybė paslėpta po ąžuolo lukštu

Viešbučio viduje UAB „Vauksa“ sumontavo itin kokybiškas, natūraliu ąžuolo lukštu dengtas duris „Viljandi“, atitinkančias griežčiausius reikalavimus: jų atsparumo ugniai klasė – EI₂30-C4, oro garso izoliacijos rodiklis – Rw=39 dB, atsparumas kartotiniam varstymui – 100 tūkst. ciklų, 5 klasė. „Durys atitinka ypač svarbius viešbučiui kriterijus – jos labai saugios ir turi patikimus spynų mechanizmus, tad šeimininkai gali būti ramūs dėl svečių ir jų daiktų saugumo, o ir patys svečiai gali poilsiauti be rūpesčių“, – tikina įmonės direktorius Jurgis Radzevičius.

UAB „Vauksa“ yra vieno didžiausių Baltijos šalyse ir Skandinavijoje gamintojų Estijos bendrovės AS „Viljandi Windows and Doors“, nuo 1991 m. gaminančios duris ir langus, oficialus atstovas Lietuvoje. Įmonės produkciją sudaro lauko bei specialios paskirties durys, mediniai, medžio ir aliuminio langai, balkonų durys, grindjuostės, apvadai ir vitrinos. Įmonės išskirtinumas – durys viešbučiams. Durys „Viljandi“ sumontuotos daugybėje žinomų viešbučių Baltijos šalyse bei Skandinavijoje. „Viešbučių kambariuose geriausiai tinka garsą bei dūmus izoliuojančios durys – jų varčia užpildyta specialia medžio drožlių plokščių konstrukcija, – pasakoja J. Radzevičius. – Skandinavijoje keliami itin aukšti kokybiniai, priešgaisriniai bei saugumo reikalavimai, todėl visa produkcija sertifikuojama ir atitinka aukščiausius standartus.“

Tokio tipo durys sulaiko nuo 38 iki 44dB garsą (Rw), o ugnį – nuo 30 iki 60 minučių. Svarbu ir tai, su kokiu slenksčiu durys bus montuojamos: su standartiniu ar su mechaniškai nusileidžiančiu. Šis užtikrina, kad iš patalpos į patalpą laisvai galės judėti neįgalūs asmenys, lengva gabenti įvairius krovinius ir pan., jis ypač aktualus evakuaciniuose keliuose. Viešbutyje svarbios ir techninės, pagalbinės patalpos, rūsiai – šioms zonoms UAB „Vauksa“ siūlo plienines universalios paskirties arba ugniai ir dūmams atsparias vienvėres arba dvivėres duris „Protectus“, jos nuo ugnies apsaugo nuo 30 iki 120 minučių.


Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/06/silver-sky-baneris.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!