„SPARK“ interjeras „Paupyje“ – su elektromobilių lenktynių Lietuvoje čempionų taure

2020 m. birželio 30 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Objektas: „SPARK“ biuro interjeras

Užsakovas: „SPARK Technologies“

Architektai: Lina Bakienė ir „Mild Studio“

Paskirtis: verslo biuras

Plotas: 255 m2

Įgyvendintas: 2020 m.

Unikalios nuotaikos, santūriai solidus verslo namų biuras, netrukdančios susikaupti, privatumą teikiančios darbo vietos ir atpalaiduojantys sprendimais bendrose bei poilsio erdvėse. Tai elektromobilių dalijimosi paslaugą Lietuvoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje teikiančio holdingo „SPARK Technologies“ naujojo biuro interjeras, kuris nuteikia susikoncentruoti į užduotis, o poilsio valandėlėmis padeda atsipalaiduoti.

Šiame interjere ryški riba tarp darbo vietų, kuriose galima ramiai padirbėti, ir posėdžiams bei bendrauti su kolektyvu skirtų erdvių. Vienų santūrumą atsveria ryškios kitų erdvių detalės ir spalvos bei įdomesnių formų baldai. Skirtinga danga išklotos grindys darbo ir bendrose erdvėse taip pat tarsi žymi ribą, kurią peržengęs patenki į kitą nuotaiką ir vykdai kitokią užduotį.

Biuro naujakurius džiugina interjerui panaudotos „SPARK“ ženklo spalvos.

Naujojo biuro interjero kūrėja, architektė Lina Bakienė atskleidžia, kad kuriant šį projektą natūraliai susidėliojo natūralių medžiagų teikiama tamsių spalvų gama – sodrus medis, betoninės lubos, juodas ažūras ir mėlyni akcentai.

Pasak autorės, „SPARK“ biuro interjero stiliui įtakos turėjo objektyvios aplinkybės. Projektuotas biuras yra neeiliniame, naujai atgimstančiame Vilniaus senamiesčio kvartale „Paupys“.

„Visa „Paupio“ kvartalo aplinka yra labai subtili. Šio kvartalo erdvių mastelis yra labai jaukus“, – sako L. Bakienė. „Darnu Group“ vystomo projekto verslo namų „Paupys“ korpusas, kuriame įsikūrė „SPARK Technologies“ ir šio holdingo Lietuvos operacijų bendrovė „Ride Share“, yra labai solidus ir ryškus, todėl, architektės teigimu, biuro interjere nepabijota naudoti tamsesnių atspalvių. „Norėjosi sukurti solidų namų biurą. Labai smagu, kad užsakovas iškart pritarė šiam pasiūlymui. Nors įprasta, kad, pasiūlius tokias spalvų gamas, užsakovai jų paprastai vengia – nori šviesių erdvių“, – sako L. Bakienė.

Viename aukšte išdėstytas „SPARK“ biuras yra stilingo ir išskirtinio charakterio. Esminis uždavinys planuojant darbo ir poilsio erdves buvo gana standartiškas – sukurta priėmimo zona, poilsio zona ir darbo vietos, vadovų kabinetai. Pasak architektės, užsakovas nesirinko atvirų bendrų darbo erdvių – darbuotojų darbo vietos kurtos privačios ir gana erdvios, o kasdienis naudojimo patogumas parodė, kad patalpų išdėstymas labai pasiteisino, susidūrus su šių dienų aktualijomis.

Biuro interjerui renkantis apdailos medžiagas, ypatingas dėmesys skirtas jų kokybei. Siekta, kad visos medžiagos būtų atsparios dėvėjimui, ilgalaikės ir nesudėtingai prižiūrimos. Tad architektė džiaugiasi, kad su esamos apdailos medžiagomis, tik parinkus skirtingus spalvinius sprendinius, pavyko sukurti unikalią biuro nuotaiką. Pasirinktos pusiau atviro tipo lubos. Interjero kūrėja teigia, kad atviro tipo lubos ne visada yra gražios. Pagrindinis uždavinys buvo sutalpinti visą inžinerinę įrangą ir ją užmaskuoti po pusiau atviro tipo lubų apdailos elementais.

Visas mikroklimato palaikymo ir valdymo sistemas šiame biure, kaip ir visuose verslo namuose „Paupys“, įrengė UAB „Dizaja“. Įmonės direktorius Titas Kecorius ypač džiaugiasi užsakovo pasirinkimu pastate įdiegti modernią „Daikin“ gamintojo trivamzdę šaldymo ir šildymo sistemą, leidžiančią maksimaliai efektyviai išnaudoti pastato šilumos išsiskyrimus.

„SPARK“ biurui buvo pasirinkta tipinė apdaila, o dauguma jo interjero detalių buvo gaminamos individualiai. Unikaliausia interjero dalis – medinis kubas patalpų centre. Jo apdailai pasirinktos ypatingo tvirtumo ir atsparumo, aukšto slėgio laminato „Fundermax“ plokštės – ši dailylentės imitacija yra itin aukštos kokybės ir didelės spalvinės gamos. Tai leido tobulai įvykdyti visus apdailos poreikius: ji naudota sienų apdailai, durų apdailai ir ta pati plokštė naudota baldų apdailai. Ypač tikrovišką medienos dekorą užtikrinanti ir aukštus atsparumo ugniai reikalavimus atitinkanti apdaila – itin tinkamas pasirinkimas projektuojant visuomeninius objektus. „Šis sprendinys yra netipinis pagal siūlomą „Paupio“ projekto tipinę apdailą“, – paaiškina architektė.

Lina juokauja, kad vienintelė planuota interjero detalė, kurios buvo gaila atsisakyti, buvo stalo teniso stalas. Mat įmonėms įsikėlus į patalpas, pasikeitė aktyvios poilsio erdvės poreiki ir ji buvo paversta poilsio zona su patogiais minkštasuoliais, kviečiančiais pailsėti.

„SPARK“ įkūrėjas ir vadovas Nerijus Dagilis teigia, kad šios verslo grupės įmonės „Paupio“ verslo centre įsikūrė dėl patogios jo vietos mieste: sostinės Senamiestyje, netoli nuo Užupio rajono įsikūrusį biurą patogu pasiekti, o tai labai sutrumpino „SPARK“ darbuotojų keliones į darbą ir iš jo. „Džiugina, kad šis kvartalas yra visiškai naujas ir primena Olandijos ar Skandinavijos miestus“, – šių erdvių aurą ir stilių akcentuoja N. Dagilis. Jis taip pat palankiai vertina gerą kitų verslo namų nuomininkų kaimynystę.

„Paupyje“ moderniose A klasės biurų patalpose kuriasi senamiesčio kultūrą vertinantis verslas. Čia sukurta moderni infrastruktūra ir įgyvendinti pažangūs technologiniai sprendimai. Taip pat įrengtos terasos su vaizdu į Vilnelę ir senamiestį.

Siekiant sujungti visų šalių „SPARK“ paslaugos bendroves, 2019 m. įkurto holdingo „SPARK Technologies“ vadovas pabrėžia patogų biuro patalpų išplanavimą – jose mažai nenaudingo ploto, o pasirinktas biuro erdvių planavimas – ir kabinetais, ir bendro darbo erdvėmis – patogus dirbti.

Unikalus „SPARK“ interjero akcentas: jame galima rasti įmonės istorijos atributų, tarp kurių – 2018 m. laimėta tradicinių kasmečių elektromobilių lenktynių Lietuvoje čempionų taurė.

Nuotr. Lukas Mykolaitis

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!