Komplekso „М7 Sport“ statybos – įveiktas iššūkis, kuriuo galima didžiuotis

2019 m. rugpjūčio 7 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Šiandienis įtemptas gyvenimo ritmas skatina vis daugiau žmonių atsigręžti į sportą. Ši veikla tampa neatskiriama gyvenimo dalimi, padedančia ir atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos, ir palaikyti gerą fizinę formą, ir susikaupti naujiems iššūkiams. Deja, aplinkinė infrastruktūra ne visada palanki sporto užsiėmimams. Būtent apie tai pirmiausia pagalvojo UAB „Minsko 7“ vadovybė, persikrausčiusi į naujai pastatytą pagrindinį biurą M7, esantį Minsko plente, ir pastatė visą sporto kompleksą.

Maksimalus patogumas

Sprendimas nebuvo lengvas, nes reikėjo skirti ir investicijų, ir laiko naujoms statyboms. Bet pastebėjusi, kad Kalnėnuose, Pavilnyje ir Minsko plente nėra jokios sportui skirtos infrastruktūros, įmonė nedvejojo ir nusprendė šalia pagrindinio pastato įkurti šiuolaikinį patrauklų sporto kompleksą. Projekto architektams iškelta užduotis – maksimalus klientų patogumas ir komplekso funkcionalumas. Ne paskutinėje vietoje liko ir estetiniai reikalavimai. Bet, svarbiausia, kad komplekso klientai gali rasti viską, ko reikia, po vienu stogu: teniso aikšteles, sporto klubą, kavinę ir pirčių zoną.

Aukštingumo iššūkiai

Komplekso „М7 Sport“ statybos nuo pat pradžių, dar projektavimo stadijoje, susidūrė su rimtu iššūkiu – pagal šioje vietovėje galiojančias normas pastatui trūko aukštingumo. Todėl architektas kartu su konstruktoriais turėjo būti itin kūrybingi ir išradingi, kad pastatas paaukštėtų dar 7 metrais. Kaip visada, genialiausios idėjos yra pačios logiškiausios. Taigi architektai sugalvojo pastatą „įkasti“ į žemę 7 m ir taip jį „paaukštinti“. Įmonei pavyko įgyvendinti šią idėją, tad sporto komplekso pastatas atitinka visas esamas normas, o klubo lankytojai gali džiaugtis maksimaliu lubų aukščiu, kuris tiesiog būtinas žaidžiant tenisą.

Medis ir natūrali šviesa

Dar vienas reikalavimas, kurį UAB „Minsko 7“ iškėlė „М7 Sport“ pastato architektui, – kuo daugiau natūralios šviesos. Architektas pasiūlė visą galinę sieną paversti viena didele vitrina. Taip pat jis įtikino užsakovus, kad būtina naudoti medines sijas. Taip buvo išvengta metalo, kuriančio šaltą atmosferą. Kadangi užsakovai pageidavo, kad klientai sporto komplekse jaustųsi jaukiai, patogiai ir šiltai, medis tapo puikiu ne tik estetiniu, bet ir ergonomiškai ekologišku sprendimu. Būtina paminėti, kad aukščiausi kokybės reikalavimai buvo keliami ne tik pastato sijoms –

tiek statant pagrindinį UAB „Minsko 7“ biurą M7, tiek įgyvendinant kompleksą „М7 Sport“, visoms naudojamoms medžiagoms buvo itin aukštai iškelta kokybės kartelė.

Sporto komplekso interjerui parinktas tradicinis tokio tipo pastatams ir praktiškas spalvinis sprendimas. „М7 Sport“ viduje vyrauja architekto pasiūlyti pilki ir melsvi atspalviai.

UAB „AVISMA“

www.avisma.lt

Temos:

statyba
https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!