STARTUOLIŲ CENTRAS „TECH LOFT“: UNIKALŲ CHARAKTERĮ KURIA IŠSAUGOTOS XIX A. DETALĖS

2021 m. balandžio 26 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

PAVADINIMAS: startuolių centras „Tech Loft“
ADRESAS: Algirdo g. 38, Vilnius
VYSTYTOJAS: UAB „Techzity“
ARCHITEKTAI: UAB „A2SM“ (Aurimas Sasnauskas, Greta Prialgauskaitė, Joris Šykovas, Ona Kauneckaitė)
GENERALINIS RANGOVAS: UAB „Lidora“
ENERGINIO NAUDINGUMO KLASĖ: B
AUKŠTŲ SKAIČIUS: 4 (+1 požeminiai)
STATYBŲ PRADŽIA: 2019 m. vasaros pradžia
STATYBŲ PABAIGA: 2020 m. vasaros pabaiga
INVESTICIJOS: 2,5 mln. eurų

Pagal unikalią architektūrinę koncepciją renovuotame pastate sostinės Algirdo gatvėje įsikūrė IT ir kitas technologines inovacijas plėtojančios įmonės, dalyje pastato įrengtos bendradarbystės erdvės. Naujo startuolių centro „Tech Loft“ rekonstrukcijos iniciatorius – verslininkas Darius Žakaitis. Jis prieš ketverius metus kartu su partneriais išplėtojo vieną didžiausių technologijų parkų Baltijos ir Skandinavijos šalyse „Vilnius Tech Park“.

„Įgyvendindami šį projektą siekėme, kad „Tech Loft“ taptų unikalią tapatybę turinčiu traukos centru Naujamiestyje. Tad mums buvo labai svarbu, kiek įmanoma išsaugoti pastato unikalumą ir kartu sumaniai jam įkvėpti šiuolaikiškų elementų. Norėjome, kad jis taptų patrauklus ir startuolių, laisvai samdomų darbuotojų, kūrėjų, bendruomenei, kuriai ir kuriame savo projektus, kuri ir yra mūsų pagrindinis vertintojas“, – pasakoja „Tech Loft“ projekto vystytojas D. Žakaitis.

Bendradarbystės erdvės pritaikytos kompleksiškiems nuomininkų lūkesčiams tenkinti, įrengtos trys transformuojamos konferencijų salės, veikia modernios inžinerinės sistemos. Startuolių centro plotas kartu su požemine automobilių stovėjimo aikštele siekia 2,8 tūkst. kv. metrų.

REKONSTRAVIMAS TAMPA NAUJA TENDENCIJA

Pagrindinė užsakovo užduotis, patikėta studijos „A2SM“ architektams, – rekonstruoti dar XIX a. statytą ūkinį pastatą ir paversti jį gyvybingu, netipiniu biurų centru, kuris lankytojams suteiktų naują, kitokią patirtį.

„Su „Tech Loft“ projekto vystytoju jau buvome įgyvendinę „Vilnius Tech Park“ projektą. Jis sėkmingai veikia ir vystytojas jautė nestandartinių biuro erdvių poreikį, tad šis pastatas ir buvo pasirinktas jo kaip tam tikra „Vilnius Tech Park“ tąsa miesto Naujamiestyje“, – pasakoja projekto autorius, studijos „A2SM“ architektas Aurimas Sasnauskas.

Pasak A. Sasnausko, pastatų pritaikymas naujoms funkcijoms, rekonstravimas ir prikėlimas naujam gyvenimui tampa nauja tendencija, ypač juntama Vakarų pasaulyje.

Paklaustas apie darbų metu kilusius iššūkius, architektas akcentuoja, kad rekonstrukcija turi savo specifiką, tad su projektu dirbusiai architektų komandai teko taikytis jau prie esamų pastato konstrukcijų, laiptinių, lifto vietos ir tūrio. Pasak A. Sasnausko, tai ir buvo didžiausi iššūkiai: rasti sprendimą, kuris leistų suplanuoti pastatą taip, kad jame būtų pakankamai dienos šviesos (kadangi ilgoji pastato siena – ugniasienė), kaip apšiltinti pastatą, neprarandant jo charakterio, kaip vizualiai panaikinti esamus pirmo aukšto kontraforsus fasade ir pan.

„Dauguma vystytojų greičiausiai būtų griovę esamą pastatą ir statę naują. Šiuo atveju vystytojas pasirinko sunkesnį, bet kartu įdomesnį kelią – pastatą rekonstruoti“, – sako architektas.

STENGTASI IŠSAUGOTI SENOJO PASTATO DETALES

Objekto išskirtinumas – netradicinė rekonstrukcija. Kadangi tai buvęs XIX a. ūkinės paskirties pastatas, stengtasi išlaikyti jo charakterį, interjere paliekant atviras konstrukcijas, betonines grindis, nenaudojant perteklinio dekoro, išnaudoti tai, kas buvo: seną liftą, medinius pastato vartus integruoti fasade.

Anot D. Žakaičio, siekiant išlaikyti autentiškas detales buvo susidurta ir su iššūkiais. „Pastatą laikančios dvi masyvios kolonos bendrai neatrodė estetiškai, todėl kartu su architektų komanda ieškojome sprendimo, kaip išlaikant pastato savitumą suvienodinti ir estetiškai išspręsti fasado vaizdo klausimą. Taigi dabar „Tech Loft“ pastatas turi unikalų elementą – stiklo konstrukcijos priestatą pirmame aukšte“, – apie sprendimus pasakoja projekto vystytojas.

Dar vienas unikalus elementas šiame projekte – iš legendinio „Žalgirio“ stadiono atkeliavusios švieslentės, „Tech Loft“ projekte prikeltos naujam gyvenimui. Šiuo metu švieslentės segmentai pagrindinėje pastato laiptinėje žymi ir pastato aukštus.

„Visai komandai pavyko sėkmingai išsaugoti ir į naująjį pastatą integruoti tai, kas įmanoma. Mes džiaugiamės projektu, labai tikimės, kad šis pastatas įneš gyvybės ir naujos energijos į Naujamiestį“, – apibendrina architektas.

PROFESIONALIAI IR ATSAKINGAI VYKDYTA REKONSTRUKCIJA

„Tech Loft“ – tai ne šiaip naujas verslo centras populiarioje sostinės vietoje, tai erdvė, turinti istoriją, atsiradusi rekonstravus seną, jau nenaudojamą pastatą, kuris anksčiau veikė kaip sandėlis. Šiam unikaliam projektui įgyvendinti pasirinktas patikimas ir profesionalus generalinis rangovas – patyrusi ir inovatyvi bendrovė „Lidora“, kuri nebijo iššūkių ir gali pasirūpinti net pačių unikaliausių projektų įgyvendinimu. UAB „Lidora“ dirba pagal aukščiausius keliamus standartus, yra pelniusi ISO kokybės sertifikatą ir kreipia didelį dėmesį į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą.

Bendrovei „Lidora“ darbuojantis su biurų centro „Tech Loft“ projektu, buvo stengiamasi išlaikyti pastato autentiškas detales, o kartu su jomis priminti ir pastato istoriją, nepaslėpti jos. Patyręs generalinis rangovas sėkmingai įgyvendino sudėtingus konstrukcinius ir inžinerinius sprendimus.

„Mūsų įmonė kiekviename objekte daug dėmesio skiria atliekamų darbų kokybei ir jų atlikimo terminams. Siekdami kokybiškai ir laiku įgyvendinti klientų projektus, kontroliuojame kiekvieną darbų etapą, taikome naujas technologijas bei inovatyvius sprendimus. Generalinė ranga garantuoja užsakovui laiku ir kokybiškai atliktus statybos darbus, vadovaujantis projektu ir statybos taisyklėmis. Taip pat džiaugiamės orientuotais į rezultatą statybos darbininkais, kurie savo darbui naudoja naujausias medžiagas bei pažangias technologijas. Sėkmingai parinkta įmonės valdymo ir darbų organizavimo strategija lemia laipsnišką darbo apimčių augimą, todėl įmonė gana greitai įgyja patikimos ir pajėgios kompanijos autoritetą, įgyvendindama tiek mažos, tiek didelės apimties projektus. Didžiuojamės savo atliktų darbų rezultatais ir užsakovų atsiliepimais apie juos“, – sako UAB „Lidora“ vadovas Linas Jakubauskas.

Viena svarbiausių užduočių šiame objekte buvo sustiprinti trečiojo aukšto perdangą. Pasak pašnekovo, atliekant šią užduotį, susidurta su logistiniais iššūkiais – 30 tonų metalo teko atgabenti į vidų rankiniu būdu. Naudojant šiuolaikinę statybinę techniką ir taikant modernias technologijas, sustiprintos stogo bei perdangų konstrukcijos, atlikti vidaus ir lauko apdailos darbai. Daug dėmesio skirta senoms detalėms atnaujinti – kai kuriuos elementus teko stiprinti ar papildyti, tačiau išliko buvusios mūrinės sienos, monolitinės ir dalis metalinių kolonų, esami laiptai, daugelyje vietų atvertos senos konstrukcijos, sienos.

„Džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie tokio išskirtinio projekto, su kuriuo buvo tikrai įdomu dirbti. Kartu su visa komanda vertiname galimybę prisiliesti prie istorijos ir padėti ją išsaugoti“, – sako L. Jakubauskas.

Beveik dešimtmetį statybų srityje dirbančios UAB „Lidora“ keliami tikslai – pasiekti tokį statybos darbų paslaugų kokybės lygį, kuris atitiktų aukščiausius reikalavimus ir tenkintų vartotojų poreikius. Siūlyti tokias statybos paslaugas, kurios atlieptų kiekvieno užsakovo individualius poreikius, savo paslaugų asortimentu ir kokybe kurti didžiausią vertę užsakovui.

FASADO APDAILA – GRIEŽTI REIKALAVIMAI IR INOVATYVŪS SPRENDIMAI

Architektai ir dizaineriai dažniausiai ieško sprendimų, kurie naujam pastatui ne tik padėtų derėti prie bendros aplinkos, bet ir išskirtų jį, padarytų įsimintiną. Fasado apdailos sprendimai, medžiagos, turinčios reikalingus techninius ir estetinius parametrus, – vieni svarbiausių naujai iškilusiam ar rekonstruotam statiniui. Dėl šios priežasties ieškoma ilgalaikę patirtį turinčių ir gerai žinomų medžiagų tiekėjų bei įmonių, kurios gebėtų pateikti optimalų ir užsakovo lūkesčius atitinkantį projektą.

UAB „Heliopolis“ jau daugiau nei 20 metų žinoma kaip viena stambiausių fasado apdailos medžiagų tiekėjų Lietuvoje. Pasitikėdami ilgamete patirtimi, „Tech Loft“ užsakovai ir architektai pasirinko UAB „Heliopolis“ naujojo startuolių centro fasado medžiagų tiekimui.

Pasak UAB „Heliopolis“ projektų vadovo Rolando Tukano, pagrindine užduotimi tapo įlieti baltos spalvos stiklo fasado akcentą į bendrą pastato kontekstą. Dėl šios priežasties „Tech Loft“ objekto fasado dalinei apdailai pasirinktas vokiečių gamintojo „Lamberts“ stiklo profilitas „Linit Low-Iron“. „Linit“ stiklo profilitas gaminamas pagal aukščiausius kokybės standartus ir naudojamas kaip unikali įprastų stiklo fasadų alternatyva. Segmentiniai stiklo profilito elementai sukuria bendrą vientisumo vaizdą. Ši medžiaga pagaminta iš kalkių, natrio karbonato, kvarcinio smėlio ir natrio sulfato derinio, sumaišant su perdirbtu stiklu. 1 560 °C laipsnių temperatūroje iš šių komponentų visumos išgaunamas skystas stiklas, kuris 550 °C laipsnių temperatūros krosnyje suformuojamas į U formos stiklo profilius. Stiklo gamybos procesams keliami aukšti ekologiško palankumo standartai. Be įprasto taikymo fasadų srityje, ši medžiaga taip pat dažnai naudojama formuojant pertvaras ir stiklines sienas administracinėse patalpose, sporto salėse, prekybos centruose. Lyginant su stiklo ir aliuminio konstrukcijomis, stiklo profilitas gamybos metu gali būti dažomas bet kuria RAL paletės spalva, o maksimalus vientiso stiklo profilito segmento ilgis siekia net 7 metrus.

„Kadangi šis pasirinktas stiklas gamybos proceso metu nugeležinamas, išgaunamas itin baltas atspalvis. Būtent ši balta spalva, skaidrumas ir šviesos sklaida lėmė, kad jį pasirinko architektai“, – sako R. Tukanas. Šio stiklo apšvietimas iš vidaus ir išorės leidžia stiklo fasadui išsiskirti Naujamiesčio fasadų komplekse ne tik naktį, bet ir dieną. Fasadui buvo panaudota 200 kv. m stiklo profilito medžiagos.

Bendras komandinis darbas, įsiklausymas į architektų užduotį bei tinkamų medžiagų ir sprendinių pasiūlymas atnešė puikių rezultatų – įvykdyti objekto užsakovo ir architektų kelti reikalavimai. UAB „Heliopolis“ komanda džiaugiasi jai patikėta unikalia galimybe prisidėti prie „Tech Loft“ projekto įgyvendinimo.

BALDŲ SPRENDIMAI IŠSISKIRIA SPALVINE GAMA IR KOMFORTU

„Narbutas Lietuva“ komanda naujajame startuolių centre „Tech Loft“ rūpinosi komfortiškų darbo vietų įrengimu ir posėdžių, renginių, konferencijų salių, tribūnos, drabužinių, užrakinamų spintelių baldų sprendimais. Išskirtinis akcentas projekte skirtas darbo vietų bei posėdžių stalams, kurie interjere išsiskiria ne tik neįprastu dizainu, bet ir naudotomis spalvomis.

Darbo vietose parinktiems stalams būdingi drąsūs dizaino sprendimai – ypatingu akcentu tampa apvalios stalų kojos. Posėdžių stalai pagaminti iš pripažinimą rinkoje jau spėjusios pelnyti spalvotos plokštės MDF. Šie stalai vertinami ne tik dėl plačios spalvų paletės, bet ir dėl jų ilgalaikiškumo, atsparumo šviesai ir drėgmei. Darbo vietose naudotos „Narbutas“ Ukmergės gamykloje gamintos darbo kėdės „Eva II“. Nuspręsta rinktis būtent šį kėdžių dizainą, nes jis maksimaliai atitiko užsakovo ergonomiškumui ir patogumui keltus reikalavimus.

„Šiame unikaliame projekte buvo įgyvendinta nemažai nestandartinių, drąsių sprendimų, naudojant baldų medžiagiškumus, kurie prisidėjo prie interjero autentiškumo. Šį projektą pavyko įgyvendinti itin sėkmingai, nes po jo laukė kitas „Tech Loft“ projektas Druskininkuose – bendradarbystės ir bendruomeniško gyvenimo erdvė „Tech Spa“, kurioje taip pat panaudoti mūsų baldų sprendimai“, – džiaugiasi „Narbutas Lietuva“ rinkodaros vadovė Gabrielė Vaitonytė-Galdikienė.

„Galutinis projekto rezultatas džiugina. Labai svarbu, kad „Tech Loft“ projektas teigiamai buvo įvertintas žmonių, kurie renkasi mūsų sukurtas darbo erdves. Prieš baigdami įrengti šį pastatą, mes jau buvome išnuomoję visas biurų patalpas bei kavinės zoną“, – sako projekto vystytojas D. Žakaitis.

Nuotr.: Norbert Tukaj

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/06/17.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!