Statybos mitų griovėjai: aliuminio langai ir durys – nuo šiol ir privačioms valdoms?

2018 m. spalio 26 d.

Admin.

Tiems, kas statosi namus, ko gero, jau nebekyla klausimų, kodėl naudinga statytis būtent naujos kartos pasyvųjį namą. Juk visi norime gyventi taip, kad būtų šilta ir jauku, ramybės nedrumstų išorinio pasaulio triukšmas ir orų kaita. Tačiau, ruošiantis statyti tokį namą, reikia gerai apgalvoti ne tik statybinius sprendimus ir medžiagų kokybę, bet ir apdairiai išsirinkti langus bei duris, nes būtent jie energijos balanso atžvilgiu yra jautriausia pastato dalis.

Taigi, kokius langus pasirinkti: plastikinius, medinius ar aliumininius?

Paprastam pirkėjui gali būti tikrai sudėtinga nepasimesti didelėje gamintojų įvairovėje ir gaminių gausoje. Tad jau tapo įprasta, kad plastikinius langus dažniausiai renkasi tie, kurie ieško ilgalaikiškumo bei praktiškumo, medinius labiau mėgsta natūralumo šalininkai, na, o aliumininiai langai tinkami tik komerciniams ir visuomeniniams pastatams? Ilgą laiką visuomenėje sklandantys mitai apie dideles aliuminio langų kainas, siaurą dizainų spektrą ir įsitikinimą, kad šie langai nėra šilti, lėmė nuostatą, jog aliuminio konstrukcijos nebuvo skirtos individualaus būsto poreikiams tenkinti. Tačiau šiuos mitus visai nesudėtinga paneigti ir visiems laikams pakeisti Jūsų požiūrį į aliuminio profilių langus bei duris.

Aliuminis = šaltis. Bene labiausiai visuomenėje įsivyravęs ir vis dar gajus mitas, kad aliuminio profilio langai yra neatsparūs šalčiui. Tokios asociacijos, be abejo, kyla dėl pačios medžiagos (aliuminio) naudojimo langų gamybai. Jokia paslaptis, kad ilgą laiką taip ir buvo. Tačiau aliuminio langų termoizoliacinės savybės bėgant laikui gerokai pasikeitė, kai kuriais atvejais netgi pralenkė langų iš kitų medžiagų šilumines savybes. Džiaugiamės, kad „TIKS langai“ kartu su savo ilgamečiu partneriu „Reynaers“ klientams jau gali pasiūlyti puikiai Lietuvos klimato zonai pritaikytus aliuminio langus, atitinkančius visus STR keliamus reikalavimus. Vienas tokių pavyzdžių – sistema „Masterline 8“, kuri turi tris skirtingus izoliavimo lygius. Pritaikius HI+ izoliavimo lygį, pagamintas langas visiškai atitinka A+ klasės reikalavimus. Kad galėtumėte palyginti, pateikiame lentelę.

Maža sprendimų įvairovė. Iš tiesų aliuminio profilių galimybės yra kur kas didesnės nei kitų profilių, nes aliuminis yra tvirta, ilgalaikė ir įvairiai pritaikoma žaliava. Be to, konstrukcijoms prireikia mažiau skirtingų profilių, lieka didesnis stiklo paviršiaus plotas, pro kurį patenka daugiau šviesos. Aliuminio profilių langai puikūs dar ir tuo, kad didelė sprendimų įvairovė leidžia išgauti sendintą paviršiaus vaizdą ar pritaikyti langus prie konkrečios epochos vaizdinio. „Reynaers Aluminium“ gali pasiūlyti „Rennaissaince“ arba „Softline“ stiliaus langus, kurie puikiai atkartoja to meto architektūrą ir pastatams suteikia puošnumo. Džiugu ir tai, kad aliuminio langų jau seniai neriboja vien tik RAL spalvų paletė. Dabar ieškantieji įvairovės gali rinktis įvairias medžio imitacijas, „metalic“, „coatex“ ir anodavimo padengimo būdus, taip pat ir NCS paletės dažymą, kuris unikalus savo itin precizišku spalvos padengimu.

Didelė kaina. Lyginti skirtingų medžiagų gaminių kainas – bene sunkiausias uždavinys, nes kiekviena medžiaga turi savų pliusų ir minusų. Tačiau, norint teisingai palyginti medžio, plastiko ir aliuminio profilių sistemas, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į komplektaciją ir lyginti identiškus produktus. Jei stiklinamos didelės plokštumos, tai plastiko ir aliuminio sistemų kaina beveik nesiskiria. Kiek brangesnės lieka medžio sistemos. Tačiau tai visai neturėtų stebinti, nes didinant medinių tašų plotį medienos termoizoliacija didėja nedaug. Gamintojai, norėdami pasiekti aukštesnį termoizoliacijos rodiklį, į medieną priversti įterpti įvairių papildomų sluoksnių iš kitų izoliacinių medžiagų. O tai, savaime suprantama, lemia kombinuotųjų medinių langų gamybos ir žaliavų sąnaudų augimą, todėl išauga ir pačių gaminių kaina. Kitas svarbus aspektas – „Reynaers“ aliuminio langams suteikiama 10 metų garantija, ir, kitaip nei mediniams langams, visą šį laikotarpį jiems nereikia jokių papildomų investicijų atnaujinant paviršių ar dažnai reguliuojant.

Jei reikia įstiklinti didelius plotus ar įrengti žiemos sodą – aliuminio konstrukcijos nepakeičiamos. Jos išsiskiria itin aukštu saugumu, siauromis ir grakščiomis linijomis bei puikiais termoizoliaciniais rodikliais. Lyginant aliuminio ir plastiko konstrukcijas, aliuminis yra kur kas stipresnis, todėl jo profiliai gali būti siauresni, o tai lemia, kad į patalpas patenka daugiau šviesos. Būtent dėl tvirtumo ir ilgalaikiškumo aliuminis jau daugiau nei 30 metų architektų ir dizainerių pasirenkamas įspūdingų statinių vizijoms įgyvendinti. „Reynaers“ gaminamiems aliuminio profiliams būdinga tai, kad jų gaminiams suteikiama net 10 metų garantija. Konstrukcijoms gaminti naudojamas ne įprastas statybinis aliuminis, kuris bėgant laikui turi savybę oksiduotis, bet specialus lydinys, nebijantis atmosferos poveikio.

Dėl šių ir daugybės kitų priežasčių aliuminis – puiki jūsų naujų statomų namų ir kotedžų stiklinimo alternatyva. Aliuminio langai atsparūs temperatūriniams pokyčiams ir kritulių bei aplinkos poveikiui, todėl yra bene geriausias pasirinkimas Lietuvos klimato zonoje. Tereikia išsirinkti sau tinkamiausią sprendimą ir džiaugtis namų šiluma bei puikiu interjero / eksterjero dizainu. Būtent aliuminis leidžia išgauti įdomias langų, durų bei vitrinų formas, taip pastatui suteikdamas autentiškumo ir išskirtinumo. Aliuminis sukuria galimybę rinktis iš gausybės stilių, formų, atidarymo galimybių, spalvų ir įvairių aksesuarų – visa tai leidžia mėgautis saviraiškos laisve ir įgyvendinti net įmantriausius sprendimus. Jei norite sužinoti daugiau, kviečiame kreiptis į artimiausią „TIKS langai“ atstovybę.

www.tikslangai.lt,

el. paštas info@tikslangai.lt,

tel. 8 800 22 2225

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/05/340x430_pentacolor.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!